Asiana Airlines Asiana Airlines Uçak Bileti

Genel Merkezi

Seul

Kuruluş Tarihi

1988

Uçtuğu Nokta Sayısı

78

Uçtuğu Ülke Sayısı

24

Toplam Uçak Sayısı

83

Satış Durumu

Aktif

En Popüler Asiana Airlines Uçak Biletleri

OZ Asiana Airlines 28 Haziran 2024
Ankara Jeju 79.183 TL
Satın Al
OZ Asiana Airlines 22 Haziran 2024
İstanbul Gan Island 48.220 TL
Satın Al
OZ Asiana Airlines 26 Ağustos 2024
İzmir Seul 34.285 TL
Satın Al
OZ Asiana Airlines 17 Ocak 2025
Osaka İstanbul 19.383 TL
Satın Al
OZ Asiana Airlines 18 Temmuz 2024
Sidney İstanbul 21.419 TL
Satın Al
OZ Asiana Airlines 01 Ağustos 2024
Tokyo Gaziantep 54.762 TL
Satın Al

Asiana Airlines Hakkında

Asiana Airlines bilet

Güney Kore’nin en büyük ikinci havayolu Asiana Airlines, 30’u aşkın senedir hizmet vermektedir. Merkezi Seul’daki Gimpo Uluslararası Havayolu, Incheon Uluslararası Havayolu ve Gimhae Uluslararası Havayolu’dur. Star Alliance üyesi olan firma, 86 uçağa sahiptir. Filosunda Airbus A320-200, Airbus A321-100, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A380-800, Boeing 747-400, Boeing 767-300 ve Boeing 777-200ER model uçaklar yer alır. Türk Hava Yolları, United Airlines, Air Canada ve Air China gibi dünya genelindeki havayolları ile iş ortaklığı bulunmaktadır.

Asiana Airlines Rota ve Seferler

Asiana Airlines, yurt içinde 14 ve uluslararası uçuşlarında 90 noktaya seferler düzenler. Türkiye uçuşları İstanbul Havalimanı’na gerçekleşir. Yurt içinde Asiana Airlines: Yeosu Havaalanı, Yecheon Havaalanı, Ulsan Havaalanı, Incheon Uluslararası Havaalanı, Gimpo Uluslararası Havaalanı, Pohang Havaalanı, Muan Uluslararası Havaalanı, Mokpo Havaalanı, Sacheon Havaalanı, Jeju Uluslararası Havaalanı, Gwangju Havaalanı, Daegu Uluslararası Havaalanı, Cheongju Uluslararası Havaalanı ve Gimhae Uluslararası Havaalanı’na gitmektedir.
Uluslararası  Asiana Airlines rotaları şunlardır: Avustralya, Avusturya, Bangladeş, Belçika, Brunei, Kamboçya, Kanada, Çin, Mısır, Fransa, Almanya, Guam, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Kazakistan, Makao, Malezya, Moğolistan, Myanmar, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Palau, Filipinler, Portekiz, Rusya, Singapur, İspanya, Güney Kore, İsveç, Tayvan, Tayland, Türkiye, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan, Vietnam.


Check-in İşlemleri

Yurt içi uçuşlarda online check in 24 saat önce başlar ve 30 dakika önce sona erer. Uluslararası uçuşlarda ise 48 saat önce aktif olur ve 1 saat önce kapanır. Amerika uçuşları için online check in 24 saat önce açılır.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin bagaj hakkı Ekonomi sınıfı için 1 parça 10kg, First ve Business class için 2 parça 10 kilogramdır. Kargo bagajı, yurt içi uçuşlarda 20 kilogram, uluslararası uçuşlarda Ekonomi sınıfı için 1 parça 23 kg, Business class için 2 parça her biri maksimum 32 kilogramdır. Amerika için bagaj hakkı Ekonom sınıfında 2 parça 23’er kg, Business class’ta 2 parça 32’şer kilogramdır. Yurt içi uçuşlarda bagaj limiti aşımı kilo başına 1.7 Dolar, yurt dışı uçuşlarda ise rotaya göre belirlenmektedir.


Asiana Airlines İkramlıkları

Asiana Airlines uçak içi ikramlıklar uçuş saate ve seyahat sınıfına bağlı olarak değişir. Havayolu, geleneksel Kore yemeklerinin geniş bir yelpazesini sunar. First class yolcuları çok çeşitli ana yemek yemeklerinden ön sipariş verme hakkına sahiptirler. Seul ve Busan'dan gelen yolcular da özel bir kutlama pastası sipariş edebilir.


Koltuk Seçimi

Özel olarak koltuk seçimi Asiana Airlines uçuşları için ücretlidir. Yolcular, standart koltuklardan en az 16 cm daha fazla diz mesafesine sahip koltukların ayrıcalığından faydalanabilir. Ayrıca, acil çıkış sırasını önceden rezerve edebilir. Yardıma ihtiyaç duyan misafirler, özel koltuklar için gerekli bilgilendirmeyi yapmalıdır.

 
Asiana Airlines Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Asiana Airlines uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Asiana Airlines uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Asiana Airlines uçak biletiyle başlıca Xingyi, Gaziantep, Rarotonga, Bangkok, Basco yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Asiana Airlines havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Çin, Japonya, Türkiye, Çin, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Asiana Airlines havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Asiana Airlines müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Asiana Airlines uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Asiana Airlines uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Asiana Airlines Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok