Viyana Uçak Bileti

Viyana Hakkında

Gitmek İçin En İyi Zaman

Viyana her havada muhteşem olabilir, ama en iyi zamanları ilkbahar ve sonbahardadır.En ideal zamanlar için Mayıs,Haziran veya Eylül,Ekim aylarını tercih ediniz.


Ulaşım

Viyana iyi işletilen yeraltı trenleri,metroları ve yerüstü tramwayları ile dünyanın en iyi ulaşım ağlarından birine sahiptir.Her çeşit taşıma işlemlerinizde tüm limitsiz seyahatlarin geçişleri 24 saatten(8 Euro) 1 haftaya(16 Euro) kadar vardır ve  U-Bahn istasyonlarındaki elektronik büfelerden veya online olarak biletleri satın alabilirsiniz.Biletinizin başladığı zamanı ayarlayabilirsiniz ancak online satın alma işlemlerinizde aldığınız zamanı dikkatlice kontrol ediniz.


Hava Durumu

19°C sıcaklık ortalaması ile Temmuz en sıcak aydır. 30°F (-1°C) sıcaklık ortalaması ile Ocak en soğuk aydır.


Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Avusturyalılar aileye çok önem verirler ve işçilerin hayat standartlarını yükseltmek için çabalarlar.Bu da birçok marketin özellikle küçük marketlerin ve parekende mağazaların, Amerikan meslektaşları gibi nadiren açık olması anlamına gelmektedir. Küçük marketlerin çoğu 19:30’a kadar açıkken, neredeyse hepsi Pazar günleri kapalıdır.


Dil

Almanca


Elektrik

Tip E(iki dişli fiş)


Para Birimi

Euro(€)

Viyana Havalimanları

Viyana Uluslararası Havalimanı

Viyana Uluslararası Havalimanı (IATA: VIE) Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan uluslararası havalimanıdır. Viyana merkezin 18 km güneydoğusunda ve Bratislava’nın 57 km batısında yerleşiyor. Ülkenin en büyük havalimanıdır ve Austrian Airlines ve Niki’nin merkezidir. Airbus A380 ve Boeing 747 tipi geniş gövdeli uçakları kabul etme kapasitesine sahiptir. Havalimanından Avrupa’nın farklı destinasyonlarına uçuşlar yapıldığı gibi, Asya, Kuzey Amerika ve Afrika’ya da uzun mesafe uçuşlar var. 2014 kıyasla yüzde 1.3 artışla 2015’te 22,775,054 yolcu ağırlayan havalimanında 226,811 hava aracı hareketi kaydedilmişti.


Kara Ulaşımı


Tren

Viyana S-Bahn hat S7, şehir merkezine ulaşım sağlıyor ve yaklaşık 25 dakika sürüyor. Daha pahalı ve şehir merkezine yakın Wien Mitte demiryolu istasyonuna havalimanından ulaşım sağlayan City Airport Train yolculuğu ise 16 dakika sürüyor.

Bunlara ek olarak, yer altı demiryolu istasyonu uzun mesafe trenleri alabilmesi için genişletilmiştir. Viyana’nın yeni ana istasyonunu ilk tren Aralık 2014’te kullanmıştı. Almanya’da ICE servisi havalimanında sona eriyor. Aralık 2015’ten itibaren, ÖBB Railjet de havalimanına ulaşım sağlıyor. Havalimanı ile ana istasyon arasındaki uzun mesafe trenlerinin ulaşım süresi ise yaklaşık 15 dakikadır.


Araç

Havalimanı, Viyana merkezden Budapeşte’ye giden otoyol A4’e bitişik bulunuyor. Buradan Flughafen Wien-Schwechat isimli kendi çıkışı var. Bratislava’ya ise A4’ten doğuda ayrılan A6 otoyoluyla ulaşılabilir. Havalimanında taksi ve araç kiralama tesisleri var. Ayrıca havalimanında faaliyet gösteren birkaç taksi şirketi bulunuyor.


Otobüs

Dahası, havalimanından Viyana’nın çeşitli yerleri ve Bratislava, Budapeşte ve Brno gibi diğer şehirlere de otobüsler çalışıyor.

Viyana Yönüne Uçan Havayolları

Viyana Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  11°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  15°C
 • açık
  Cum
  açık
  13°C
 • açık
  Cmt
  açık
  12°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  13°C

Haritada Viyana

Viyana Yönüne Uçuşlar