Moğolistan Uçak Bileti Satın Al

Moğolistan Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Ulaanbaatar

TRANSLATOR

Dil

Mongolia - Mongolian (Cyrillic

Para birimi

Mongolian Tugrik

Telefon kodu

976

Başkent

Ulan Bator

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Moğolistan arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Altai, Arvaikheer, Baruun Urt, Bayankhongor, Bulgan, Buyant Uhaa, Choibalsan, Dalanzadgad, Erdenet, Kharkhorin, Khatgal, Khovd, Khujirt, Mandalgobi, Moron, Tosontsengel, Tsetserleg, Ulaangom, Ulgit, Uliastai, Umnugobitour, Underkhaan havalimanı Moğolistan uçuşlarında kullanılır.
Moğolistan Uçak Bileti

Moğolistan Hakkında

Sarp Moğolistan gezginlerin ülkenin engin bozkır ve çölleri üzerinde duran dayanıklı göçebeler tarafından halen uygulanan geçmişin geleneklerini görebildiği bir macera yeridir.

Göçebe Misafirperverliği

Moğolistan’ın göçeve kültürü meşhurdur – ziyaretçiler herder’s gerdde (geleneksel muşamba yurdu) uyuyabilir, koyunları bir araya toplayabilir, ata binebilir ve sadece ‘doğaya dönebilir’. Chinggis Khan’ın mirası ve yeniden dirilen ulusçu gururu deneyimi şekillendiriyor. Şahane misafirperverlik kültürü yerli halkı daha erişilebilir kılıyor. Kilit ve kapılarla sarılı bir dünyada, yabancılara yeni kapılar açmaya istekli insanlara tanışmak canlandırıcıdır.

Hizmete Hazır

20. yüzyılın büyük bir dilimi boyunca, Moğolistan dünyadan soyutlanmıştı; o kadar uzak görünüyordu ki ülkenin gerçek ismi uzaklık ve izolasyon anlamında dillere destan oldu. Moğolistan dünyaya açıldığı, vatandaşları dünya etrafında seyahat ettiği ve yabancılar iş ve seyahat fırsatları için uçak ile geldiği için 21. yüzyıl kutupsal karşıtını vaat ediyor. Vize almak nispeten kolay; bir avuç dolusu uyruğun ihtiyacı bile yok. Otoriteler turizmi Moğol ekonomisinin büyüyen ana sektörü olarak ve yerel topluluklar için önemli bir gelir faktörü olarak görüyor. Sıcak bir şekilde karşılanacak olmanıza rağmen, Moğolistan keyif gezintisi değildir. Burası tam gelişmemiş alt yapısı ve başkent dışındaki çoğunlukla sade olanaklarıyla halen gelişen bir ülkedir.

Moğol Kırları

Moğollar ülkelerinin eşsiz güzelliğinin tamamen farkındadır. Yerel halka sorduğunuzda muhtemelen muhteşem kırsal kesim, geniş bozkırlar, inişli çıkışlı dağlar, berrak göller ve verimli yaban hayat ve hayvanlara duydukları hayranlıklarını abartılı bir şekilde anlatacaklar. Pek çok insanın bu gerçek bakir doğa deneyimini oldukça çekici bulduğu doğrudur.

Neden Moğolistan’ı Seviyorum?

Daniel McCrohan, Yazar

Eğer açıkhavayı seviyorsanız, Moğolistan aklınızı başınızdan alacak. Benim aldı. Bu denli engin, uzak ve doğallıkla güzel olan ülkenin nesi sevilmez ki? Yürüyüş yapmaya, ata binmeye, kamp yapmaya nasıl hayranlık duymazsınız? Duyarsınız. Ancak bu çiğ, fiziksel bir çekimden daha da ötedir. Yüzyıllardır yaşayan kabileler Moğollara gezginler ile doğal bir bağ vermiştir. Kırsal bölgede arabanız bozulduğunda, önünüze çıkan ilk sürücü size yardım etmek için duracaktır. Kalacak yer bulamadığınızda, genellikle bir aile size kalacak bir yer bulabilir. Ve herdsman’s ger’inde yol sormak için mola verdiğinizde, çay, atıştırmalık ve harika bir kültürün günlük rutinlerine hızlı bir bakış ile kendinizi bulacaksınız.

Sadece Otlak ve Atlardan İbaret Değil

Kırsal ve kentsel nüfuslar arasında sade bir farkla dünyada çok az ülke vardır. Göçebe Moğollar basit bir hayat sürdürürken, Ulaanbaatar’daki kuzenleri paldır küldür geleceğe doğru koşmaktadır. Başkent baş döndürücü bir hızda değişiyor ve pek çok Moğol yürekten inanarak küresel ekonomi, kapitalizm ve tüketimcilik fikrini benimsemiştir. Yine de kentte yaşayan bir hippi ya da göçebe çobanının ikisi de demokrasi sevgisini paylaşır. Rusya, Çin ve Kazakistan gibi demokrasiye meydan okuyan ülkeler tarafından çevrili olsa da, ülke genellikle ortaya çıkan demokratik bir devlet modeli olarak gösterilir. Moğolistan küresel topluluğun bir parçası olmak için isteklidir; ziyaret ederek bu sıradışı ülkedeki harika gelişmelere katkı sağlamış oluyorsunuz.

Moğolistan Yönüne Uçan Havayolları