Viyana Uçak Bileti

En Ucuz Viyana Uçak Biletleri

Viyana Hakkında

Gitmek İçin En İyi Zaman

Viyana her havada muhteşem olabilir, ama en iyi zamanları ilkbahar ve sonbahardadır.En ideal zamanlar için Mayıs,Haziran veya Eylül,Ekim aylarını tercih ediniz.


Ulaşım

Viyana iyi işletilen yeraltı trenleri,metroları ve yerüstü tramwayları ile dünyanın en iyi ulaşım ağlarından birine sahiptir.Her çeşit taşıma işlemlerinizde tüm limitsiz seyahatlarin geçişleri 24 saatten(8 Euro) 1 haftaya(16 Euro) kadar vardır ve  U-Bahn istasyonlarındaki elektronik büfelerden veya online olarak biletleri satın alabilirsiniz.Biletinizin başladığı zamanı ayarlayabilirsiniz ancak online satın alma işlemlerinizde aldığınız zamanı dikkatlice kontrol ediniz.


Hava Durumu

19°C sıcaklık ortalaması ile Temmuz en sıcak aydır. 30°F (-1°C) sıcaklık ortalaması ile Ocak en soğuk aydır.


Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Avusturyalılar aileye çok önem verirler ve işçilerin hayat standartlarını yükseltmek için çabalarlar.Bu da birçok marketin özellikle küçük marketlerin ve parekende mağazaların, Amerikan meslektaşları gibi nadiren açık olması anlamına gelmektedir. Küçük marketlerin çoğu 19:30’a kadar açıkken, neredeyse hepsi Pazar günleri kapalıdır.


Dil

Almanca


Elektrik

Tip E(iki dişli fiş)


Para Birimi

Euro(€)

Viyana Havalimanları

Viyana Uluslararası Havalimanı

Viyana Uluslararası Havalimanı (IATA: VIE) Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan uluslararası havalimanıdır. Viyana merkezin 18 km güneydoğusunda ve Bratislava’nın 57 km batısında yerleşiyor. Ülkenin en büyük havalimanıdır ve Austrian Airlines ve Niki’nin merkezidir. Airbus A380 ve Boeing 747 tipi geniş gövdeli uçakları kabul etme kapasitesine sahiptir. Havalimanından Avrupa’nın farklı destinasyonlarına uçuşlar yapıldığı gibi, Asya, Kuzey Amerika ve Afrika’ya da uzun mesafe uçuşlar var. 2014 kıyasla yüzde 1.3 artışla 2015’te 22,775,054 yolcu ağırlayan havalimanında 226,811 hava aracı hareketi kaydedilmişti.


Kara Ulaşımı


Tren

Viyana S-Bahn hat S7, şehir merkezine ulaşım sağlıyor ve yaklaşık 25 dakika sürüyor. Daha pahalı ve şehir merkezine yakın Wien Mitte demiryolu istasyonuna havalimanından ulaşım sağlayan City Airport Train yolculuğu ise 16 dakika sürüyor.

Bunlara ek olarak, yer altı demiryolu istasyonu uzun mesafe trenleri alabilmesi için genişletilmiştir. Viyana’nın yeni ana istasyonunu ilk tren Aralık 2014’te kullanmıştı. Almanya’da ICE servisi havalimanında sona eriyor. Aralık 2015’ten itibaren, ÖBB Railjet de havalimanına ulaşım sağlıyor. Havalimanı ile ana istasyon arasındaki uzun mesafe trenlerinin ulaşım süresi ise yaklaşık 15 dakikadır.


Araç

Havalimanı, Viyana merkezden Budapeşte’ye giden otoyol A4’e bitişik bulunuyor. Buradan Flughafen Wien-Schwechat isimli kendi çıkışı var. Bratislava’ya ise A4’ten doğuda ayrılan A6 otoyoluyla ulaşılabilir. Havalimanında taksi ve araç kiralama tesisleri var. Ayrıca havalimanında faaliyet gösteren birkaç taksi şirketi bulunuyor.


Otobüs

Dahası, havalimanından Viyana’nın çeşitli yerleri ve Bratislava, Budapeşte ve Brno gibi diğer şehirlere de otobüsler çalışıyor.

En Uygun Viyana Uçak Biletleri

Viyana Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus İstanbul - Viyana 546.00 TL
Corendon Airlines Bodrum - Viyana 719.64 TL
Pegasus Gaziantep - Viyana 736.75 TL
Pegasus Kayseri - Viyana 769.75 TL
Pegasus İzmir - Viyana 873.00 TL
SunExpress Antalya - Viyana 984.35 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Viyana 1003.12 TL
Türk Hava Yolları Adana - Viyana 1152.88 TL
Türk Hava Yolları Muş - Viyana 1153.93 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Viyana 1226.58 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Viyana 1231.54 TL
Pegasus Samsun - Viyana 1235.75 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Viyana 1300.79 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Viyana 1301.64 TL
Türk Hava Yolları Konya - Viyana 1302.84 TL

Viyana Yönüne Uçan Havayolları

Viyana Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  9°C
 • açık
  Paz
  açık
  6°C
 • açık
  Pzt
  açık
  8°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  7°C
 • açık
  Çar
  açık
  7°C

Haritada Viyana

Viyana Yönüne Uçuşlar