Jakarta Uçak Bileti

En Ucuz Jakarta Uçak Biletleri

Cakarta Hakkında

Jakarta, Endonezya’nın başkentidir. Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. şehir Cava Adasının Kuzeybatısında kurulduğu bilinir. yapılan son nüfus sayımına göre şehirde 8.490.000 kişi yaşamaktadır. ülkenin siyasi, ekonomik ve kültürel merkezini oluşturan şehir kendini sürekli geliştirmiş ve ülke içinde büyük bir önem kazanmıştır. Şehrin en önemli ulaşım imkanları arasında Tanjung Priok limanı da bulunmaktadır. Bu sayede şehrin ticari açıdan geliştiğini de görülür. Şehir kültürel ve tarihi açıdan büyük bir mirasa sahiptir. National Monument ve İstiklâl Camii şehrin simgeleri olarak karşımıza çıkmaktadır. bunun yanı sıra şehrin ASEAN sekreterliğine en sahipliği yaptığı da verilen bilgiler arasındadır. Ulaşım açısından bakıldığında ise bizleri Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı ve Halim Perdanakusuma Uluslararası Havalimanın bulunduğu görülür.

Cakarta Havalimanları

Soekarno–Hatta Uluslararası Havalimanı

Soekarno–Hatta Uluslararası Havalimanı (IATA: CGK), kısaltılmış olarak SHIA ya da Soetta, Endonezya’nın Java adasında Büyük Cakarta bölgesine hizmet veren başlıca havalimanıdır. Cakarta’nın yaklaşık 20 km kuzeybatısında Benda,Tangerang’da yerleşen havalimanı ismini ülkenin ilk başkanı ve başkan yardımcısı, Soekarno ve Mohammad Hatta’dan alıyor. Cengkareng ilçesine yakın olması dolayısıyla ayrıca Cengkareng Havalimanı olarak da biliniyor. Havalimanı Endonezya’nın en büyük ve en işlek, dünyanın ise 18. en işlek havalimanıydı.

Kara Ulaşımı

Havalimanına ulaşım için birkaç ulaşım seçeneği bulunuyor: Yerel havalimanı terminali otobüsleri, otobüsler, çeşitli taksi servisleri ve araçlar.
 

Terminaller Arası Ring Otobüsleri

Soekarno–Hatta Uluslararası Havalimanı, Terminal 1, 2 ve 3’ü bir birine bağlayan ücretsiz ring otobüsleri hizmeti sunuyor.

 

Terminaller Arası Raylı Ulaşım

2013 yılında Endonezya hükümeti Terminal 1, 2 ve 3’ü bir birine bağlayacak ve yolcuları taşımak için kullanılacak tamamen otomatik raylı sistem yapılacağını duyurmuştu. Bu sistem havalimanı demiryolu ile birlikte 2017 yılında tamamlanacak.
 

Otobüsler

Birkaç otobüs firması havalimanından çeşitli noktalara otobüs hizmetleri sunuyor. Havalimanından Cakarta şehir merkezine (Gambir demiryolu istasyonundaki) seyahat süresi trafiğe bağlı olarak yaklaşık 70 dakika sürüyor. Havalimanına ise Cakarta merkez (Gambir) ve çevresindeki bölgelerin çeşitli noktalarından otobüsler kalkar. Havalimanı hat otobüslerini ise Terminal 1A-1B-1C’nin geliş salonu, Terminal 2F’nin geliş salonunu doğu kanadında ve Terminal 3’ün gidiş salonunun önünde bulmak mümkün.
 

Taksi ve diğer servisler

Çeşitli taksi ve özel otobüs hizmetleri ise birkaç şirket tarafından sağlanıyor.
 

Araç

Havalimanı, Cakarta şehri merkezine Prof. Dr. Sedyatmo Toll Road ile bağlanıyor. Havalimanında uzun süreli de dahil geniş araç park yeri bulunuyor.
 

Raylı Ulaşım

Temmuz 2011’de Endonezya hükümeti maliyeti 2,25 trilyon rupi olacak ve Manggarai istasyonun Tangerang aracılığıyla havalimanına bağlayacak raylı ulaşım için PT Kereta Api’ye görev vermişti. Hattın 7 kilometrelik kısmı Tangerang’daki KRL Jabotabek istasyonu ile havalimanını bağlamak için inşa edilecek. Manggarai ve Tanah Tinggi arasındaki mevcut tek şeritli banliyö hattı ise iki şeritli yapılacak. Banliyö hattı Manggarai istasyonu, Sudirman, Tanah Abang, Duri, Grogol, Bojong Indah, Kalideres, Tanah Tinggi ve Soekarno–Hatta Uluslararası Havalimanı’nın bir birine bağlayacak.

En Uygun Jakarta Uçak Biletleri

Jakarta Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Thai Airways Intl Bangkok - Jakarta 4.541,97 TL
Cathay Pacific Taipei - Jakarta 4.894,64 TL
Qatar Airways İstanbul - Jakarta 5.774,71 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Jakarta 8.474,15 TL
Qatar Airways Antalya - Jakarta 9.816,52 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Jakarta 11.356,69 TL
Srilankan Airlines İstanbul - Jakarta 12.279,71 TL
Aegean Airlines Larnaca - Jakarta 13.848,11 TL
Malindo Airways Brisbane - Jakarta 14.316,16 TL
Emirates Tiflis - Jakarta 14.755,55 TL
Singapore Airlines Gold Coast - Jakarta 19.012,04 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Jakarta 33.430,11 TL

Jakarta Yönüne Uçan Havayolları

Jakarta Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  29°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  29°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  30°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  30°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  30°C

Haritada Jakarta

Jakarta Yönüne Uçuşlar