Afganistan Uçak Bileti

Afganistan Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Kabul

TRANSLATOR

Dil

Afganca

Para birimi

Telefon kodu

93

Başkent

Kabul

Afganistan

Afganistan Hakkında

 
Tarihi boyunca, Afganistan işgalcilere karşı birlik olan ama kendisine karşı bölünen bir ülke olmuştur. Büyün Oyun romantikleri ve benzer gezi edebiyatı tarafından yayılmış albenisi son 30 yıl içinde sadece ulaşılamazlığı tarafından yükseltilmiştir.
 
En son şiddet döngüsü sonunda süper devletlerin hakkından gelen güçsüzlerle, kanlı ‘David ve Goliath’ çatışmasıyla, 1979’taki Sovyet istilasıyla başladı. Ama savaşın temettütü barış değil ortaçağ Talibanı ve 9/11’in tüten enkazı şeklinde Batı’ya musallat olmak için geri gelen bir engel olan yıkıcı bir sivil savaştı. Taliban’ın müteakip el koyması yeni bir başlangıç taahhüt etti ancak başlangıçta olan demokrasi olarak Afganistan’ın yeniden doğuşu oldukça sıkıntılı oldu. Erken söze rağmen, düzensiz yeniden yapılanma ve özellikle derin köklü isyandan kanayan ülkenin güneyiyle istikrarın bulunması zor olduğunu kanıtladı.
 
Yine de bütün bu katliamdan önce, Afganistan ziyaretçilerini büyük sıradağlar, zengin kültürler karışımı – ve huzurlu albeni ve gönüllü misafirperverlikleriyle herkesi karşılayan Afganların ta kendisiyle büyüleyerek özgün hippi kara yolunun bir bölümünü şekillendirmişti.
 
Yıpranmış ama güzel ve onurlu ülke Afganistan’ın iyileşmeye giden yolu her zamanki gibi tuzak noktalara dağıtılmış olarak uzanıyor ve insanları gergin olmaya devam ediyor.

Afganistan Yönüne Uçan Havayolları