İstanbul Paris Uçak Bileti

İstanbul - Paris Uçuşu

Min Fiyat 1.329,22 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Aegean Airlines
En Çok Uçuş Yapan Firma Aegean Airlines
Paris Yerel Saat 06:38
Yaklaşık Uçuş Süresi 3 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 2250 KM

İstanbul - Paris Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Paris Uçak Biletleri

İstanbul - Paris Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Paris Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Aegean Airlines İstanbul - Paris 02 Ağustos 2023 1.329,22 TL
Pegasus İstanbul - Paris 22 Mart 2023 1.508 TL
Pegasus İstanbul - Paris 25 Nisan 2023 1.525 TL
Transavia France İstanbul - Paris 01 Ekim 2023 1.705,06 TL
Transavia France İstanbul - Paris 02 Ekim 2023 1.705,06 TL
Transavia France İstanbul - Paris 16 Nisan 2023 1.714,13 TL
Transavia France İstanbul - Paris 29 Eylül 2023 1.714,13 TL
Transavia France İstanbul - Paris 06 Ekim 2023 1.756,23 TL
Pegasus İstanbul - Paris 16 Mart 2023 1.761 TL
Transavia France İstanbul - Paris 09 Ekim 2023 1.761,14 TL
Transavia France İstanbul - Paris 10 Ekim 2023 1.761,14 TL
Transavia France İstanbul - Paris 11 Ekim 2023 1.761,14 TL
Aegean Airlines İstanbul - Paris 01 Mart 2023 1.764,2 TL
Aegean Airlines İstanbul - Paris 30 Mart 2023 1.768,67 TL
Aegean Airlines İstanbul - Paris 23 Mayıs 2023 1.769,31 TL

İstanbul - Paris Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - Paris arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - Paris arası uçak bileti en düşük 1.329,22 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - Paris arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2250 KM kadardır.
İstanbul ve Paris arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - Paris arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Türk Hava Yolları, Pegasus, Air Canada, Kuwait Airways, United Airlines, Air Serbia, Tarom, Alitalia, Aegean Airlines, LOT Polish Airlines, TAP Portugal, Royal Air Maroc, Rwandair Express, Lufthansa, Transavia France firmalarıdır.
İstanbul - Paris arasında Sabiha Gökçen, İstanbul, Beauvais Tille, Charles De Gaulle, Le Bourget, Orly, Pontoise Cormeilles, Toussus Le Noble, Villacoublay Velizy, Chalons Vatry, Massy TGV havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Paris Hakkinda

Paris, Sen nehri üzerinde bulunan ve geniş bir havza üzerinde kurulan dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Lüksün ve modanın başkenti olarak ta bilinen bu şehre Işık şehirde denilmektedir. Kentin tarihini bakıldığında yaklaşık 40000 yıldır insanların yerleşim merkezi olarak kullandığı görülmektedir.

Eyfel kulesi şehrin simgesi olmakta ve Fransa’nın başkenti olan bu yerde müzeler ve Katedrallerde bulunmaktadır. Lüksemburg bahçesi, III. Alexandre köprüsü, Zafer takı, Le Marais gibi mutlaka görülmesi gereken çok önemli yerlere de merkezlik yapan Paris, uluslararası geçiş noktaları içerisinde bulunmaktadır. Politik ve ekonomik bir merkez olması itibari ile çok önemli bir dünya merkezi olan bu şehrin nüfusu 12 milyonu aşmıştır.

Paris Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  2°C
 • açık
  Per
  açık
  1°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  4°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  5°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  8°C

Haritada Paris