Antalya Viyana Uçak Bileti

Antalya - Viyana Uçuşu

Min Fiyat 1.528,71 TL
En Uygun Fiyatlı Firma SunExpress
En Çok Uçuş Yapan Firma SunExpress
Viyana Yerel Saat 07:14
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 50 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1710 KM

Antalya - Viyana Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Antalya - Viyana Uçak Biletleri

Antalya - Viyana Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Antalya - Viyana Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
SunExpress Antalya - Viyana 06 Şubat 2023 1.528,71 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 04 Şubat 2023 2.063,54 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 06 Şubat 2023 2.100,7 TL
SunExpress Antalya - Viyana 05 Şubat 2023 2.171,1 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 07 Şubat 2023 2.414,18 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 08 Şubat 2023 2.414,18 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 24 Şubat 2023 2.543,51 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 13 Şubat 2023 2.571,68 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 05 Şubat 2023 2.769,08 TL
SunExpress Antalya - Viyana 03 Eylül 2023 2.776,88 TL
SunExpress Antalya - Viyana 02 Eylül 2023 2.776,88 TL
SunExpress Antalya - Viyana 01 Eylül 2023 2.776,88 TL
Pegasus Antalya - Viyana 09 Şubat 2023 2.792,21 TL
Pegasus Antalya - Viyana 11 Şubat 2023 2.792,21 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Viyana 09 Şubat 2023 2.967,53 TL

Antalya - Viyana Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Antalya - Viyana arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 50 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
Antalya - Viyana arası uçak bileti en düşük 1.528,71 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Antalya - Viyana arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1710 KM kadardır.
Antalya ve Viyana arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Antalya - Viyana arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Sun Express, Pegasus, Austrian, Niki firmalarıdır.
Antalya - Viyana arasında Antalya, Danubepier Hov, Vienna Intl havalimanları kullanılmaktadır.

Antalya Hakkında

Yerli ve yabancı turistlerin her mevsim akın ettiği Antalya, dünyanın en yoğun 14. havalimanıdır. Türkiye’nin ise yolcu trafiği bakımından en yoğun üçüncü havalimanıdır.
 
Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan ve turizm cenneti konumunda olan Antalya, Türkiye’ye gelen yabancı turistlerinin yüzde kırkının uğrak noktasıdır. Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya, 2 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Likyalılar, Lidyalılar ve Romanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kent, batık şehirler ve antik kentler açısından en zengin tarihe sahiptir. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Antalya’da bulunmaktadır. Kuzeyinde Torosların bulunduğu Antalya, kara yolundansa uçak trafiğinin daha yoğun olduğu bir şehirdir. Özellikle balayına gidecek olan çiftlerin en fazla tercih ettiği ve en uygun uçak bileti aradıkları tatil merkezidir.


Antalya Turistik Değerler

En sıcak bölgelerden biri olan Antalya’da, tropik meyve ve sebzeleri oldukça fazla yetişmektedir. Birçok meyve ve sebze bu bölgede yetişmektedir.

Bölgede en çok gelir turizmden gelmektedir ve her mevsim binlerce turist Antalya bölgesinde yer almaktadır. Kaleiçi turizmin merkezidir ve Alanya Arkeoloji Müzesi ve Side Müzesi, ilk çağdan kalma eserlerin görülebileceği önemli merkezlerden biridir. Bölgenin güney kısımlarında deniz turizmi, diğer kesimlerde antik kalıntılar yer almaktadır. 

Aspendos antik kentinin tiyatrosu hala güzelliğini korumakta ve Myra gibi birçok kalıntı ziyaret edilebilmektedir. Arkeoloji ve tarihçilerin ilk duraklarından biri olan Antalya’ya, büyükşehirlerden kolay bir şekilde en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür.


Antalya’ya Kimler Uçar?

Antalya Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, iş adamlarının ve  öğrencilerin çok yoğun şekilde ziyaret ettiği bir şehirdir. 

Özellikle mevsimlik işçilerin de uğrak mekanlarından olan Antalya, farklı ırklardan insanların bir arada yaşadığı çok uluslu bir şehir olarak bilinmektedir. Nüfusun büyük bir kısmının okur yazarlık oranının yüksek olması, yerleşik halkın yabancı turistlerden de oluşması bu bölgeyi her mevsim kalabalık hale getirmiştir. 

Sanayi kuruluşlarının da yer aldığı Antalya, ticaret ve turizm açısından ülke ekonomisinde de büyük bir öneme sahiptir. 

Viyana Hakkinda

Viyana, tarih sahnesinde çok önemli bir yeri olan bir şehir olmakta ve Avusturya’nın başkenti olarak ülkenin büyüklük bakımından en küçük eyaleti olmaktadır. Nüfus yoğunluğu oldukça kalabalık bir şekilde olmasının yanında Birleşmiş Milletlerin dört merkezinden biri olmaktadır. Şehirde ayrıca AGİT, OPEC, Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü’ de yer almaktadır. Avrupa’nın en önemli politik ve kültürel merkezi olan Viyana, tarih boyunca pek çok ülkeye başkentlik yapmıştır. Bu nedenle mimari ve kültürel açıdan oldukça zengin eserlere sahip olan şehir içerisinde bulunan Stefan Kilisesi şehrin önemli sembolleri arasında yer alır. Şehrin resmi dili Almanca olmakta, tabelalarda azınlıklara yönelikte diller kullanılmaktadır. Çeşitli medeniyetlere ait saraylar, müze haline getirilen yapılar, katedraller ve doğal mekanları ile Avrupa’nın en çok turist çeken merkezleri arasındadır.

Viyana Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  6°C
 • açık
  Cmt
  açık
  1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -0°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  -1°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  -1°C

Haritada Viyana