Jetstar Uçak Bileti

Genel Merkezi

Melbourne

Kuruluş Tarihi

2003

Uçtuğu Nokta Sayısı

19

Uçtuğu Ülke Sayısı

9

Toplam Uçak Sayısı

67

Satış Durumu

Pasif

En Popüler Jetstar Uçak Biletleri

JQ Jetstar 20 Kasım 2023
Denpasar Sidney 13.387 TL
Satın Al
JQ Jetstar 05 Ekim 2023
Sidney Perth 6.088 TL
Satın Al
JQ Jetstar 30 Ekim 2023
Tokyo Sidney 13.431 TL
Satın Al

Hızlı Erişim

Jetstar Hakkında

Jetstar bilet

Jetstar havayollarının temeli çok eskilere dayanmıyor. Şirketin 2003 yılında kurulduğu biliniyor. Kurulduğu yıldan beri havacılık alanında hizmet veren şirket, devamlı kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. Jetstar şirketinin ana merkezi Melbourne’de bulunuyor. Çünkü şirket Avustralya kökenli havacılık şirketleri arasında yer alıyor. Jetstar, düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak görülüyor. Bu hava yolu şirketinin Qantas tarafından kurulduğu biliniyor. Şirket iç hat uçuşlarına 2004 yılından beri yer veriyor.

Jetstar Rota ve Seferleri

Jetstar filosunda 68 tane uçak bulunuyor. Bu 68 uçağın birçoğu iç hatlarda kullanılıyor. Ancak şirketin açıkladığı raporlara göre 34 yeni uçak ihalesi bulunuyor. Bu yeni uçakların ise dış hatlarda kullanılacağı tahmin ediliyor. Jetstar firmasının uçuş bilgileri rahatlıkla öğrenilebiliyor. Bunun için firmanın resmi internet sitesini ziyaret etmek gerekiyor.
Jetstar şirketinin uçuş gerçekleştirdiği havaalanlarından bazıları:
•Cairns Havaalanı
•Sidney Havaalanı
•Perth Havaalanı
Jetstar firması uçuş gerçekleştirdiği noktaları daha da artırmak istiyor. Bunun için yapılan çalışmalar hızlı bir şekilde sonlandırılıyor.


Check-in İşlemleri

Jetstar uçak bileti satın alanların check in işlemlerini geciktirmeden yapması gerekiyor. Check in işlemlerini yapmak için havaalanına gitmeye gerek kalmıyor. Çünkü Jetstar firması, müşterilerin check in işlemlerini gerçekleştirebileceği mobil uygulama geliştiriyor. Check in işlemlerinin uçuş saatinden önce tamamlanması gerekiyor. Aksi halde uçuş kaçırılabiliyor. Yolcuların bu işleme önem vermesi gerekiyor. Check in işlemleri kısa sürede tamamlanıyor. Check in işlemleri için firma çalışanlarından da yardım alınabiliyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Jetstar firmasının hava yolu taşımacılığına uygun olan birçok bagaj kuralı bulunuyor. Bu bagaj kurallarına uygun olarak işlem yapılıyor. Jetstar firması müşterilerinin 1 bagajını ücretsiz taşıyor. Ancak bagajın ücretsiz taşıma sınıfına girmesi için 8 kilogramı geçmemesi gerekiyor. Jetstar, yolcularının el bagajı için ücret talep etmiyor. Bilgisayar çantası, cüzdan, kol çantası gibi ürünler el bagajı içerisinde kabul ediliyor. Jetstar şirketi evcil hayvanların taşınması için birtakım prosedür uyguluyor. Bu prosedür yerine getirildiğinde evcil hayvanlar sorunsuz bir şekilde taşınabiliyor.


Jetstar İkramlıklar

Jetstar uçak bileti satın alan yolcular verilen ikramları merak ediyor. Ancak Jetstar firması uçuşlarının birçoğunda ikram vermiyor.  Ancak şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada ikrama daha fazla yöneleceklerini ifade ediyor. Jetstar firmasında ikramların bulunmaması büyük bir eksiklik olarak görülüyor. Ancak firma yurt dışı uçuşlarının bazılarında ikram veriyor.


Koltuk Seçimi

Jetstar firmasından bilet alanların koltuğu nasıl seçecekleri merak ediliyor. Ancak check in işlemleri sırasında koltuk da seçilebiliyor. Koltuk seçimi için ekstra herhangi bir işlem yapılmıyor. Koltuk seçiminde standart olan koltuklar çok daha fazla seçiliyor. Çünkü ekonomi sınıfından bilet alanların başka alternatifi bulunmuyor. First class yolcuları için standart koltuklara ek olarak Premium plus adı verilen koltuklar da alternatif olarak bulunuyor.


Jetstar Özel Programları

Jetstar firmasından bilet alanlar, avantajlı kampanyalarla karşılaşmak istiyor. Firmanın yolcuları için bazı kampanyalar olabiliyor. Bu kampanyaların içeriği değişiklik gösterebiliyor. Jetstar firmasından alınan özel kartlar sayesinde mil biriktirilebiliyor. Biriktirilen miller ile düşük fiyatlı bilet satın alınabiliyor. Jetstar yolcuları mil biriktirmeyi seviyor. Çünkü biriktirilen miller avantaj olarak görülüyor. Jetstar firması, yılın bazı dönemlerinde biletlerinde indirim yapabiliyor.

Jetstar İletişim

Jetstar telefon numarası: 131 538
E mail adresi: [email protected]
Web sitesi: www.jetstar.com
Adres: Melbourne, VIC 3001, Avustralya

Jetstar Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Jetstar uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Jetstar uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Jetstar havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Jetstar müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Jetstar uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Jetstar uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Jetstar Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok