Hong Kong Uçak Bileti Al

Hong Kong Uçak Bileti Fiyatları

Hong Kong Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Hong Kong arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Hong Kong uçak bileti fiyatı 2.704,41 TL kadardır.
Hong Kong Intl havalimanı Hong Kong uçuşlarında kullanılır.

Hong Kong Hakkında

Ne Zaman Gidilir

Subtropikal iklime sahip Hong Kong’un aşırı sıcak yazları sauna etkisi yapar. Yılın bu döneminde aynı zamanda sık sık muson yağmurları ve tayfunlar görülür. Hong Kong’a gezi için en iyi zaman ise ekimin ortalarında başlar ve aralığın sonlarına kadar devam eder. Bu tarihler arasında sıcaklıklar halen ılık olur ve bir hafta boyunca devam eden ulusal bayram için Hong Kong’a akın eden Çinli turistler de artık gitmiştir.
 

Ulaşım

Hong Kong adası ile Kowloon ve Yeni Bölge arasında gelişmiş raylı sistemler ve otobüsler çalışır. Ayrıca 27 farklı vapur seferi çevredeki adalara ulaşımı sağlar. Bu ulaşım seçenekleri arasında en ilginci ise 110 yıllık tramvay hattıdır. Bu tramvay ana adanın en sembolik bölgelerinden geçerek hızlı bir şehir turu sunar. Bu çift katlı nostaljik tramvaya binmek ise size sadece 0.40 dolara mal olur. Bütün bu sayılan ulaşım araçlarına ise metro istasyonları ve bayilerde dolum yapılabilen Octopus kart ile ödeme yapılır. Taksiler de nispeten hesaplı ulaşım aracıdır, ancak taksi sürücülerini limanı geçmeleri konusunda ikna etmek zordur. Diğer bütün seçenekler tükendiğinde başvurulabilir.
 

Hava

Temmuz, ortalama 29°C sıcaklık ile en sıcak ay iken, Ocak da ortalama 16°C sıcaklık ile en soğuk aydır.
 

Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Piyasada çok sayıda bin dolarlık sahte banknotun olmasından dolayı bir çok mağaza sahibi 500 Hong Kong dolarından büyük paraları almaktan çekinir. Yine de bir kenarda nakit para bulundurun. Birçok restoranda kredi kartı geçmez.
 

Dil

Kanton lehçesi, Mandarin Çincesi ve İngilizce
 

Elektrik

G Tipi (üç dişli fiş)
 

Para Birimi

Hong Kong doları (HK$)

Hong Kong Havalimanları

Hong Kong Uluslararası Havalimanı

Hong Kong Uluslararası Havalimanı (IATA: HKG) Hong Kong’un ana havalimanıdır. Chek Lap Kok adasında yerleşiyor. Halk arasında havalimanına ayrıca Chek Lap Kok Havalimanı da deniliyor. Bunun sebebi ise ondan önceki ve kapanan Kai Tak Havalimanı’ndan ayırt edebilmektir.
 
Kai Tak Havalimanı’nın yerini alan havalimanı, 1998’den ticari uçuşlara açıktır. Burası önemli bölgesel kargo merkezi, yolcu merkezi ve Anakara Çin (45 destinasyon) ve Asya’nın geri kalanına açılan önemli bir kapıdır. Bu havalimanı dünyanın en işlek kargo merkezi ve dünyanın en işlek yolcu havalimanlarındandır. Burası ayrıca dünyanın en büyük yolcu terminali binasına da sahiptir.

HKIA ayrıca 65,000 kişiye iş olanağı vermekle Hong Kong ekonomisine de önemli katkı sağlıyor. Buradan 100’den fazla hava yolu şirketi dünyanın 180’den fazla şehrine yolcu taşıyor. 2015’te HKIA 68,5 milyon yolcu ağırlarken, bununla yolcu trafiğine göre dünyanın sekizinci en işlek havalimanı olmuştu.
 

Kara Ulaşımı

Havalimanı Hong Kong’un içlerine Lantau adasındaki North Lantau Highway otobanı üzerinden bağlanıyor.
Havalimanı Müdürlüğü tarafından işletilen ve MTR Corporation tarafından bakımı yapılan otomatik yolcu taşıma sistemi Doğu Salonu ile Batı Salonu’nu ve Terminal 2’yi bir birine bağlıyor. 2009’da ise SkyPier’e kadar uzatılmıştı.
 

Otobüs

Airport Ground Transportation Centre ve Cheong Tat Yolu’ndan ulaşılabilen Citybus, New Lantao Otobüs, Long Win Otobüs ve Discovery Bay Transit Servisi havalimanından Hong Kong’un farklı bölgelerine ulaşımı sağlayan 25 farklı otobüs güzergahı işletiyor. Otobüs firmaları ayrıca 10 gece servisi hizmeti de sunuyor.
Yolcular ayrıca S1 Citybus’a binerek Tung Chung MTR İstasyonu’na ulaşabilir. Buradan ise merkeze gitmek için MTR Airport Express ile aynı hattı kullanan MTR Tung Chung hattına binebilirler. Bu güzergah daha ucuz olmakla birlikte daha uzun sürüyor.
 

Feribot

Havalimanından Skypier aracılığıyla İnci Nehri Deltası’nın farklı notalarına çeşitli feribot seferleri mevcuttur. Bu seferleri kullanan yolcular transit yolcular olarak kabul ediliyor ve Hong Kong’a girmiş sayılmazlar. Bunun için gelen yolcular için feribot terminaline ulaşım göç işlemlerinden önce geliyor. Uçuş kayıt işlemleri ise limanlarda yapılabiliyor. Başlangıçta sadece dört liman - Shekou, Shenzhen Airport (Fuyong), Macau ve Humen (Dongguan)- hizmet veriyordu, 2003’ün sonunda ise Guangzhou ve Zhongshan’a uzatıldı. Zhuhai servisi 10 Temmuz 2007’de başlatılırken, Nansha servisi ise 14 Temmuz 2009’a açılmıştı.
 

Demiryolu

Şehirden havalimanına en hızlı ulaşım MTR hızlı transit ağının bir parçası olarak çalışan yüksek hızlı demiryolu bağlantısıdır. Bu hatta tren kısa süreli olarak Tsing Yi Adası, West Kowloon ve Hong Kong Adası’nın Merkezi ve Batı İlçeleri’ndeki Hong Kong İstasyonu terminallerinde duruyor. Hong Kong istasyonundan havalimanına ulaşmak 24 dakika sürüyor. MTR oteller alanı ile Airport Express arasında ücretsiz ring otobüsleri hizmeti veriyor ve geçerli Octopus kartı ile MTR hatları arasında ücretsiz aktarım imkanı sunuyor. Octopus kart tek seferlik bilet kullanıcılarına sunulmuyor. Hem Hong Kong, hem de Kowloon istasyonlarında önemli hava yolu şirketleri için uçuş kayıt hizmeti sunuluyor. Ayrıca yıllık grup biletleri için indirimli promosyanlar da mevcut.
 

Taksi

Havalimanında farklı renkleri ile seçilebilen her üç taksi de hizmet veriyor:
Şehir taksisi, havalimanı ile Hong Kong adası, Kowloon ve yeni ilçeler Tsuen Wan, Sha Tin ve Tseung Kwan O’nun bazı yerlerine kadar götürüyor (şehir taksisi Lantau Adası hariç Hong Kong’un her yerine gidebiliyor).

Yeni Bölgeler taksisi havalimanı ile Yeni Bölgeler arasında ulaşımı sağlıyor, şehir taksisinin gittiği Tsuen Wan, Sha Tin ve Tseung Kwan O’nun söz konusu bölgeleri hariç.
Lantau taksi, havalimanını Lantau’nun geri kalanı ile bağlıyor.

En Uygun Hong Kong Uçak Biletleri

Hong Kong Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Thai Airways Intl Bangkok - Hong Kong 2.704,41 TL
Hong Kong Express Airways Da Nang - Hong Kong 3.737,52 TL
Malaysia Airlines Kuala Lumpur - Hong Kong 3.968,14 TL
Hong Kong Express Airways Seul - Hong Kong 4.161,36 TL
Cathay Pacific İstanbul - Hong Kong 9.001,88 TL
Royal Jordanian İstanbul - Hong Kong 9.259,85 TL
Pegasus Ankara - Hong Kong 13.849,13 TL

Hong Kong Yönüne Uçan Havayolları