Kyrgyzstan Air Company Uçak Bileti

Genel Merkezi

Bishkek, Kyrgyzstan

Kuruluş Tarihi

1992

Uçtuğu Nokta Sayısı

8

Uçtuğu Ülke Sayısı

8

Toplam Uçak Sayısı

6

Satış Durumu

Pasif

Hızlı Erişim

Kyrgyzstan Air Company Hakkında

Kyrgyztan Air Company, Nisan 2001 tarihinde kurulmuş Bişkek, Kırgızistan merkezli havayolu firmasıdır. 2006 senesinde ismini Altyn Air’den Kyrgyztan Air Company olarak değiştirmiştir. Hem yurt içi hem yurt dışı uçuşlar gerçekleştiren firma, Boeing 737-300 ve Boeing 737-500 olmak üzere iki uçağa sahiptir.  Kyrgyztan Air Company, aynı zamanda Türk Hava Yolları ile iş ortaklığına sahiptir. Ana merkezi Bişkek'teki Manas Uluslararası Havaalanı ve diğer merkezi ise Oş’taki Osh Havaalanı’dır.

Kyrgyzstan Air Company Rota ve Seferler

İç hatlarda Kyrgyztan Air Company, iki havalimanına uçuşlar gerçekleştirir. Bunlar Bişkek’teki Manas Uluslararası Havaalanı ve Oş’taki Osh Havaalanı’dır. Firma dış hat uçuşlarında Çin, Rusya, Özbekistan ve Dubai olmak üzere dört ülkede yedi havaalanına seferler düzenler.
Çin
  • Ürümqi : Ürümqi Diwopu Uluslararası Havaalanı
Rusya
  • Abakan: Abakan Uluslararası Havaalanı
  • Krasnodar: Krasnodar Uluslararası Havaalanı
  • Krasnoyarsk: Krasnoyarsk Uluslararası Havaalanı
  • Moskova: Moskova Domodedovo Havaalanı
  • Moskova: Zhukovsky Uluslararası Havaalanı
Özbekistan
  • Taşkent: Taşkent Uluslararası Havaalanı
Dubai
  • Dubai: Dubai Uluslararası Havaalanı


Check-in İşlemleri

Kyrgyztan Air Company check-in işlemleri yurt içi uçuşlar için kalkıştan 30 dakika önce ve uluslararası uçuşlar için 45 dakika önce sona erer. Bu süre içinde bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamayan yolcular ilgili uçuşla ilgili tüm haklarını kaybederler. Yolcular, uçuşlarında sorun yaşamamak için kalkış saatinden en az 2 saat önce havaalanında olmalıdır. Havalimanı check in işlemleri kontuarlardan tamamlanabilir ve süreler, uçuş destinasyonuna göre farklılık gösterebilir. Reşit olmayan çocuklar, anneleri ile uçuyorlar ise babanın yazdığı mektubu, babaları ile seyahat ediyorlarsa annelerinin yazdığı mektubu ibraz etmelidir.


Bagaj Hakkı Kuralları

El bagajları 20x30x40 cm’den büyük ya da 5 kg’dan ağır olamaz. Check in bagajı en fazla 203 cm olabilir ve ağırlığı sefer rotasına göre değişir. Genellikle limit 20 – 30 kg arasındadır. 30 kilogramı aşan bagajlar için ekstra ücret alınmaktadır. Bebek pusetlerinin taşınması ücretsizdir.  Çocuklar için bagaj uygulaması destinasyona göre farklılık gösterir.


Kyrgyzstan Air Company  İkramlıkları

Uçuş sırasında uçakta yolculara, hizmet sınıfına uygun olarak uçuş süresi, günün saati ve diğer özel uçuş koşulları dikkate alınarak ücretsiz yemek ve hizmetler sunulur.  Kyrgyztan Air Company ikramlıkları yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı alternatiflere sahiptir. Sandviç, sıcak ve soğuk yemeklerin yanı sıra çay, kahve, su, meşrubat gibi içecek seçenekleri bulunmaktadır. Özel yemek rezervasyonu yaptırmak isteyen yolcular uçuş saatlerinden 24 saat önce isteklerini bildirmelidirler.


Koltuk Seçimi

Koltuk çekimi, check in sırasında gerçekleştirilebilir. 18 yaşın altındakiler ve hareket kısıtlılığı bulunan yolcular acil çıkış sırasına oturamazlar. Yardıma gereksinim duyan yolcular, özel hizmet taleplerini ve durumlarını Kyrgyztan Air Company çalışanları ile paylaşmalıdır.


Kyrgyzstan Air Company Özel Programları

  • Air Kyrgyzstan Sadakat Programı
Air Kyrgyztan Sadakat Programı, yolculara yaptıkları uçuşlar neticesinde indirim sağlar. Kyrgyztan Air Company ile altı kez uçan yolcular, bir sonraki biletlerinde %50 indirim hakkı elde eder. Firma uçuşlarının 10 tanesini tamamlayan yolcular ise ücretsiz bilet hakkı kazanır.


İletişim

Kyrgyztan Air Company Hava Yolları Telefon Numarası: +996 312 316 600
E-mail adresi:  [email protected]
Web sitesi: www.air.kg
Facebook adresi: www.facebook.com/airkyrgyzstan
Adres: 12A, Manas Avenue, Bişkek, 720017, Kırgızistan
 

Kyrgyzstan Air Company Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Kyrgyzstan Air Company uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Kyrgyzstan Air Company uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Kyrgyzstan Air Company uçak biletiyle başlıca Istanbul, Ankara, Gaziantep yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Kyrgyzstan Air Company havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Türkiye, Türkiye, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Kyrgyzstan Air Company havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Kyrgyzstan Air Company müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Kyrgyzstan Air Company uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Kyrgyzstan Air Company uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Kyrgyzstan Air Company Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok