Küba Uçak Bileti Satın Al

Küba Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Havana

TRANSLATOR

Dil

İspanyolca

Para birimi

Cuban Peso

Telefon kodu

53

Başkent

Havana

En Ucuz Küba Uçak Biletleri


UX Air Europa 28 Mart 2023
İstanbul Havana 11.062 TL
Satın Al
UX Air Europa 29 Mart 2023
İstanbul Havana 11.062 TL
Satın Al
UX Air Europa 03 Mayıs 2023
İstanbul Havana 11.224 TL
Satın Al
UX Air Europa 27 Mart 2023
İstanbul Havana 11.252 TL
Satın Al
UX Air Europa 15 Mart 2023
İstanbul Havana 11.700 TL
Satın Al
UX Air Europa 12 Mart 2023
İstanbul Havana 11.700 TL
Satın Al
UX Air Europa 25 Şubat 2023
İstanbul Havana 11.744 TL
Satın Al
AC Air Canada 23 Kasım 2023
İstanbul Havana 12.128 TL
Satın Al
UX Air Europa 14 Mart 2023
İstanbul Havana 12.698 TL
Satın Al
UX Air Europa 13 Mart 2023
İstanbul Havana 12.698 TL
Satın Al
UX Air Europa 30 Mart 2023
İstanbul Havana 12.850 TL
Satın Al
UX Air Europa 16 Şubat 2023
Frankfurt Havana 13.175 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Küba arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Küba uçak bileti fiyatı 11.061,61 TL kadardır.
Antonio Maceo, Baracoa, C M De Cespedes, Cayo Coco, Cayo Largo Del Sur, Cienfuegos, Frank Pais, Guantanamo Nas, Ign Agramonte Intl, Jose Marti Intl, Juan Gualberto G, Kawama , La Coloma, Las Brujas, Las Tunas, Los Canos, Maximo Gomez, Mayajigua, Nicaro, Orestes Acosta, Preston, Punta Alegre, Punta De Maisi, Rafael Cabre, San Julian, Sancti Spiritus, Santa Clara, Sierra Maestra, Siguanea , Trinidad havalimanı Küba uçuşlarında kullanılır.
Küba Uçak Bileti

Küba Hakkında

Eskilerden kalan ama büyüleyici, salaş ama asil, eğlenceli ama bir o kadar da çılgın Küba aklınıza hayalinize durgunluk verecek büyülü bir ülkedir.  

Sürprizlere Hazır Olun  

Küba fakir bir denizcinin teknesindeki prens gibidir; salaş çehresinin ardında pırıl pırıl parlayan etkileyici dokusunu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Bu ikilemlerle dolu ülkü gezginleri oldukça heyecanlandıran ve lunaparkta hız trenine binmiş gibi hissettiren bir yerdir. Zamanla bağını kopartmış ve ekonomik ambargolardan hiç etkilenmeyen bu ülkede Batı’daki ayrıcalıkları bulamayacaksınız, burası beklenmedik sürprizlere hazır olmanız gereken bir ülkedir. Eğer Küba bir kitap olsaydı, mutlaka James Joyce’un Ulysses kitabı olurdu: çok katmanlı, anlaşılması zor, yanlış anlaşılmalara açık ama gerçek bir klasik.   

Tarihi Doku

Eski tarihi dokusunu koruyan Küba kolonyal şehirleri silahlı Karayip Korsanları Karayip sularının hakimi olduğu dönemden beri hiç değişmemiş. Atmosferi ve mimari yapısı nedeniyle Havana, Trinidad, Cienfuegos ve Camagüey şehirleri Unesco'nun şehirleri listesinde yer alıyor; devasa meydanların, parke taşlı caddelerle çevrelendiği bu şehirler refahın simgesi gibi görünüyor ve turistlerin ilgisini çekiyorlar. Şehirlerde diğer çoğu bina yıkık dökük durumda ve bakıma ihtiyaçları olduğunu anlamak hiç de zor değil. Biraz daha fazla sermaye ile restore edilerek Havana ve Trinidad’ın mihenk taşları haline getirilebilecek bu yapılar Küba’nın devrimden sonra tarihi mirasını korumaya ne kadar önem verdiğinin de en önemli göstergesi.

Sahillerin Ötesinde

Her ne kadar kuzey sahilleri yumuşacık ince kumlarıyla ilgi çekici olsa da Küba’nın sahillerinin ötesinde çok farklı özellikleri olduğunu da unutmamalısınız. Küba, vahşi ormanları, timsahların yüzdüğü bataklıkları, kenar mahalleleri ve endemik türleri kadar farklı kültürel yapısıyla da tanınan dağları ile ünlüdür. Eski zamanlarda Küba’yı inceleyen Alman bilim adamı Alexander von Küba’yı farklı özellikleri barındıran Karayiplerin Galapagos’u olarak tanımlamıştır.

Küba’yı Neden Seviyorum?

Yazar: Brendan Sainsbury
Ne zaman Küba’yı düşünsem, aklıma Havana’da geçirdiğim o ilk gece gelir; kalabalık sokaklar, sokakta yaşanan hayatlar ve hiç akıllardan çıkmayacak o kokular: tütün yaprağına karışan tropik papaya aroması, petrol ve halı küfü kokusu.  Küba bir yasak meyve gibidir; insanı düşüncelere sevk eden tezatlıklarla dolu karmaşanın ülkesi Küba’yı ne kadar çok ziyaret ederseniz edin, aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulamazsınız. Küba’nın en sevdiğim yanları müzikalitesi, sağlam kültürü, inanılmaz bir şekilde korunmuş tarihi dokusu ve bir an sizi sinirlendiren ama sonra size ilham veren o ilginç özellikleridir

Kültürel Eklektizm  

Küba’nın en ilginç yönlerinden biri de müzikleridir: Küba müzikleri Afrika davulu ve İspanyol gitar ezgilerinin harmanlanmasından oluşmuş bir yasak ilişkiye benzetilir. 500 yıllık bir geçmişe sahip bu ezgiler karmaşık Küba kültüründe doğmuş, Afrika ezgileriyle zenginleşmiş, İspanyol sömürüsünden etkilenmiş ve Taino kabilelerinin hayaletlerini de içinde barındırıyorlar, aynı zamanda bu ezgiler Haiti, Jamaika, Fransa ve hatta Çin kültürünün bile etkisi altında şekillenmişler. Müziğin güzelliği katmanlarının arasında ve nüans farklarında gizli. Bu eklektik yapı Küba’nın danslarına, mimarı yapısına, diline, dinine ve tabii ki toplumuna da yansımış. 

Küba Yönüne Uçan Havayolları