Singapur Uçak Bileti Al

Singapur Uçak Bileti Fiyatları

Singapur Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Singapur arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Singapur uçak bileti fiyatı 499,6 TL kadardır.

Singapur Hakkında

Singapur, Ekvatora 137 km uzaklıkta olan bir ada olmakta ve Malay yarım adasının güney kısmında yer almaktadır. En önemli özelliği bir şehir devleti olmasıdır. Malezya ve Endonezya arasında bulunmaktadır. Ada içerisinde herhangi bir göl bulunmamakta sadece Singapur nehri akmaktadır. Tropikal iklime sahip olan oldukça fazla yağı almakta ve nem miktarı da bir hayli yüksek olmaktadır. Dört mevsim güneşlerin olacağı söylenebilir. Petrol rafineler bulunan adanın ekonomisi dışa bağımlı olmaktadır. Adadaki nüfusun büyük çoğunluğunu Çinliler oluşturmaktadır. Gezilecek yerlerine bakıldığında ise ilk sıralarda şehir merkezinde bulunan Merlion Meydanı gelmektedir. Singapur nehrine su döken Merlion heykeli ve karşında bulunan Marina by Sands oteli görülmeye değer en önemli alanları arasında yer alıyor.

Singapur Havalimanları

Singapur Changi Havalimanı

Singapur Changi Havalimanı (IATA: SIN) ya da sadece Changi Havalimanı Singapur’un ana sivil havalimanı ve Güneydoğu Asya’nın en büyük taşımacılık merkezidir. Halihazırda Dünyanın En İyi Havalimanı (Skytrax 2016) olan havalimanı, dört yıldır art arda bu unvanı alıyor (Skytrax’in Dünyanın En İyi Havalimanı 2013-2016) ve yolcu trafiği ile kargo trafiğine göre dünyanın en işlek uluslararası havalimanlarından biridir. Havalimanı, Singapur’un en doğudaki kısmında Changi’de yerleşiyor, Marina Körfezi’nin (Singapur’un merkezi) yaklaşık 17,2 kilometre kuzeydoğusunda ve 13 kilometre kare alana kuruludur. Changi Airport Group tarafından işletilen havalimanı, Singapore Airlines, Singapore Airlines Cargo, SilkAir, Scoot,Tigerair, Jetstar Asia Airways ve BOC Aviation için ana üs görevini görüyor.


Kara Ulaşımı

Changi Havalimanı yapılırken kara ulaşımı da göz önüne alınarak inşa edilmiş ve East Coast Parkway yolu da havalimanı ile birlikte yapılmış ve şehir merkezine direkt ulaşım imkanı sunuyor. Yaklaşık 20 km’lik ekspres yol neredeyse tamamen yeniden kazanılmış topraklar üzerine inşa edilmiş ve bundan dolayı Singapur Doğu Sahili’ndeki mevcut yollarla kesişmesi asgari düzeydedir.


Terminaller Arası Ulaşım

Changi Havalimanı Skytrain, Terminal 1, 2 ve 3 arasında hizmet veriyor ve toplam yedi durağı bulunuyor. Trenin uçuş bölgesi (transit) ve havaalanı bölgesi (umumi) yolcuları için ayrı ayrı vagonları mevcut.


Dış Bağlantılar

Mass Rail Transit

Havalimanı, Mass Rapid Transit (MRT) ağına Terminal 2 ve Terminal 3’ün altında bulunan ve her iki terminalden de ulaşılabilen Changi Havalimanı MRT istasyonu ile bağlanıyor. 8 Şubat 2002’de istasyon açıldığında başlangıçta Singapur’un merkezi ve batı bölgelerine tek bir tren servisi ile direkt ulaşım sağlanıyordu (sadece Terminal 2’den ulaşım vardı). 22 Temmuz 2003’te ise bu günümüzdeki Changi Havalimanı ve Tanah Merah MRT istasyonu arasında hizmet veren hat treni ile değiştirildi. Bunun sebebi ise hattın çok az yolcu tarafında kullanılması ve Tampines ile Pasir Ris’e şehir merkezinden banliyölere ulaşmak isteyen yolcu sayısının ona kıyasla çok fazla olmasından kaynaklanıyor. Bundan dolayı ağın geri kalanına bağlanmak için Tanah Merah’ta aktarma yapan platformlar gereklidir.


Otobüs

Changi Havalimanı İstasyonu açılana kadar otobüsler, yolcu ve personeli taşımak için kullanılan ana ulaşım aracıydı. SBS Transit, SMRT Buses ve Go-Ahead Group tarafından işletilen otobüsler her üç terminalin de bodrum katında bulunan otobüs duraklarını kullanıyor ve Terminal 3, Terminal 1 ve Terminal 2’i kapsayan ring hareketleri yapar.

Johor Bahru’ya ve orada havalimanına da otobüsler mevcut. Transtar Travel tarafında işletilen otobüsler, Terminal 1, 2, 3 ve Larkin Terminal’in bitiminden hareket eder.

Ayrıca Changi Havalimanı (T3) ve Changi Business Park arasında ücretsiz hat otobüsleri de hizmet veriyor. Bu servis güzergahında 9 durak bulunuyor ve resmi tatiller hariç pazartesi gününde, cumaya kadar çalışır.


Taksi

Her terminalin gelişler kısmındaki taksi duraklarında taksiler bulunuyor. Havalimanında başlayan bütün taksi yolculukları için ek havalimanı ücreti bulunuyor. 

En Uygun Singapur Uçak Biletleri

Singapur Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Jetstar Asia Kuala Lumpur - Singapur 499,6 TL
Jetstar Asia Denpasar - Singapur 1.468,56 TL
Tiger Airways Tokyo - Singapur 3.870,41 TL
Tiger Airways Sidney - Singapur 3.963,89 TL
Oman Air İstanbul - Singapur 6.929,3 TL
Qatar Airways Ankara - Singapur 12.524,41 TL
Qatar Airways İstanbul - Singapur 12.617,8 TL
Pegasus Lefkoşe - Singapur 13.900,2 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Singapur 15.084,1 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Singapur 70.077,84 TL

Singapur Yönüne Uçan Havayolları

Singapur Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  24°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  25°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  25°C
 • orta şiddetli yağmur
  Pzt
  orta şiddetli yağmur
  24°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  25°C

Haritada Singapur

Singapur Yönüne Uçuşlar