Jetstar Asia Uçak Bileti

Genel Merkezi

Singapur

Kuruluş Tarihi

2004

Uçtuğu Nokta Sayısı

25

Uçtuğu Ülke Sayısı

12

Toplam Uçak Sayısı

13

IATA Kodu

3K

En Popüler Jetstar Asia Uçak Biletleri

3K Jetstar Asia 07 Ekim 2023
Denpasar Manila 3.580 TL
Satın Al
3K Jetstar Asia 01 Ağustos 2023
Kuala Lumpur Singapur 444 TL
Satın Al
3K Jetstar Asia 19 Ekim 2023
Manila Melbourne 7.926 TL
Satın Al
3K Jetstar Asia 27 Haziran 2023
Phnom Penh Denpasar 5.837 TL
Satın Al
3K Jetstar Asia 05 Temmuz 2023
Singapur Phuket 1.791 TL
Satın Al

Hızlı Erişim

Jetstar Asia Hakkında

Jetstar Asia bilet

Jetstar Asia havayolları, Singapur’da kurulmuş ve uluslararası uçuşları ile hizmetlerini vermeye devam ediyor. Jetstar Asia uçak bileti işlemleri için online bilet satış sitelerinde işlemler yapılabiliyor. Jetstar Asia firması, birçok havayolu şirketine göre daha uygun fiyat seçenekleri ile yolcu taşıyor. Singapur merkezli hizmetlerinde, sık uçuş programı Qantas Frequent Flyer ile yolcularına ödül seçeneklerini sunmaya çalışıyor.

Jetstar Asia havayolu, Westbrook Investment tarafından %51 hisse ile yönetiliyor. Singapur’da 2004 yılında kurulmuş ve herhangi bir global havacılık ittifakı bulunmuyor. Filosunda 18 uçak bulunuyor. Bu uçaklarla 25 farklı destinasyona tarifeli uçuşlar yaparak havayolu taşımacılığına katkı sunuyor. Singapur’un düşük maliyetli havayolu şirketidir ve Avustralya’nın Qantas havayolu şirketinin yan kuruluşu olarak hizmet veriyor. Merkez olarak Singapur Changi Havalimanını kullanıyor.


Jetstar Asia Rota Ve Seferleri

Singapur merkezli, Jetstar Asia havayolları, birçok noktaya uçuşlar yapıyor. Rota seçeneklerini inceleyenler, Myanmar, Malezya, Kamboçya, Endonezya, Tayland, Filipinler, Vietnam, Japonya, Hong Kong, Tayvan, Avustralya gibi varış noktalarının olduğunu görebiliyor. Son dönümlerde, Cakarta, Şanghay, Surabaya gibi şehirlere de seferler düzenlemeye başlamıştır.


Check-in İşlemleri

Jetstar Asia uçak bileti aldıktan sonra uçağa binebilmek için check-in işlemlerini yapmış olmanız gerekiyor. Havayolu şirketleri, check-in işlemleri için başlangıç ve bitiş sürelerini belirliyor. Jetstar Asia yolcuları, online check-in işlemlerine uçuştan 24 saat önce başlayabiliyor ve uçuşa 1 saat kalana kadar devam edebiliyor. Havalimanı check-in işlemleri kontuarlar açık olduğunda yapılabiliyor. Belirtilen süre içerisinde check-in işlemlerini yapmayanlar, uçak biniş kartını alamayacağı için bilet haklarını kaybetmiş olurlar. Bunun için belirtilen süre aralığında online ya da havalimanında check-in işlemleri yapılmalıdır.


Bagaj Hakkı Kuralları

Jetstar Asia uçak bileti satın alan her yolcu el bagajı ve kargo bagajı hakkına sahip olur. El bagajı ve kontrollü bagaj için belirlenen ağırlık ve ölçü limitleri, uçağın tipine, uçuş rotasına göre değişiyor. Bunun için tüm yolcular, uçak bileti alacakları zaman kendilerine tanınan ücretsiz bagaj hakları kurallarını iyi okumalıdır. Fazla bagajı olanlar ek ücret karşılığında belirli bir ölçüye kadar bagaj hizmetlerinden faydalanabiliyor. Ekonomi sınıfı ve business sınıfı bölümleri için bagaj ağırlıkları ve sayısı farklıdır. Ücretsiz bagaj sınırının aşılmaması için müşteri hizmetlerinden ya da acente firmasından bilgi alınabiliyor.


​Jetstar Asia İkramlıklar

Jetstar Asia havayolları, müşterilerine, ücretli ve ücretsiz ikram seçenekleri sunuyor. Uçak içi ikramlarında yemek ve içecek çeşitlerini, uçuş rotasına göre belirliyor. Ücretsiz ikramlar dışında farklı siparişler vermek isteyenler, ücret karşılığında satın alabiliyorlar. Uçak içerisi tüm işlemler kredi kartı ile ödeniyor.


Koltuk Seçimi

Jetstar Asia seferlerinde koltuk seçimi, check-in işlemleri yapılırken gerçekleştiriliyor. Uzun mesafeli uçuşlarda, rahat etmek isteyenler, diz mesafesi geniş koltukları tercih ediyor. Bu koltukların seçilmesi ücret karşılığında oluyor. Ekonomi kabinlerinde maliyetleri düşürmek için koltuk diz aralıkları kısa tutularak daha fazla koltuğa yer verilmeye çalışılıyor. Check-in yaparken atanan koltukları değiştirmek isteyenler, boş olan koltuk seçeneklerini değerlendirebiliyor. Uzun yolculuklarda diz mesafesi rahat yolculuk için çok önemlidir.


Jetstar Asia Özel Programları

Jetstar Asia havayolu, Qantas Frequent Flyer sadakat programı kapsamında yolcularının mil puanı kazanmasını sağlıyor. Sadakat programı ile yapılan işlemlerden kazanılan puanlar, indirimli uçak bileti alma, ek bagaj hakkı kazanma, otel hizmetleri, havalimanı salon hizmetleri gibi birçok yerde kullanılabiliyor. Her yolcu kendi kartında biriken milleri kullanabiliyor.


​Jetstar Asia İletişim

Jetstar Asia havayolları, telefon numarası: 00 61 3 9645 5999
E-mail adresi: [email protected]
Web sitesi: https://www.jetstar.com
İletişim adresi: Singapore Changi Airport T1 PO Box 323 
 
 

Jetstar Asia Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Jetstar Asia uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Jetstar Asia uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Jetstar Asia havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Jetstar Asia müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Jetstar Asia uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Jetstar Asia uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Jetstar Asia Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok