Tayvan Uçak Bileti

Tayvan Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

TW

Zaman dilimi

Asia/Taipei

Dil

Tayvanca

Para birimi

Yeni Tayvan Doları

Telefon kodu

886

Başkent

Taipei

En Popüler Tayvan Uçak Biletleri

TK Turkish Airlines 14 Mart 2024
Ankara Taipei 41.641 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 09 Mart 2024
İstanbul Taipei 19.775 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Şubat 2024
İzmir Тайбэй 22.050 TL
Satın Al
CI China Airlines 28 Şubat 2024
Taipei Ankara 17.146 TL
Satın Al

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

İstanbul Taipei uçak seferi ortalama 12 saat 10 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
09.03.2024 Cathay Pacific İstanbul Taipei 19.775 TL
01.02.2024 Turkish Airlines İzmir Тайбэй 22.050 TL
14.03.2024 Turkish Airlines Ankara Taipei 41.641 TL
Tayvan Uçak Bileti

Tayvan Hakkında

Macera manzarası ve Asyalı düşünceliliğinin kaymağı sayesinde büyüyen güçlü gelenekler kadar çeşitli olan mirasları ile Tayvan yeşil ada üzerinde bir kıtadır.

Güzel Ada

Yüzyıllardır Ilha Formosa (Güzel Ada) olarak ünlenmiş olan Tayvan, sizi Tayvan’ın 3952 metrelik Alp çatısına kadar çıkarabilecek kadar uzun olan yolculuğunuza sadece başlangıç olacak 11 başlıklı Guanyain, yükselen deniz falezleri, mermer duvarlı geçitler ve tropikal ormanlardan fazla alanlarla bir ülkedir.

Tayvan’da sömürgeciliğe ait yürüyüş yollarında dağları karşılıklı geçebilir ya da bir tarafınızda mavi Pasifik bir diğer tarafınızda yeşil volkanik kemerler ile uzun bir yolda pedal çevirebilirsiniz. Ve eğer sadece klasik bir manzaranın tadını çıkarmak istiyorsanız, onları her köşede bulacaksınız.

Kendi Koşullarında Asyalı Değerleri

Genlerinde olmadığını söyleyenleri küçümseyerek, Taylandlılar gürültülü özgür basın, cinsiyet eşitliliği ve insan hakları ve giderek hayvan haklarına da duyulan saygıyla Asya’nın en canlı demokrasisini ve liberal toplumunu yaratmıştır. Atalara hala tapılıyor ve anne ve babalar halen görevlerini yerine getiriyor ancak onun değil de insanların kötülüğe teşvik ettiğini düşünen siyasetçilerin başına kötü şeyler geliyor. İnsanların protestoya olan tutkularına anlık bir bakışı yakalamak isterseniz, çoğu hafta sonunda Taipei Ana İstasyonu’na bakın ya da sadece yerel haberleri takip edin.

Bugünün Taosu

Tayvan Budizm, Taoizm, Konfuçyüsçülük ve folklorik inanç altında ibadet edilen tanrılar ve iblislerden oluşan koleksiyondan oluşan tüm Çin geleneklerini içerir. Yüzyıllar boyunca insanlar genellikle Santeria kadar vahşi ve Katoliklik kadar ağır ayinleri olan benzersiz ve hoşgörülü bir din kültürü ile bütünleşmişlerdir.

Tayvan tapınakları (hepsi 15.000) tek bir çatı altında ibadet salonu, festival mekanı ve sanat evi barındırır. Donglong Tapınağı'nda ölülerin yakıldığı bir tekneyi yanarken izleyin, Cennetin İmparatoriçesi ile hac yolculuğuna çıkın, bir çatıda üç boyutlu mozaik çalışması yapın ve neden bir bayrak ve top duayı temsil etmektedir öğrenin.

Yediniz mi?

“Yemek yediniz mi?” Bu kelimeler karşılamak için kullanılıyor ve çok fazla yenecek şey olduğu için cevap her daim “Evet” oluyor. Tayvan Çin mutfağı çeşitlerini, Japonya dışındaki en iyi bazı Japon yemeklerini ve Tayvanlı sütbalığı ve Taipei etli eriştelerinden yerli mangalda pişirilmiş yaban domuzuna kadar bir ev dolusu yerel spesiyaliteler sunar. Ada etrafındaki gece pazarları kokuşmuş peynir, buharda pişirilmiş etli hamur, istiridye omletleri, karides ruloları ve kazınmış buz içeren atıştırmalıklarla dolu sonsuz ziyafetler sunar. Ve susadığınızda en taze yerel meyvelerden meyve suları, yerel ev yapımı biralar, aromatik çaylar ve şaşırtıcı bir dönüşle Asya’nın en iyi gurme kahvesini dört gözle bekleyebilirsiniz.

Tayvan Yönüne Uçan Havayolları

Tayvan Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Tayvan arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Tayvan uçak bileti fiyatı 19.774,98 TL kadardır.