İstanbul Roma Uçak Bileti

İstanbul - Roma Uçuşu

Min Fiyat 1.140 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Pegasus
En Çok Uçuş Yapan Firma Pegasus
Roma Yerel Saat 06:13
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 20 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1370 KM

İstanbul - Roma Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Roma Uçak Biletleri

İstanbul - Roma Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Roma Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Pegasus İstanbul - Roma 22 Şubat 2023 1.140 TL
Pegasus İstanbul - Roma 24 Şubat 2023 1.140 TL
Pegasus İstanbul - Roma 24 Mart 2023 1.362 TL
Pegasus İstanbul - Roma 24 Şubat 2023 1.374 TL
Pegasus İstanbul - Roma 16 Şubat 2023 1.376 TL
Pegasus İstanbul - Roma 23 Şubat 2023 1.376 TL
Pegasus İstanbul - Roma 15 Mart 2023 1.677 TL
Pegasus İstanbul - Roma 25 Şubat 2023 1.699 TL
Pegasus İstanbul - Roma 10 Mart 2023 1.700 TL
Pegasus İstanbul - Roma 06 Şubat 2023 1.706 TL
Pegasus İstanbul - Roma 07 Şubat 2023 1.706 TL
Pegasus İstanbul - Roma 13 Şubat 2023 1.706 TL
Pegasus İstanbul - Roma 19 Şubat 2023 1.706 TL
Pegasus İstanbul - Roma 21 Şubat 2023 1.706 TL
Pegasus İstanbul - Roma 03 Şubat 2023 1.708 TL

İstanbul - Roma Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - Roma arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 20 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - Roma arası uçak bileti en düşük 1.140 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - Roma arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1370 KM kadardır.
İstanbul ve Roma arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - Roma arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Turkish Airlines, Pegasus, Alitalia firmalarıdır.
İstanbul - Roma arasında Sabiha Gökçen, İstanbul, Ciampino, Fiumicino havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Roma Hakkinda

Roma, İtalya’nın Lazio bölgesinin başkenti olmakta ve şehir statüsünün yanında özel komün özelliği de bulunmaktadır. Katoliklerin ruhani lideri olan Papa’nın da bulunduğu bağımsız bir devlet olan Vatikan’ı da içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle Roma iki devletin birden başkenti olmaktadır. Avrupa’nın yüz ölçümü olarak en kalabalık şehirleri arasında yer almakta bunun yanında tek başına İtalya’nın milli gelirinin yüzde 6,5’ini karşılar. Üzerinde yedi adet tepesi bulunan Roma, tarihi ve simgesel yerleri ile oldukça zengin bir kenttir. Antik dönemlere ait çok önemli medeniyet kalıntılarının yer aldığı şehirde mutlaka görülmesi gereken pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Kolezyum, Panteon, Centro Storico gibi yerlerin yanında açık hava müzesi olabilecek mekânları da barındırmaktadır.

Roma Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  12°C
 • açık
  Cmt
  açık
  11°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  8°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  5°C

Haritada Roma