İtalya Uçak Bileti

İtalya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Rome

TRANSLATOR

Dil

İtalyanca

Para birimi

Euro

Telefon kodu

39

Başkent

Rome

İtalya

İtalya Hakkında

İtalya olağan üstü kalbi kıpır kıpır eden, ruhu kışkırtan sanat, yemek ve rakibi az nazar edeni milyonlarca olan bir manzaralar ziyafetidir.

Çekici Manzaralar

İtalya’nın hisarları geçitleri ve platoları boyunca uzanmaktadır. Ülke olağanüstü doğal çeşitlilik sunan coğrafyası ile tabiat ananın başyapıtlarından biridir. Kuzeyin buzlu Alpleri ve buzul göllerinden güneyin volkanik kraterleri ve turkuaz yeraltı mağaralarına kadar, burası “görme”nin yanısıra “yapma”nın yeridir. Bir gün Courmayeur’nin tozlu bayırlarından aşağı düşerken daha sonra kovboy gibi Maremma’nın bataklıklarından geçiyor olabilirsiniz veya Campanian sularında mercan kayalıklarına dalabilirsiniz. Arizona Eyaletinden çok fazla büyük olmayan bir ülke için kötü değil.

Afiyet Olsun

Çizmeye benziyor olabilir fakat yemek düşkünü olan İtalya kendini daha çok kullanılmayan içi tıkabasa dolu noel çorabı gibi hissediyor. Leziz tagliatelle al ragù’dan kadifemsi cannoli’ye her ısırığı bir ilham kaynağı gibi hissettiriyor. Sır: en kaliteli malzemeler ve kesinlikle mevsimsel üretim. Ve İtalya’nın yemek ruhu biraz kaba ve kırsal olabilir fakat aynı zamanda maharetli ve gelişmiştir. Dünyanın en iyi lezzet duraklarını bekleyin, San Pellegrino’dan “Dünya’nın en iyi 50’si” Michelin yıldızlı “gerekli” noktayı işaret etmektedir. Modena’da bir tat arayışında olabilirsiniz, Piedmont’ta yer mantarı toplayabilirsiniz veya Valpolicella şarap bölgesinde şarap içebilirsiniz, bayılmaya hazır olun.

Kültürel Zenginlik

Roma İmparatorluğu’nun dış merkez üssü ve Rönesans’ın doğum yeri, bu güneş tarafındna öpülmüş virtüöz kendi kültürel özelliklerinin altında inliyor: Burada Michelangelo’nun Davud ve Sistine Şapeli freskleri, Boticelli’nin Venüs’ün Doğumu ve Primavera ve Da Vinci’nin ‘Son Akşam Yemeği’ eserlerini yerinde görebilirsiniz. Gerçekte İtalya dünyada diğer bütün ülkelerden daha fazla Unesco Dünya Mirası kültürel sitesine sahiptir. Roma’da azizlerin ve imparatorların ayak izlerindan yürürseniz Ravenna’nın göz kamaştırıcı Bizans hazinelerinin keyfini çıkarın veya Padua’da Giotto’nun devrimsel fresklerini izlerken nefessiz kalın. Hem sıkıcı hem de heyecan verici olması kültürel bir açmazdır.

Güzel Hayat

Çok az yerde sanat ve hayat birbirine çok rahat bir şekilde karışır. Burası Dante, Titian ve Verdi’nin anavatanı olabilir, fakat aynı zamanda Prada, Gualtiero Marchesi ve Renzo Piano’nun da ana vatanı. Tertemiz bir şekilde kravatı bağlı ve mükemmel espresso yapanlardan yabancıların dikkatini çeken cilveli gülücük atanlara kadar güzellik, tarz ve zarafet hayatın her alanını şekillendirmektedir. İtalyan psikolojisinin kökleri hayatı göründüğü gibi iyi ve zahmetsiz yaşamaya adanmışlıktır ve bu adanmışlığı yönetmek daha iyi şeyler için bir saygıdır. Dolayısıyla yavaşlayın, not alın, biraz “bella vita” nın (güzel hayat) keyfine bakın.

Neden İtalya’yı Seviyorum

Chistian Bonetto, Yazar

Her birinin kendi lehçesi, geleneği, mimarisi ve mükemmel yemekleri olan İtalya’nın 20 bölgesi kendini 20 bağımsız devlet gibi hissediyor. Bir Alto Adige köşkünde ağır ağır knödel yemekten Sicilya’da çarşıya benzer pazar sokaklarını keşfetmeye, seçenekler baştan çıkarıcı olduğu gibi çok çeşitlidir. Sonra, ülkenin bütün dünyadaki eserlerden daha fazla sayıda olan kıyaslanamaz sanatsal hazineleri gelir. Kıskanmamak çok zor, deli gibi aşık olmamak daha zor.

İtalya Yönüne Uçan Havayolları