Tarom Uçak Bileti

En Popüler Tarom Uçak Biletleri

RO Tarom 01 Temmuz 2024
İstanbul Amsterdam 5.229 TL
Satın Al
RO Tarom 15 Temmuz 2024
Belgrad İstanbul 4.706 TL
Satın Al
RO Tarom 15 Temmuz 2024
Brüksel İstanbul 20.328 TL
Satın Al
RO Tarom 05 Haziran 2024
Bükreş Budapeşte 3.395 TL
Satın Al
RO Tarom 15 Mart 2024
Frankfurt Bükreş 4.113 TL
Satın Al
RO Tarom 10 Mart 2024
Yaş İstanbul 6.080 TL
Satın Al
RO Tarom 11 Kasım 2024
Kişinev İstanbul 13.355 TL
Satın Al
RO Tarom 01 Ağustos 2024
Londra Sofya 6.302 TL
Satın Al
RO Tarom 26 Ağustos 2024
Παρίσι İstanbul 5.926 TL
Satın Al
RO Tarom 11 Mart 2024
Prag Amsterdam 4.039 TL
Satın Al
RO Tarom 01 Nisan 2024
Roma İstanbul 4.062 TL
Satın Al
RO Tarom 01 Temmuz 2024
Sofya Rotterdam 57.158 TL
Satın Al
RO Tarom 10 Mart 2024
Suceava İstanbul 5.792 TL
Satın Al

Tarom Hakkında

Tarom, 1954 yılında Romanya’da kurulan havayoludur. Ülkenin en eski firması Tarom, 2010’dan beri SkyTeam üyesidir. Merkezi, başkant Bükreş civarındaki Henri Coanda Uluslararası Havalalimanı’dır. Uluslararası uçuşlarında filosuna göre taşıdığı yolcu sayısı ile Tarom, dünya genelinde 1. sırada yer alı. 26 uçaklık filoya sahiptir.

Tarom - Romanian Air Transport

Filosunda, Airbus A318-100, ATR 42-500, ATR 72-500, ATR 72-600, Boeing 737-300, Boeing 737-700, Boeing 737-800 ve Boeing 737 MAX 8 model uçaklar bulunmaktadır. Firma, Türk Hava Yolları, KLM ve Air Europa gibi büyük havayolu şirketleri ile ortaklığa sahiptir.

Tarom Rota ve Seferler

Tarom, yurt içinde 50 noktaya ve Avrupa’da 22 ülkeye uçuşlar gerçekleştirir. Ayrıca Orta Doğu ve Kuzey Afrika rotasında 8 destinasyon bulunmaktadır. Firmanın Türkiye uçuşları: Antalya Havaalanı, Milas Bodrum Havaalanı ve İstanbul Havaalanı’na gerçekleşir. Tarom yurt içi rotaları arasında: Tulcea Havaalanı, Traian Vuia Uluslararası Havaalanı, Târgu Mureș Uluslararası Havaalanı, Suceava Havaalanı, Sibiu Uluslararası Havaalanı, Satu Mare Uluslararası Havaalanı, Oradea Uluslararası Havaalanı, Iași Havaalanı, Craiova Havaalanı, Mihail Kogălniceanu Uluslararası Havaalanı, Cluj-Napoca Uluslararası Havaalanı, Caransebeș Havaalanı, Henri Coandă Uluslararası Havaalanı, Maramureș Havaalanı, George Enescu Uluslararası Havaalanı ve Arad Uluslararası Havaalanı bulunmaktadır.
Tarom uluslararası uçuşlarının yapıldığı ülkeler: İspanya, Ürdün, Hollanda, Romanya, Yunanistan, Romanya, Tayland, İspanya, Sırbistan, Lübnan, İtalya, Türkiye, Belçika, Macaristan, Mısır, Amerika Birleşik Devletleri, Moldova, Birleşik Arap Emirlikleri, Hırvatistan, Almanya, İsviçre, Pakistan, Kıbrıs, Birleşik Krallık, Lüksemburg, Fransa, Kanada, Ukrayna, Letonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İsrail, Tunus, Polonya ve Ermenistan’dır.


Check-in İşlemleri

Online check-in hizmeti Tarom tarafından kendi uçakları ile veya ortak havayolları (AIR FRANCE, KLM ve AIR EUROPA vs. ) ile işbirliği yapılarak gerçekleşen uçuşlarda ücretsizdir. Uçak saatinden 30 saat önce başlayan online check in 1 saat önce sona erer. Brüksel’den kalkan uçuşlar için online check in24 saat önce başlar.


Bagaj Hakkı Kuralları

Tarom tarafından Boeing ve Airbus uçaklarıyla gerçekleştirilen tüm iç hat uçuşlarında Business Class'ta seyahat eden yolcular için her biri 30 Kg ağırlığında 3 parça, Economy Class'ta seyahat eden yolcular için, maksimum ağırlığı 30 Kg olan 1 adet bagaj hakkı bulunmaktadır. Bükreş ile Amman, Beyrut, Larnaca, Turin ve Roma arasındaki uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkı 30 kilogramdır.


Tarom İkramlıkları

Ekonomi ve Business sınıflarında tüm sandviçler, sıcak ve soğuk yemekler alerjen bileşenleri ile birlikte yazılmaktadır. Kabin ekibinden menüler ve alerjenler hakkında daha fazla bilgi talep edilebilir. Business Class yolcuları için seçilen menüler arasında meze ve tatlıların yanı sıra sığır eti, balık, hindi, ördek veya tavuk yer alır. Kısa mesafeli yurt içi uçuşlarında yolculara sandviç ikram edilir. 2 saatten uzun uçuşlar için ise sıcak yemek alternatifi bulunur. Ayrıca alkollü, alkolsüz, sıcak ve soğuk içecekler menüye dahildir.


Koltuk Seçimi

Business sınıfındaki koltuklar konforlu yastıklara ve bol miktarda diz mesafesine sahiptir. Koltuk seçimi online check in sırasında gerçekleştirilebilir. Seçim yapmayan yolculara ücretsiz olarak koltuk atanır.


Tarom Özel Programları

  • TAROM Business Lounge
Business class yolcuları ücretsiz olarak Tarom lounge hizmetinden faydalanabilir. Tarom loungelarda açık büfe, bar, ücretsiz wifi bağlantısı, bilgisayar, televizyon, gazete ve dergi gibi konforlu hizmet seçenekleri bulunur. Bu sayede yolcular keyifli bir havalimanı bekleme süresi geçirirler.


İletişim

Tarom Hava Yolları Telefon Numarası: +4021 9361
E-mail adresi: [email protected]   / [email protected]  / [email protected]
Web sitesi: www.tarom.ro
Adres:  Calea Bucurestilor No 224F, Otopeni, Romanya
 

Tarom Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Tarom uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Tarom uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Tarom uçak biletiyle başlıca Istanbul, Catania, Sinop, Trabzon, Brussels yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Tarom havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Özbekistan, Sırbistan, Romanya, Karadağ, İngiltere olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Tarom havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Tarom müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Tarom uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Tarom uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Tarom Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok