Aeromexico Uçak Bileti

Genel Merkezi

Meksika

Kuruluş Tarihi

1934

Uçtuğu Nokta Sayısı

89

Uçtuğu Ülke Sayısı

3

Toplam Uçak Sayısı

109

IATA Kodu

AM

En Popüler Aeromexico Uçak Biletleri

AM Aeromexico 20 Temmuz 2023
Amsterdam Havana 20.692 TL
Satın Al
AM Aeromexico 01 Kasım 2023
Havana Lima 8.702 TL
Satın Al
AM Aeromexico 20 Haziran 2023
Leon İstanbul 19.140 TL
Satın Al
AM Aeromexico 12 Temmuz 2023
Monterrey Ankara 20.943 TL
Satın Al

Hızlı Erişim

Aeromexico Hakkında

Aeromexico bilet

Aeromexico, 1934’ten beri inovasyon ve olağanüstü hizmet ile Latin Amerika’nın en önemli havayollarından biridir. Şirketin ismi 1972 senesinde Aeronaves de Mexico’dan Aeromexico olarak değiştirilmiştir. Meksika merkezli firma, Mexico City’den yönetilmektedir. Aeromexico filosunda 72 uçak bulunmaktadır. Uçak modelleri arasında Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737 MAX 9, Boeing 787-8 ve Boeing 787-9 yer alır. Aeromexico, Meksika misafirperverliğini yolcularına tanıtma misyonuna sahiptir.

Aeromexico  Rota ve Seferler

SkyTeam üyesi olan Aeromexico, iç hatlarda birçok şehre ve uluslararası uçuşlarda Kuzey, Güney ve Orta Amerika, Avrupa, Asya ve Karayipler’de 90’dan fazla noktaya seferler gerçekleştirir. Aeromexico iç hat uçuşları: Villahermosa Uluslararası Havaalanı, Veracruz Uluslararası Havaalanı, Tuxtla Gutierrez Uluslararası Havaalanı, Torreon Uluslararası Havaalanı, Toluca Uluslararası Havaalanı, Tijuana Uluslararası Havaalanı, Tapachula Uluslararası Havaalanı, Los Cabos Uluslararası Havaalanı, Saltillo Havaalanı, General Lucio Blanco Uluslararası Havaalanı, Licenciado Gustavo Diaz Ordaz Uluslararası Havaalanı, Nogales Uluslararası Havaalanı, Morelia Uluslararası Havaalanı, Monterrey Uluslararası Havaalanı, Mexico City Uluslararası Havaalanı, Mexicali Uluslararası Havaalanı.
Aeromexico uluslararası uçuşları: Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Fransa, Almanya, Guatemala, Honduras, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Nikaragua, Panama, Peru, Güney Kore, İspanya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Venezuela.


Check-in İşlemleri

Check-in, uluslararası uçuşlar için kalkıştan 24 saat önce ve yurt içi uçuşlar için 48 saat önce açılır. Mil kazanmak için Club Premier numaranızı uçuşlara eklemeyi unutmayın.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin içi bagaj ölçüler, 55 x 40 x 25 cm boyutlarından ve 2 parça - 10 kilogramdan ağır olamaz. Check in bagajı ekonomi sınıfı için 1 parça – 25 kilogram, premier sınıfı için 2 parça – 32 kilogram ile sınırlıdır. Bebekle seyahat eden yolcular puset, bebek arabası, bebek çantasını ücretsiz olarak taşır. Temel Ücret ("V" sınıfı) kontrol edilmiş bagaj hakkına sahip değildir yalnızca el çantası taşıyabilir.


Aeromexico  İkramlıkları

Meksika’nın paylaşmacı kültürünü uçak içerisinde de yansıtan Aeromexico ikramlıkları ücretsizdir. Birbirinden lezzetli yiyecekler ve içeceklerin yanında uçuşlarda tekila servisi de yapılır. Kısa mesafe uçuşlarda hamur işleri ve kurabiye sunulurken uzun mesafeli uçuşlarda sıcak yemek seçenekleri vardır. Business Class için menü, dünyaca ünlü şef Enrique Olvera tarafından tasarlanmıştır.


Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi, online check in ile birlikte uçuştan 48 saat önce başlar. Bilgisayarın yanı sıra Aeromexico app’iyle akıllı cihazlardan da gerçekleştirilebilir. Ayrıca koltuk seçimi yapmak isteyen yolcular müşteri hizmetlerini arayabilir ya da havalimanlarındaki Aeromexico kontuarlarında görevli personellerden yardım alabilir. Ekstra diz mesafesine sahip koltuklarda, acil çıkış sırasında ya da ön sıralarda oturmak isteyen yolcular, uçak planlarına göre seçim yapmalıdır.


Aeromexico Özel Programları

  • Club Premier
Club Premier, Aeromexico’nun sadakat programıdır. Yolcular, Aeromexico ile yaptıkları her uçuşlarından puan kazanırlar. Puanların sayısına göre statü edinen yolcular uçak içi ayrıcalıklardan ücretsiz olarak yararlanma hakkına sahip olur. Uçuş rotasına göre uçuş puanları değişiklik gösterir.
  • Salon Premier
Aeromexico lounge hizmeti Salon Premier ile keyifli bir havalimanı deneyimi yaşamak isteyen yolcular, farklı ayrıcalıklardan faydalanabilir. One Day Pass, Priority Pass, Aeromexico American Express ve Aeromexico Santander kartları ile Salon Premier’lere giriş sağlanabilir.


İletişim

Aeromexico Hava Yolları Uluslararası Telefon Numarası: 800 800 56800
Meksika Telefon Numarası: +52 (55) 5133 4000
E-mail adresi: [email protected] / [email protected]
Web sitesi: aeromexico.com
Adres: Paseo de la Reforma 445, Sütun Cuauhtemoc, 06500 Mexico City. Federal Bölge, Meksika

Aeromexico Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Aeromexico uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Aeromexico uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Aeromexico uçak biletiyle başlıca Istanbul, Ankara yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Aeromexico havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Türkiye, Türkiye, Türkiye, Türkiye, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Aeromexico havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Aeromexico müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Aeromexico uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Aeromexico uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Aeromexico Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok