Lion Airlines Lion Airlines Uçak Bileti

Genel Merkezi

Central Jakarta

Kuruluş Tarihi

1999

Uçtuğu Nokta Sayısı

60

Uçtuğu Ülke Sayısı

19

Toplam Uçak Sayısı

118

Satış Durumu

Aktif

En Popüler Lion Airlines Uçak Biletleri

JT Lion Airlines 30 Eylül 2024
Cakarta Balikpapan 4.186 TL
Satın Al
JT Lion Airlines 06 Kasım 2024
Nabire Sorong 5.515 TL
Satın Al

Lion Airlines Hakkında

Lion Aİrlines, Endonezya ülkesinin düşük maliyetli özel havayolu şirketidir. Endonezya’nın başkenti Jakarta’da hizmet veriyor. Lion Airlines uçak bileti ile yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar yapılabiliyor. Lion Airlines, dünya genelinde 100’den fazla destinasyona seferler düzenliyor. Genel merkezi Jakarta’da bulunuyor ve müşterilerine konforlu seyahat seçenekleri sunuyor. 1999 yılından günümüze kaliteli hizmetlerini geliştiriyor ve daha fazla noktaya uçuş yapmaya çalışıyor.

Lion Airlines havayolu 1999 yılında kurulan ve Güneydoğu Asya bölgesinin en büyük ve düşük maliyetli havayolu şirketlerinden birisidir. Endonezya’nın en büyük havayolu şirketi olarak hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Yurtiçi seferleri ile binlerce yolcu taşırken, uluslararası seferlerini, Çin, Malezya, Singapur, Tayland, Hong Kong, Suudi Arabistan gibi ülkelere tarifeli hizmetler sunuyor. Günümüzde 100’ün üzerinde noktaya seferler düzenliyor ve Asya bölgesinin en büyük havayolu olarak hizmetlerini sunmaya devam ediyor.


Lion Airlines Rota Ve Seferleri

Lion Airlines havayolu 100’den fazla noktaya yaptığı uçuşlar ile yıllık milyonlarca yolcunun seyahat etmesini sağlıyor. Lion Airlines firmasının uçuş yaptığı havalimanları arasında şunlar yer alıyor. Adi Sumarmo, Achmad Uani, Babo, Bima, Berau, Branti, Hang Nadim, Singapore, Salzburg, Tokyo, Angola, Benghazi gibi iç ve dış hat seçenekleri yer alıyor.


Check-in İşlemleri

Lion Airlines uçak bileti satış ve check-in işlemleri konusunda güvenilir hizmet seçenekleri sunuyor. Online check-in işlemleri için sefer türlerine göre uçağın kalkış saatlerine göre zaman belirlemesi yapıyor. Online check-in işlemleri, uçağın kalkış saatine 24 saat kala başlıyor ve 4 saat kalana kadar işlem yapılabiliyor. Check-in işlemlerini yapan kullanıcılar, uçağa biniş işlemleri için gerekli işlemleri tamamlamış oluyor. Tüm yolcular, online check-in işlemlerini ücretsiz olarak yapabiliyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Lion Airlines uçak bileti başına her yolcuya bagaj hakkı tanıyor. Bagaj hakkı limitleri, her destinasyon için farklı belirleniyor. Lion Airlines yolcuları için bagaj hakları, ekonomi ve business class için ayrı limitlerdedir. Kabin içi bagaj hakları yolcu başına 7 kg ile sınırlıdır. Uçak kargo bölümüne alınacak olan bagaj hakları ekonomi sınıfı için 20 kg, business class bölümü yolcuları için 30 kg uygulanıyor. Belirlenen kurallara göre kg limitini aşan yolcular, fazla kg için ek ücret tarifesine göre ödeme yapmak zorunda kalıyor.


Lion Airlines İkramlıklar

Lion Airlines havayolu, diğer havayolu şirketlerinden farklı olarak yolcularına tavuk yemekleri, pilav türlerinden oluşan özel menü seçenekleri sunuyor. İkram seçeneklerini sunarken, içecek çeşitlerini sıcak ve soğuk olarak sunuyor. Yolcular, özel yemek siparişlerini önceden vererek seyahatlerinde hazır olmasını sağlıyorlar. Uçak içerisinde özel siparişler ücret karşılığında talep edilebiliyor.


Koltuk Seçimi

Lion Airlines havayolları Endonezya iç hat ve dış hat uçuşlarında yolcularına koltuk seçimi yapma hakkı veriyor. Koltuk seçimleri, check-in yapılırken gerçekleştiriliyor. Business class kabininde tüm yolculara konforlu koltuk seçenekleri sunuluyor. Ekonomi class kabinlerinde, standart ve geniş diz mesafeli koltuklar yer alıyor. Acil çıkış kapısı yanında diz mesafesi geniş olan koltuklar ücret karşılığında seçilebiliyor. Standart koltuklar, bilet fiyatına dahildir ve ücretsiz seçilir. Check-in işlemleri sırasında, boş olan koltuklar cam kenarı ya da koridor tercihi ile seçilebiliyor. 
 

Lion Airlines Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Lion Airlines uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Lion Airlines uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Lion Airlines havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Lion Airlines müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Lion Airlines uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Lion Airlines uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Lion Airlines Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok