Taipei Uçak Bileti

En Ucuz Taipei Uçak Biletleri

Taipei Hakkında

Tayvan’ın başkenti Taipei’yi ziyaret ederseniz, sizi motosikletlerin, gökdelenlerin ve antik tapınakların kültür ve finans merkezinin bir arada olduğu bir şehir karşılar. Tayvan’ın başkenti, 1949’da ana karadan ayrıldıktan sonra demokrasiye geçmenin finansal ödülünü alırken, Asya’nın da en refah ve gelişen şehirlerinden biridir. Çin, Japon ve Batı kültürlerinin bir biriyle kesiştiği ve eski dünyaların 21. yüzyılla buluştuğu Taipei şehrini ziyaret edin.


Taipei’de Kaçırılmayacak Şeyler

 • Ulusal Saray Müzesi ve Tayvan’ın olağanüstü geçmişine hayranlık uyandıran bir bakış.
 • Longshan Tapınağı - Taipei’nin kalbindeki Tayvan’ın güzel birçok Budist tapınağından biri.
 • Gece pazarları - yemek, alışveriş ve insanlar şehrin kalabalık gece pazarlarından birini seyrediyor.
 • Taipei 101 - dünyanın eski en yüksek binası halen muhteşem mimarisi ile izleyeni hayran bırakıyor.
 • Maokong Gondola - Maokong Dağı’nın tepesinde şehre panoramik bakış.


Taipei’ye Ne Zaman Gidilir

Taipei’ye gitmek için en iyi zaman ekimin sonlarından başlar ve ocağa kadar sürer, bu dönemde hava serindir ve gökyüzü de açıktır. Yağmurlu mevsim ise nisanda başlar ve en geç ekimin başına kadar devam eder. Bu mevsim en nemli dönemdir ve bu yaz aylarında kasırgalar da şehre sık sık uğrar.

Taipei Havalimanları

Taoyuan Uluslararası Havalimanı

Tayvan Taoyuan Uluslararası Havalimanı (IATA: TPE) adanın kuzey kesiminde bulunan, Tayvan’ın başkenti Taipei’ye hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Tayvan’ın Taoyuan şehri Dayuan ilçesinde, Taipei’nin 40 km batısında yerleşen havalimanı Tayvan’ın en büyük havalimanıdır. Tayvan’da uluslararası uçuşları olan beş havalimanında biri ve bunlar arasında en işlek uluslararası giriş kapısıdır. China Airlines ve EVA Air’in ana uluslararası merkezidir.

1979’da ticari operasyonlara açılan havalimanı, önemli bölgesel yük aktarma, yolcu merkezi ve Asya’daki destinasyonlara açılan kapıdır.

Kara Ulaşımı

Otobüs

Sık yapılan otobüs seferleri havalimanını Taipei, Taoyuan İlçesi, Zhongli İlçesi, Taichung, Banqiao, Changhua ve THSR'nin Taoyuan İstasyonuna bağlıyor. Otobüs durakların her iki terminalde de bulunuyor.

Demiryolu

Taoyuan Uluslararası Havalimanı MRT’nin 2016’nın sonlarında servise bağlaması bekleniyor ve her iki terminali de Taipei ve Zhongli ilçesine (Taoyuan şehri) bağlayacak. Ekspres servisler Taipei İstasyonu’na 35 dakikada ulaşma imkanı verecek.

Tayvan Yüksek Hızlı Demiryolu’nun Taoyuan istasyonu havalimanından 8 km uzaklıktadır ve mekik otobüsleri ile ulaşılabilir. Havalimanı MRT tamamlandığında ise istasyona
raylı sistem ile ulaşım sağlanacak.

Taksi

Taksi kuyrukları her iki terminalin de gelişler salonunun dışında bulunuyor ve 24 saat hizmet veriyor. Taksi metre ile çalışır ve yüzde 15 ek ücret uygulanır.

Araç kiralama

Araç kiralama her iki terminalde de bulunuyor. Havalimanına ulaşım National Highway No. 2 ile sağlanıyor. 
 

En Uygun Taipei Uçak Biletleri

Taipei Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Qatar Airways İstanbul - Taipei 6.000,11 TL

Taipei Yönüne Uçan Havayolları

Taipei Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  28°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  29°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  29°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  30°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  29°C

Haritada Taipei

Taipei Yönüne Uçuşlar