Eva Air Eva Air Uçak Bileti

Genel Merkezi

Taipei

Kuruluş Tarihi

1991

Uçtuğu Nokta Sayısı

80

Uçtuğu Ülke Sayısı

36

Toplam Uçak Sayısı

76

Satış Durumu

Aktif

Eva Air Hakkında

Eva Air bilet

Tayvan havayolu firması olan Eva Air, 1989’da kurulmuştur. Merkezi, Taipei – Taoyuan havalimanıdır. Star Alliance üyesi olan firma, dünya genelinde 40’ı aşkın ülkeye seferler gerçekleştirir ve Skytrax tarafından 5 yıldızlı havayolu olarak seçilmiştir. Tayvan’ın en büyük ikinci havayolu Eva Air, 82 uçaklık filoya sahiptir. Filosunda Airbus A321-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Boeing 777-300ER, Boeing 787-9 ve Boeing 787-10 model uçaklar yer alır. Özel firmanın 11.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır ve sloganı ‘’Geleceğe Uçuş’’tur. Eva Air, Türk Hava Yolları, United Airlines ve Air Canada gibi firmalar ile iş ortaklığına sahiptir.

Eva Air Rota ve Seferler

Eva Air, Asya, Avustralya, Avrupa ve Kuzey Afrika olmak üzere 62 noktaya seferler düzenler. Türkiye uçuşları İstanbul Havalimanı’na yapılmaktadır. Eva Air iç hat rotaları arasında Tayvan Taoyuan Uluslararası Havaalanı, Taipei Songshan Havaalanı, Taichung Uluslararası Havaalanı ve Kaohsiung Uluslararası Havaalanı yer alır.
Eva Air dünya genelinde şu ülkelere uçuşlar gerçekleştirir: Hollanda, ABD, Japonya, Yeni Zelanda, Tayland, Çin, Avustralya, Belçika, Filipinler, Vietnam, Hindistan, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Japonya, Guam, Hong Kong, Türkiye, Tayvan, Malezya, İngiltere, Makao, Maldivler, İtalya, Rusya, Panama, Fransa, Kamboçya, Kore, Singapur, Kanada, Avusturya, Laos ve Myanmar.


Check-in İşlemleri

Mobil cihaz, bilgisayar veya kiosk ile kolayca check-in yapmayı seçebilir ve zaman kazanmak için self servis bagajı bırakmayı kullanabilirsiniz. Online check in kalkıştan 48 saat önce aktif hale gelir ve  1,5 saat önce kapanır. Biniş kartınızı kalkıştan en geç 1 saat önce alabilirsiniz. Kalkıştan 30 dakika önce tüm işlemler tamamlanmalı ve kapıda hazır olarak beklenmeli.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin bagaj boyutları en fazla 56 x 36 x 23 cm ve ağırlık 7 kg olabilir. 40 x 30 x 10 cm büyüklüğündeki kişisel eşyalar, ücretsiz olarak taşınabilir. Bebekli yolcular 1 tane bebek puseti ya da arabasını yanlarında taşıyabilirler. Bebekler için bagaj hakkı 5 kilogramdır. Business, Premium Laurel ve Royal Laurel statüsündeki yolcular 2 parça 32’şer kilogramlık bagaj hakkına sahiptirler. Premium Economy sınıfı için bagaj hakkı 2 parça – 28’er kilogramdır. Standart ekonomi yolcuları 2 parça 23 kg bagaj limitine sahiptirler.


Eva Air İkramlıkları

Eva Air, Economy Class'ta kahvaltı, Elite premium ekonomi ve Premium Laurel / Royal Laurel iş kabinlerinde yolcular için yerel temalı Çin yemekleri sunar. Premium Economy sınıfında Eva Air ile seyahat eden yolcular, genellikle Çin tarzı ve Batı tarzı olmak üzere iki ana yemek seçeneği arasından tercih yapabilirler. Koşer yemekler en az 72 saat önceden bildirilmelidir ve vejetaryen, Müslüman, diyabet ve çocuk yemekleri ise 24 saat öncesine kadar bildirilebilir.


Koltuk Seçimi

Tüm EVA Air koltukları, konforlu seyahat imkanı sunar. Uçak kalkışından 12 saat önce koltuk seçimi yapılabilir. Özel koltuk seçimleri için ek ücretler ödenmektedir. Grup için koltuk seçimi kontuarlardaki personeller tarafından yapılır. Önceden koltuk seçimi yapan yolcuların, uçuşlarının kalkış saatinden en az bir saat önce check-in işlemlerini tamamlamaları tavsiye edilir.

Eva Air Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Eva Air uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Eva Air uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Eva Air uçak biletiyle başlıca Istanbul, Istanbul, Istanbul, Taipei, Ankara yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Eva Air havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Türkiye, Türkiye, Türkiye, Tayvan, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Eva Air havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Eva Air müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Eva Air uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Eva Air uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Eva Air Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok