Hainan Airlines Hainan Airlines Uçak Bileti

Genel Merkezi

Pekin

Kuruluş Tarihi

1993

Uçtuğu Nokta Sayısı

202

Uçtuğu Ülke Sayısı

95

Toplam Uçak Sayısı

186

Satış Durumu

Aktif

Hainan Airlines Hakkında

Hainan Airlines bilet

Çin Hainan merkezli bir hava yolu şirketi olan Hainan Airlines, 1989’dan beri hizmet vermektedir. Firma, en büyük sivil hava yolu şirketi olmakla birlikte Çin’de filo bakımından dördüncü büyük, Asya’da yolcu sayısı bakımından da dördüncü büyük hava yolu şirketi unvanlarına sahiptir. Hainan Airlines’ın 214 uçağa sahip filosunda Airbus A340-600, Boeing 737-400, Airbus A320-200, Boeing 737-800, Airbus A330-200, Boeing 767-300ER ve Dornier 328 modeller bulunmaktadır. Ana merkezi Haikaou Havalimanı olmakla beraber diğer merkezi havalimanları Lishan, Beijing Beijing Capital International Airport, Taiyuan ve Xi'an Xianyang’dır. Gösterdiği yüksek kaliteli uçuş performansları ile Hainan Airlines, 5 yıldızlı -Five Star- Hava Yolu Firması ödülü almıştır.

Hainan Airlines Rota ve Seferleri

İç hatlarda 57 noktaya sefer düzenleyen Hainan Airlines rotaları şunlardır: Baise, Aksu, Anshan, Baotou, Beijing, Zhengzhou, Changchun, Changzhi, Chongqing, Changsha, Chengdu, Dalian, Dali, Dongying, Yan'an, Fuzhou, Fuyang, Haikou, Hohhot, Hefei, Hangzhou, Hailar, Harbin, Yinchuan, Jiamusi, Jinzhou, Quzhou, Nanchang, Kunming, Korla, Guiyang, Guilin, Linyi, Mudanjiang, Ningbo, Nanjing, Nanning, Manzhouli, Shanghai, Shenyang, Sanya, Tongliao, Jinan, Tianjin, Tangshan, Taiyuan, Urumqi, Weifang, Wenzhou, Wuhai, Wuhan, Xiamen, Xining, Xuzhou, Yichang, Yangzhou, Zhuhai
 Hainan Airlines dış hat uçuşları için seferler: Auckland, Barcelona, Berlin, Bangkok, Boston, Brüksel, Chicago, Jeju, Chiang Mai, Dakar, Denpasar Bali, Hanoi, Hong Kong, Phuket, Kuala Lumpur, Las Vegas, Los Angeles, Londra, Luang Prabang, Manchester, Melbourne, Macau, Milan, Male, Munich, Qiqihar, Nha Trang, Osaka, Paris, Phnom Penh, Prag, Siem Reap, Rome, Seattle, Seoul, Singapore, San Jose, Sofia, Sapporo, Sydney, Qingdao, Tel Aviv Yafo, Taipei, Tokyo, Toronto, Calgary Almaty, Irkutsk, St Petersburg, Moscova ve Aktau’ya düzenlenir.


Check-in İşlemleri

Hainan Airlines, online check-in saatleri uçuş destinasyonuna göre değişir. Genellikle 24 saat önce başlayan online check-in uçuştan 1 saat önce sona erer. Kontuarlardan yapılan check-in ve bagaj teslimleri uçuş saatinden 1 saat önce tamamlanmış olmalıdır.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin içi bagajlar 10 kg’dan fazla olmamalıdır ve 1 el bagajı ile birlikte ücretsiz olarak taşınırlar. El bagajı ölçüleri 55x40x20 cm ve 5 kg’ı aşmamalıdır. Dış hat uçuşlarında kabin içi bagajlar destinasyona göre 2 olabilir. ABD, Kanada ve Meksika uçuşlarında bagaj limiti Ekonomi sınıfı için 2 parça 23’er kg ve Business sınıfı için 2 parça 32’şer kg’dır. Bagaj hakkı Avrupa uçuşlarında Ekonomi sınıfı için 1 parça 23 kg ve Business sınıfı için 2 parça 32’şer kg’dır.


Hainan Airlines İkramlıkları

Uçuş uzunluğuna göre Hainan Airlines, yemek ve içecek servisi gerçekleştirir. Yemek seçenekleri arasında sandviç, kek, sıcak yemekler; içecek seçenekleri arasında çay, kahve, meyve suyu ve alkollü içecekler yer alır.


Koltuk Seçimi

Hainan Airlines yolcular, farklı özelliklerdeki koltuklar arasından seçim yapabilirler. Alternatifler arasında pencere kenarı, koridor kenarı ve acil çıkış sırasındaki koltuklar bulunur. Özel gereksinimleri olan yolcular, eğer boş ise ilk sıraya atanırlar.

Hainan Airlines Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Hainan Airlines uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Hainan Airlines uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Hainan Airlines uçak biletiyle başlıca Istanbul, Istanbul yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Hainan Airlines havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Türkiye, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Hainan Airlines havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Hainan Airlines müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Hainan Airlines uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Hainan Airlines uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Hainan Airlines Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok