Güney Kore Uçak Bileti

Güney Kore Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Seoul

TRANSLATOR

Dil

Korece

Para birimi

(South) Korean Won

Telefon kodu

82

Başkent

Seoul

Güney Kore

Güney Kore Hakkında

Müthiş bir sınırla ayrılan Güney Kore, gezgine baş döndürücü bir dizi deneyim, güzel manzara ve 5000 yıllık kültür ve tarih sunuyor.

Neden Güney Kore’yi Seviyorum?

Simon Richmond, Yazar

Hallyu (Koreli pop kültürü) dalgası üzerinde 21. yüzyıla düşünmeden girişmesi yönünden, beni Güney Kore hakkında en büyüleyen şey çok eski kültür ve geleneklerinin onurlu tanıtımıdır. Korna sesi trafiğinin kafazı kazınmış keşişlerin şafak öncesi ritmik ilahileri ile değiştirildiği bir Budist tapınak merkezinde meditasyon yaptığımı; Seul’ün 600 yıllık şehir duvarlarında yürüdüğümü; Jeju Olle Yolu’nun bölümlerinde yürüdüğümü; tarih ve yoldaki ada gelenekleriyle bağlantı kurduğumu sevgiyle hatırlıyorum.

Muhteşem Kırsal Kesim

Güney Kore’nin kompakt büyüklüğü ve harikulade ulaşım alt yapısı sakinliğin kentsel dağılmanın elinin altında bulunabileceğini ifade eder. Ormanlı ulusal parklar ile örtülü sarp dağların zirvelerine yürüyün. Bu aynı dağların bazıları kış geldiğinde kayak yollarına dönüşür. Çiftçi ve balıkçı halkın sizi evleri ve sade su ürünleri kafelerinde karşıladığı uzak adalara yelken açmanın mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha fazla bilindik yoldan uzaklaşın. Köylü hanok (geleneksel ahşap ev) konukevleri içinde konaklayarak pirinç tarlaları tarafından çevrili dingin köylerde dinlenin.

Kentsel Mucize

Kore Sabah Durgunluğunun Ülkesi larak bilinebilir ancak Asya’nın üçüncü büyük ekonomisinin güç merkezi başkent Seul’e daldığınızda son hissedeceğiniz şey sükunet olacaktır. Bu gece gündüz uyumayan şehir durmadan hareket halindedir, sıkı çalışan, kendini ağırdan satan nüfusu, ulusun yorulmak bilmez simgesi, iş bitiricidir. Turist danışma yeri, metro istasyonu ya da karmaşık özenle yeniden inşa edilen sarayların bereketli gece pazarları ve son teknolojik mucizeler ile bir arada bulunduğu metropolde taksiye rastlamadan bir köşeyi nadiren dönersiniz.

Antik & Modern

Güney Kore bayrağının kalbindeki mavi ve kırmızı çember düzenli bir şekilde ikiye bölünmüş Koreli Yarımadası’nı ama bununla birlikte ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğunun vakitlerini geçirdiği, resmi olarak Kore Cumhruiyeti (KC) olarak bilinen ülkedeki antik ve modernin pürüzsüz karışımını sembolize eder. Güney Kore hayal yeridir – ileri teknolojiye sahip ulusun yararlarının geleneğe saygı ve eski Asya yolları boyunca dengede tutulduğu çekici, misafirperver bir yer.

Festivaller & Yemek

Kore Cumhuriyeti nasıl eğleneceğini de biliyor. Bir dolu festival ve etkinliklerin olması nereye giderseniz gidin bir çeşit kutlamanın her daim olacağı anlamına geliyor – çamur festivali için Boryeong, sanat etkinliği için Gwangju ya da çoğu Kore yemeklerini her yıl saygıyla selamlama: kimchi. Dostça olan Koreliler her daim kültürlerini ziyaretçilerle paylaşmaktan memnundurlar – bu genellikle cezbeden yemek cümbüşü ile paylaşılmış yemek ve yerel alkolik içkilerle pek çok kutlama demektir.

Güney Kore Yönüne Uçan Havayolları