Air New Zealand Uçak Bileti

Air New Zealand Bilgileri

Genel Merkezi

Auckland

Kuruluş Tarihi

1999

Uçtuğu Nokta Sayısı

0

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Toplam Uçak Sayısı

54

IATA Kodu

NZ

Air New Zealand Hakkında

Air New Zealand

Air New Zealand, merkezi Auckland’de bulunan havayolu firmasıdır. 1965’ten beri hizmet vermekte olan firma, 1999’dan beri Star Alliance üyesidir. Merkez havalimanları Auckland Havaalanı, Christchurch Uluslararası Havaalaanı ve Wellington Uluslararası Havaalanı’dır. Firma, 116 uçaklık filoya sahiptir. Filosunda, Airbus A320, Airbus A320 - A321neo, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300ER ve Boeing 787-9 Dreamliner model uçaklar yer alır.

Air New Zealand Rota ve Seferler

Air New Zealand, Yeni Zelanda'ya yılda ve yaklaşık 17 milyon yolcuya ve kargo taşımacılığı sağlayan küresel bir ağa sahiptir. Air New Zealand yurt içinde 20 noktaya uçuşlar düzenler. Bunlar: Whangarei Havaalanı, Whanganui Havaalanı, Whakatane Havaalanı, Westport Havaalanı, Wellington Uluslararası Havaalanı, Wanaka Havaalanı, Richard Pearse Havaalanı, TeAnau Havaalanı, Tauranga Havaalanı, Taupo Havaalanı, Rotorua Bölge Havaalanı, Queenstown Havaalanı, Kapiti Sahili Havaalanı, Palmerston North Havaalanı, Oamaru Havaalanı, Mount Cook Havaalanı, Motueka Havaalanı, New Plymouth Havaalanı, Nelson Havaalanı, Hawke's Bay Havaalanı ve Milford Sound Havaalanı’dır. Firma, ayrıca dünya genelinde 20 ülkede 32 rotaya seferler gerçekleştirir.
Air New Zealand’ın uluslararası rotaları. Arjantin, Güney Avustralya, Kanada, Çin, Fiji, Fransa, Almanya, Hong Kong, Endonezya, Japonya, Malezya, Yeni Kaledonya, Yeni Zelanda, Niue, Norfolk Adası, Papua Yeni Gine, Filipinler, Samoa, Singapur, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Tonga, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Vanuatu ve Vietnam’dır.


Check-in İşlemleri

Online check-in ile havalimanından önce biniş kartınızı yazdırabilir veya Air NZ mobil uygulamasında mobil biniş kartlarını kullanabilirsiniz. Online check in işlemleri sefer vaktinden 24 saat önce aktif hale gelir. Yurtiçi Yeni Zelanda uçuşlarından 30 dakika önce, uluslararası uçuşlardan 90 dakika önce ve ABD uçuşlarından 120 dakika önce kapanır.


Bagaj Hakkı Kuralları

Ekonomi sınıfı yolcular bir parça, 7 kilogram kabin içi bagaj hakkına sahiptirler. Business class ve Premium Ekonomi için sınır 14 kilogramdır. Boyutlar 118 cm’den uzun olamaz. Kargo bagajları en fazla 158 cm boyutlarında ve 23 kg ağırlığında olabilir. Yurt içi uçuşlarda ekstra bir bagaj için 35 Yeni Zelanda Doları ve ikinci çanta için 55 Yeni Zelanda Doları talep edilir.


Air New Zealand İkramlıkları

45 dakikadan az uçuşlar için su ve atıştırmalıklar sunulurken daha uzun uçuşlarda atıştırmalıklar ve sıcak içecek servisi yapılır.


Koltuk Seçimi

Standart koltuk seçimi ücretsiz olarak yapılabilir. Tazmanya uçuşlarında yalnızca el bagajınız varsa istediğiniz koltuğu önceden seçme hakkına sahip olursunuz. Koltuk seçimi, online check in ile birlikte uçuş saatinden 24 saat önce açılır.


Air New Zealand Özel Programları

  • Airpoints
Airpoints, Air New Zealand'ın sık uçan yolcu programıdır. Program üyeleri, her uçuşlarından Airpoints Doları kazanırlar. Biriken Airpoints dolarları yolculara statü kazandırır. Statüler Silver, Gold ve Gold Elite olarak sıralanır. Airpoints Gold ve Airpoints Gold Elite, Star Alliance Gold statüsü ile aynı ayrıcalıklara sahiptir. Airpoints Silver da Star Alliance Silver'a eşdeğerdir.
  • Air New Zealand Lounge
Air New Zealand Lounge, Air New Zealand'ın dünya genelinde havaalanında bulunan konforlu bekleme alanlarıdır. Air New Zealand Koru programının üyeleri loungelara erişebilir ve ayrıca vale park hizmeti, öncelikli check-in, ekstra check-in bagajı ve ücretsiz koltuk seçiminden faydalanabilir.


İletişim

Air New Zealand Telefon Numarası: +64 (0) 935 730 00, 0 (800) 737 000
Faks: +64 (9) 366 21 01
E-mail adresi:  koruclub@airnz.co.nz
Web sitesi: www.airnewzealand.co.nz
Adres: Air New Zealand Contact Centre Private Bag 93537, Takapuna North Shore City 0740
 
 

Air New Zealand Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok