İspanya Uçak Bileti

İspanya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Madrid

TRANSLATOR

Dil

İspanyolca

Para birimi

Euro

Telefon kodu

34

Başkent

Madrid

İspanya

İspanya Hakkında

Hırslı, gelişmiş ve güzel hayatı yaşamaya adanmış... İspanya hem basmakalıp hayatı yaşayanların hem de hayal edemeyeceğiniz çeşitliliklerin ülkesidir.

Neden İspanya’yı Seviyorum

Anthony Ham, Yazar

Sokaklarda bıkıp usanmadan devam eden hayat bende burasının “her an her şeyin olabileceği yer” imajı oluşturuyor. İşte, İspanya’nın insanlarının hırsları günlük hayatın dokusudur. Burası ruhu müzik olan, güzel yemek aşkının ve yabani manzaraların ve hayattaki iyi şeyleri kutlama yeteneğinin bulunduğu bir ülkedir.

Hayatı Taklit Eden Sanat

Rüzgarla süpürülmüş Roma kalıntıları, ender rastlanır güçlerin katedralleri ve İslam mimarisinin kıyaslanamaz mücevherleri, acı bir şekilde, tarihteki büyük medeniyetlerin doğduğu, yıkıldığı ve silinmez izler bıraktığı bir ülkeden bahsediyor.
Çok yakın geçmişte, başka hangi ülke Salvador Dali, Pablo Picasso ve Antonio Gaudi gibi asi ve yılmadan üretkenliğe devam eden ruhlar üretebilir ve onları toplum yaşamının önüne ve ortasına yerleştirebilirdi?

Burada geçmişin büyük anıtlarının yanında ispanyanın geçmişinde olduğu kadar geleceğinde de tamamıyla orijinal olacak bu kadar cüretkâr mimari kreasyonlar ortaya çıktı.

Kahraman Bir Toprak

İspanya’nın çok çeşitli doğası insanın ruhunu canlandırıyor. Karla kaplı Sierra Nevada Endülüs’ün güneşten kavrulmuş düzlüklerinden inanılmaz şekilde yükselirken Pirene dağları ve Picos de Europa dağları ise Kıta’daki herhangi bir sıradağ kadar güzeldir. Bu dağlar en çok rağbet gören yürüyüş duraklarıdır. İspanya'nın Atlantik kuzeybatısındaki vahşi uçurumlar Akdeniz'in cezbedici koyları tarafından dengelenmektedir. Ve nereye giderseniz gidin, göreceğiniz tepe doruklarına konan, vadilere sıkışmış, sahil şeridinde tutunan zamandan uzak köyler Eski İspanya’nın küçük ama dirençli karakollarıdır.

Yemek Festivali

Güzel bir nedenle yemek yemek ve şarap içmek İspanya’da ulusal bir saplantıdır. İspanyol mutfağının mihenk taşları aldatıcı bir şekilde basittir: Hesaplanamaz çeşitlilik, nesiller boyunca elden ele dolaşmış geleneksel tarifler ve mutfak laboratuvarında deneyip neler olduğunu anlamak için içten gelen bir istek. Herkesin bağırdığı sıradan bir barda veya Michelin yıldızlı, ünlü bir şef tarafından hazırlanan, sesten arındırılmış bir restoranda, tapas (ispanyol mezesi) yoluyla hayatınızdaki en iyi yemeği tadabilirsiniz. Hangisi olursa olsun, sizi bekleyen geniş yemek tecrübeleri nefes kesici.

Fiesta ve Flamenko

İspanya tarihinde herkes bu ülkede insanlar daha çok içinde bulundukları zamanı yaşarlar ve İspanya dili hayatında en iyi bilinen kelimelerden birisi “fiesta”dır. Belki, oldukça kalabalık bir sokakta, herkesin dışarı çıktığı gece yarısından sonra bunu anlayacaksınız. Veya belki, o zaman bir flamenko performansçısı ruhunuzdaki derin bir yerlere dokunur. Ne olursa olsun farkına vardığınızda başınızın öne eğildiğini göreceksiniz: Burası İspanya.

İspanya Yönüne Uçan Havayolları