Romanya Uçak Bileti Satın Al

Romanya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Bucharest

TRANSLATOR

Dil

Romania - Romanian

Para birimi

Romanian Leu

Telefon kodu

40

Başkent

Bucharest

En Ucuz Romanya Uçak Biletleri


FR Ryanair 08 Şubat 2023
Viyana Bükreş 954 TL
Satın Al
PC Pegasus 20 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.105 TL
Satın Al
PC Pegasus 09 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.237 TL
Satın Al
FR Ryanair 25 Temmuz 2023
Venedik Bükreş 1.287 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Mart 2023
İstanbul Bükreş 1.429 TL
Satın Al
PC Pegasus 01 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.433 TL
Satın Al
PC Pegasus 16 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.433 TL
Satın Al
PC Pegasus 24 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.442 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.466 TL
Satın Al
PC Pegasus 06 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.701 TL
Satın Al
PC Pegasus 10 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.722 TL
Satın Al
PC Pegasus 13 Şubat 2023
İstanbul Bükreş 1.722 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Romanya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Romanya uçak bileti fiyatı 953,6 TL kadardır.
Arad, Bacau, Baia Mare, Baneasa Aurel Vlaicu, Caransebes, Cluj Napoca, Craiova, Delta Dunarii, Deva, Henri Coanda, Iasi, Mihail Kogalniceanu, Oradea, Satu Mare, Sibiu, Stefan Cel Mare, Tirgu Mures, Traian Vuia havalimanı Romanya uçuşlarında kullanılır.
Romanya Uçak Bileti

Romanya Hakkında

Güçlendirilmiş kiliseleri ve boyanmış manastırları eskiden kalma manzaranın arasında kral gibi durmaktadır. Hayat dolu Bükreş’ten enerji taşarken Sibiu ve Braşov gibi eski Saxon yerleşim yerleri cazibe sızdırmaktadır.

Kaleler ve Ortaçağ Kasabaları

Dracula’yı bize bahşeden toprakların ağzı açık bırakan kaleleri tehlikeli bir şekilde kayalık tepelerin zirvelerine kurulmuştur. Zirvelerde ürkütücü Bran kalesi ve onun Bram Stoker’ın kurgusal sayımıyla sahte bağlantısı, var tabii ki. fakat Hunedoara’nın 14’üncü yüzyıl Corvin kalesi veya Kral 1.Carol’un muhteşem 19’uncu yüzyıl kazıklı kalesi olan Peleş kalesi... Curtea de Argeş’in kuzeyinde Vlad Tepeş zamanından kalma eski bir kalenin kalıntılarını bulacaksınız. Maramureş’te orta çağlardan gelmişe benzeyen, otlaklarla, atlı arabalarla ve muhteşem ahşap kiliselerle birleşen, kasaba ve köyler keşfedeceksiniz.

Açık Hava Etkinlikleri

Bir ülke sadece sadece insanları kadar güzel olabilir ve Romanya’nın her bölgesinde açık, dost canlısı tarihiyle gurur duyan ve bunu ziyaretçilerle paylaşmak için çok hırslı insanlar bulacaksınız. Turizmin büyümesine rağmen Romanya yabancılar için ücra bir yer olarak kalmaya devam etmektedir. Bundan dolayı yerel halk tarafından kendilerini göstermek için övücü sözler söylendiğini duyacaksınız. Romanyalılar Bükreş’te kendi insanlarının kabalık ve edepsizliklerini bile kınarlar, fakat buna rağmen eğer çabalarsanız sizinle içki içip size uyacak birilerini bulabilirsiniz.

Doğa ve Vahşi Yaşam

Karpat Dağları etrafı çam ve yaprak döken ağaçlardan oluşan korularla çevrili kayalık zirveler yığını bırakarak ülkenin merkezine doğru geniş bir yay çizer ve parlak yeşil çayırlara uzanır. Zirve eteklerinde yürüyüşler düzenlenir, dağ kulübeleri ağı gece dinlenebilmeniz için size kalacak yer sağlar. Avrupa’nın ikinci en uzun nehri olan Tuna, birden kuzeye dönüp Karadeniz’e dökülmeden önce Romanya’nın güney sınırını çizer. Tuna deltası geniş ve eşsiz korunaklı bir sulak alan olmakla birlikte yürüyüş, balıkçılık, sandalla dolaşma ve kuş gözlemciliği için mükemmel bir yerdir.

Halk Kültürü

Romanya tarihi azılı Osmanlı savaşçılarla savaşan kahraman prenslerin masallarıyla doludur. Bu doğru fakat, bazı yerleri gerçeği örtbas ediyor. Şöyle ki Romanya’nın çoğu yüzyıllardır barış kültürü oluşturmaya çalışmıştır. Dağlık coğrafya ve geçilebilen yolların azlığı ekmek yapımı, çanak çömlek yapımı ve dokuma gibi işleri yaparak kendi yağıyla kavrulmak zorunda olan köylerin kurulmasını gerektirmiştir. Bu zamanlar ülkenin çoğu modern metodlara geçiş yaptı fakat bu daha basit yola yatkınlık devam etti. Halk müzeleri, özellikle açık hava müzelerine kesinlikle gitmelisiniz. Daha küçük köylerde bir çok adetin hala daha yaşatıldığını göreceksiniz.


 

Roma Hakkinda

Roma, İtalya’nın Lazio bölgesinin başkenti olmakta ve şehir statüsünün yanında özel komün özelliği de bulunmaktadır. Katoliklerin ruhani lideri olan Papa’nın da bulunduğu bağımsız bir devlet olan Vatikan’ı da içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle Roma iki devletin birden başkenti olmaktadır. Avrupa’nın yüz ölçümü olarak en kalabalık şehirleri arasında yer almakta bunun yanında tek başına İtalya’nın milli gelirinin yüzde 6,5’ini karşılar. Üzerinde yedi adet tepesi bulunan Roma, tarihi ve simgesel yerleri ile oldukça zengin bir kenttir. Antik dönemlere ait çok önemli medeniyet kalıntılarının yer aldığı şehirde mutlaka görülmesi gereken pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Kolezyum, Panteon, Centro Storico gibi yerlerin yanında açık hava müzesi olabilecek mekânları da barındırmaktadır.

Romanya Yönüne Uçan Havayolları