Korean Air Uçak Bileti

Korean Air Bilgileri

Genel Merkezi

Seul

Kuruluş Tarihi

1946

Uçtuğu Nokta Sayısı

127

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Toplam Uçak Sayısı

177

IATA Kodu

KE

En Popüler Korean Air Uçak Seferleri


Korean Air Hakkında

Korean Air

Güney Kore’nin en büyük havayolu firması olan Korean Air yurt içinde ve yurt dışında 150 noktaya seferler düzenler. 1969’dan beri hizmet vermekte olan firma, SkyTeam kurucu üyeleri arasında yer alır. Korean Air merkezleri Gimpo Uluslararası Havaalanı, Incheon Uluslararası Havaalanı ve Gimhae Uluslararası Havaalanı’dır. 180 uçak bulunan filoda Boeing 737-900, Boeing 747-400, Boeing 777-300ER, Airbus A380-800, Boeing 777-300, Airbus A330-300, Boeing 737-800, Airbus A330-200, Boeing 747-8 model uçaklar yer alır.

Korean Aif Rota ve Seferler

Korean Air, Türkiye uçuşları İstanbul Atatürk Havaalanı yapılır. İç hat uçuşlar arasında Cheongju, Busan, Jeju, Jinju, Gunsan, Ulsan, Gwangju, Yeosu/Suncheon, Seoul, Pohang, Daegu, ve Won Ju Havalimanı bulunur.
Korean Air dış hat uçuşlarının düzenlediği ülkeler: Avustralya, Ermenistan, Avusturya, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Brezilya, Kamboçya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Fiji, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Guam, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kenya, Kuveyt, Libya, Malezya, Maldivler, Meksika, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Hollanda, Yeni Zelanda, Kuzey Kore, Norveç, Palau, Peru, Filipinler, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan ve Vietnam’dır.


Check-in İşlemleri

Korean Air’in online check-in hizmeti ile yolcular zaman kazanır. Online check-in uçuş saatinden 24 saat önce başlar. Havalimanından yapılacak uçuşların check-in saatleri destinasyona göre farklılık gösterir.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin bagajı ölçüleri, Ekonomi sınıfı yolcular için 1 parça – 12 kg’dır. First ve Pretige sınıfı yolcular ise 2 parça – 18 kg bagaj hakkına sahiptir. Yurt içi uçuşlarda Ekonomi sınıfı 20 kg ve First – Prestige sınıfı kargo bagajı 30 kg ile sınırlıdır. Dış hat uçuşlarında Ekonomi sınıfı yolcuları 2 parça – 23 kg ve First class 3 parça – 32 kg, Prestige sınıfı için 2 parça – 32 kilogramdır.


Korean Air İkramlıkları

Leziz ve yüksek kalitede Korean Air yemekleri iki kez Merkür Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. En popüler yemeklerden biri, First, Business ve hatta Economy sınıflarında sunulan Bibimbaptır. Bibimbap, Kore mutfağından karışık pilavdır. Ekonomi sınıfında yolcular bibimbap, bibim eriştesi, Gondreabap, pilavlı çeşitli mantar ve pilav ile baharatlı kızartılmış ahtapot gibi yemekler arasından tercih yapabilir. Özel yemek talepleri uçuştan 24 saat önce bildirilmelidir.


Koltuk Seçimi

Yolcular, check-in sırasında koltuk seçimi yapabilir. Hareket kısıtlılığı olan yolcular acil çıkış sırasına oturamaz ve özel gereksinimi olan yolcular ise personellere söyledikleri takdirde ilk sıralara ya da ekstra diz mesafeli koltuklara atanır.


Korean Air Özel Programları

  • SkyPASS
SKYPASS üyeleri, her uçuş rezervasyonu yaptıklarında mil kazanabilir, yolcular veya bir aile üyesi için miller kullanabilir. Korean Air iş ortaklarından miller ile alışveriş yapılabilir. SkyPASS ücretsizdir ve avantajlar, yolcular katıldığı andan itibaren özel fırsat ve avantajlardan faydalanmaya başlar.
  • KAL Lounge
Korean Air yolcuları KAL lounge hizmetinden yararlanmaktadırlar. Loungelarda farklı çeşitlerde yiyecek, içecek ve ücretsiz internet gibi hizmetler yer alır. KAL Busan, Daegu, Gwangju, Jeju, Seoul (Gimpo) iç hat loungelara 2000 mil ve Busan, Seoul(Gimpo/Incheon), Fukuoka, Nagoya, Osaka, Tokyo(Narita), Los Angeles, New York, Honolulu dış hat uçuşlara 4000 mil karşılığında ücretsiz olarak giriş yapılabilir.


İletişim

Korean Air Hava Yolları Telefon Numarası: +82 (22) 656 71 14
Web sitesi: www.koreanair.com
Adres: Korean Air Operations Center, 1370, Gonghang-Dong, Gangseo - gu, Seoul, 157712, Güney Kore
 
 

En Ucuz Korean Air Uçak Biletleri


KE Korean Air 26 Nisan 2023
Seul Tokyo 3.988,81 TL

Korean Air Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok