Seoul Uçak Bileti Al

Seoul Uçak Bileti Fiyatları

Seul Hakkında

Doğu Asya’nın finans ve kültür merkezi adını hak eden Güney Kore’nin en büyük şehri Seul’de Budist tapınakları, tasarım harikası butikleri ile buluşuyor. Ancak bu şehrin en çekici özelliği bir yandan eski gelenekleri kucaklamaya devam ederken, bir yandan da Silikon Vadisi merkezi olabilmesidir. Bunlara ek olarak da sayısız yemek sokakları, enerjisi yüksek gece yaşamı ve üstün mimarisi sayılabilir. Seul’u ziyaret ettiğinizde bir birine karşıt bir çok olayla karşılaşacaksınız. Şehirde kendinize bir rota çizmek için bizim Seul gezi rehberini okuyun.


Seul’da Kaçırılmayacak Şeyler

Seul’un batısında Sarı Deniz yer alırken, kuzeyinde Kore Askerden Arındırılmış Bölge bulunuyor. Han Nehri şehri bir yandan ikiye bölerken, bir yandan da su sporları, tekne kullanmak ve yolculuklar için geniş fırsatlar sağlıyor. Seul’u ziyaret ettiğinizde, Kore’den başka hiç bir yerde servis edilmeyen geleneksel çay yapılan Insadong Çayevi’ni kaçırmayın. İşte Seul ziyaretinizde kaçırılmayacak bir kaç durak şöyle:

 • Izgarada yapılmış “galbi” yemeği
 • Seul’un en popüler tapınağı Guinsa’yı ziyaret edin
 • Sorak Ulusal Parkı’nın doğal manzarasını seyredin
 • Jongmyo mabetlerini gezin
 • Müzeye dönüştürülen Gyeongbok-gung ve Changdeok-gungeski gibi sarayları ziyaret edin.


Seul’e Ne Zaman Gidilir

Ülkenin ılık havasından dolayı ilkbahar ve sonbahar Kore’yi ziyaret için en iyi zamanlardır. Yaz bunaltıcı olabilir ancak bu dönem de çocukları eğlence parklarına, tiyatroya, hayvanat bahçeleri ve sahilde yürüyüşe götürmek için en iyi mevsim olabilir.

Ancak aralık ve ocak da Seul’u gezmek için en iyi zamanlar olabilir. Kore’de en çok kutlanan bayramlardan biri Güneş Yeni Yılı’dır (1 Ocak) ve kayak, snowboard ve buz pateni gibi kış sporları da bu mevsimde çok görülüyor. Bir başka büyük ulusal bayram ise Ay Yeni Yılı ya da Seollal’dır (ocağın sonları ya da şubatta). Bu bayram üç gün sürer, çünkü bu dönemde yerel halk da bayram yolculuğuna çıkar. Bu dönemde Seul’u ziyaret etmek istiyorsanız uçak biletlerinizi ve otelinizi üç ay önceden rezerve edin.

Seul Havalimanları

Incheon Uluslararası Havalimanı

Incheon Uluslararası Havalimanı (IATA: ICN) Güney Kore’nin en büyük ve Seul Başkent Bölgesine hizmet veren ana havalimanıdır. Ayrıca dünyadaki en büyük ve işlek havalimanlarından biridir. 2005’ten bu yana Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından her yıl dünya genelinde en iyi havalimanı derecesini alıyor. Ayrıca Skytrax tarafından dünyanın en temiz ve dünyanın en iyi uluslararası transit havalimanı seçilmiştir.

Havalimanında golf sahası, spa, özel uyuma odaları, buz pateni sahası, kumarhane, iç mekan bahçeler ve Kore Kültürü Müzesi var. Havalimanı yetkilileri yaklaşık gidiş ve geliş işlemlerinin sırasıyla 19 dakika ile 12 dakika arasında sürdüğünü savunuyor. Dünyadaki benzer rakamlarla kıyaslandığında, sırasıyla 60 dakika ve 45 dakika, bu havalimanı gümrük işlemlerinin hızı açısından dünyanın en hızlı havalimanı derecesini alıyor. Business Traveller tarafından ise havalimanının duty-free alışveriş merkezi ise 2013’ten bu yana üç yıl boyunca dünyanın en iyisi derecesini alıyor. Incheon Uluslararası Havalimanı ayrıca bagajların yanlış aktarılması konusunda ise sadece yüzde 0.0001 oranına sahip olduklarını iddia ediyor.
 

Kara Ulaşımı

Otobüs

Limuzin otobüsler olarak adlandırılan havalimanı otobüsleri, birinci kattaki gelişler alanında bulunuyor. Standart limuzin otobüsler Gimpo Havalimanı ve Songjeong İstasyonu’na gider.

Şehirler arası otobüsler ise Kore’nin diğer şehirleri ve kasabalarına bağlanır.

Gangnam’daki Korea City Air Terminal, diğer havalimanları ile limuzin otobüslerle bağlanıyor.


Demiryolu

AREX

Incheon Uluslararası Havalimanı Demiryolu havalimanı ekspres (ya da AREX, A’REX şeklinde yazılıyor) istasyonu Transport Merkezi’nde, ana terminal binasının bitişiğinde bulunuyor. Gimpo Havalimanı ve Seul’a hızlı ulaşım sağlıyor. AREX’in birçok istasyonu Incheon Metrosu ve Incheon Metropolitan Metrosu’na bağlantılar sağlıyor.

KTX

Korea Train eXpress (KTX) AREX ile aynı istasyondan kalkar. Ancak farklı platformu kullanır. Incheon havalimanından günden 20 defa kalkar. Gyeonbu hattından 12 defa, Gyeonjeon hattından 2 defa, Honam hattından dört defa ve Jeolla hattından da iki defa geçer.

Maglev

Maglev, Şubat 2016’da açılmıştı. 6,1 km uzunluğundaki birinci kısımda altı istasyon bulunuyor ve yolcuları adanın güneybatısına su parkı bulunan yere götürüyor. 9,7 km uzunluğunda olacak ikinci kısım, hattı adanın kuzeybatı kısmına doğru uzatıyor. Üçüncü kısım ise 37,4 km ekleyerek hattı bir daire yapacak.

Araç

Havalimanı 4000 araçlık kısa dönem ve 6000 araçlık uzun dönem araç park yeri sağlıyor. Mekik servisleri uzun dönem araç park yeri ile yolcu ve kargo terminalleri arasında ulaşım sunuyor. Araç kiralama uzun dönem araç parkının yanında bulunuyor. Ana kara ile bağlantı ücretli Yeongjong Köprüsü ve ekspres yolu üzerinden yapılıyor. Incheon köprüsü üzerinden geçen ikinci ekspres yol ise adayı Incheon merkeze bağlıyor.

Feribot

Feribot hizmetleri Yeongjong-do’yu ana karaya bağlıyor. Ancak liman havalimanından önemli ölçüde uzakta yerleşiyor. Adaya gelince havalimanına ulaşmak için alternatif yollar aranmalıdır.

En Uygun Seoul Uçak Biletleri

Seoul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Jeju Air Bangkok - Seul 3.904,96 TL
Asiana Airlines Tokyo - Seul 4.359,05 TL
Qatar Airways İstanbul - Seul 8.189,92 TL
Türk Hava Yolları Sofya - Seul 8.970,97 TL
Philippine Airlines Doha - Seul 8.988,78 TL
Qatar Airways İstanbul - Seul 9.995 TL
LOT Polish Airlines Varşova - Seul 10.388,54 TL
Qatar Airways İzmir - Seul 11.364,33 TL
Qatar Airways Ankara - Seul 11.476,39 TL
Qatar Airways Larnaca - Seul 12.255,1 TL
LOT Polish Airlines Adana - Seul 13.165,23 TL
Pegasus Antalya - Seul 14.349,04 TL
LOT Polish Airlines Dalaman - Seul 15.515,22 TL
Pegasus Denizli - Seul 68.479,39 TL

Seoul Yönüne Uçan Havayolları

Seoul Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  -8°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  -3°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  0°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -2°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  -2°C

Haritada Seoul

Seoul Yönüne Uçuşlar