Air Astana Uçak Bileti

Air Astana Hakkında

Air Astana

Air Astana

Air Astana, Kazakistan Almatı'ndaki Kazakistan Cumhuriyeti'nin başlıca havayolu şirketidir. Ana merkez olan Almatı Uluslararası Havalimanı'ndan ve ikinci merkez olan Astana Uluslararası Havaalanı'ndan 64 hat üzerinde tarifeli yurtiçi ve yurtdışı hizmetleri yürütüyor.

Kazakistan'ın egemen servet fonu Samruk-Kazyna (% 51) ve BAE Systems PLC (% 49) arasında bir ortak girişim. Ekim 2001'de kurulmuş ve 15 Mayıs 2002'de ticari uçuşlara başlamıştır.

Air Astana, "EXPO-2017 Resmi Hava Taşıyıcısı ve 28 Ocak 2009'dan 8 Şubat 2017'ye kadar gerçekleşecek olan 28. Winter Universiade resmi havayolu şirketi ve genel ortağıdır.

Air Astana, Kazakistan'ın tek havayolu şirketidir.


Varış Yerler

Air Astana'nın 64 güzergâhı Kazakistan'ın en büyük şehirlerini ve artan sayıdaki komşu Orta Asya ve Rusya şehirlerini içermektedir. Sonuncusu, bölgenin büyüyen hava ulaşım pazarlarında yüksek standartlarda hizmet ve hava güvenliği uyumu için itibarını kullanabilmek için yöneticilerinin "geniş ev piyasası stratejisi" olarak başvurduklarını uygulamaya koyma kararının bir sonucudur. 2009'dan bu yana Bakü, Taşkent, Ürümçi, Tiflis, Duşanbe, Bişkek, Novosibirsk, Samara, Yekaterinburg, Saint Petersburg ve 2012 ortasından itibaren Kazan ve Omsk hizmetlerini başlattı. Almatı - Kiev ve Astana - Kiev 2013 baharında piyasaya sürüldü.

Uzun mesafe büyümesi, Delhi, Seoul (Asyaa Havayolları ile kod paylaşımı ile işletilen), Pekin, Bangkok, Kuala Lumpur, Hong Kong (28 Ağustos 2012) ve Ho Chi Minh City (Ocak 2013) uçuşlarıyla güney ve doğu Asya'ya doğru olmuştur.  Mevcut Almatı-Seul hizmetlerine ek olarak, Air Astana Haziran 2015'te Astana'dan Seul'e doğrudan servisler başlattı. Air Astana, Astana'dan Frankfurt'a günlük hizmetleri, Heathrow'a haftada üç servis ve Paris'e üç haftalık hizmet (29 Mart 2015'te başlattı) . Avrupa hizmetleri, Air Astana'nın kapsamlı iç servislerine ve ayrıca Güney Rusya, Orta Asya ve Çin'de bölgesel hizmetler ile bağlantılıdır. Havayolu, Almatı'dan İran İslam Cumhuriyeti'nin başkenti
Tahran'a uçsuz bucaksız bir uçuş başlattı (30 Haziran 2016).


Hizmet ve marka bilinci oluşturma

ATW'nin 25 Şubat 2015'te Washington, DC'de düzenlenen 41inci Yıllık Havayolu Sanayi Başarı Ödül töreni sırasında Air Astana, Yılın Havayolu Piyasası Lideri ödülüne layık görüldü.


Sınıf türleri

Air Astana, her uçakta 2 sınıf hizmet, İş Dünyası ve Ekonomi, Boeing 757 filosundaki Economy Sleeper'ı işletmektedir. Boeing 767 ve 757, her iki kabinde RAVE tarafından sağlanan uçuş esnasında eğlence sistemiyle donatılmıştır. Diğer uçaklarda, 3 saatten uzun tüm uçuşların iş sınıfında elle tutulan kişisel eğlence sistemleri sunar. İş, Ekonomi ve Ekonomi Uykusundaki tüm uçuşlarda sıcak yemekler ve alkollü içecekler sunulmaktadır.


Yeni ürünler

Şubat 2015'te Air Astana yeni sınıf tipi sunmaya başladı: Ekonomi Yatağı. Ekonomi Uyku Sınıfı yolcularına, Business Class salonlarına erişim de dahil olmak üzere havalimanında çeşitli ikramiyelerin yanı sıra üç İkram Sınıfı koltuğu, turn-down servisi, Business Class başlıca kitleri ve KCTV'den oluşan bir sıra kazanırlar. Yeni ürün şu anda Boeing 757-200 ile Astana'dan Londra, Frankfurt ve Paris'e ve Almatı'dan Hong Kong'a giden yollarla ilgili.


Shanyrak Lounge

Air Astana geçtiğimiz günlerde Astana Uluslararası Havaalanı'ndaki tek havayolu salonu "The Shanyrak" salonunu açtı. 
 

Astana Hakkında

Astana, yapılan son nüfus sayımına göre 600,00 nüfusa sahip olan büyük bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Kazakistan ülkesinin başkenti olan bu şehir ülkenin en büyük ikinci şehri olarak kayıtlara geçmiştir. Akmola eyaletinin sınırları içinde bulunan bu şehir ülkenin orta kesiminde yerini almaktadır. ülkede yaşayan insanların güney bölgeye daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla ülkenin başkenti Astana şehrine taşınmıştır. Astana şehrinin için de bulunana Bayterek Anıtı şehrin simgesi haline gelmiştir. kent içindeki en uzun yüksekliğe sahip olan anıt içerisinde bir gözlemevi bulundurmaktadır. Kentin iklimi kış aylarından -40 derece ile -45 derece arasında değişirken yaz aylarında 17 ile 20 derece arasında bir sıcaklıkla karşılaşılmaktadır. Astana şehrine özel bir futbol takımı bulunmaktadır. bunu yanı sıra maçların rahat izlenebilmesi için şehir içerisinde bir stadyum bulunmaktadır.