Ankara Viyana Uçak Bileti

Ankara - Viyana Uçuşu

Min Fiyat 1.691,6 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Türk Hava Yolları
En Çok Uçuş Yapan Firma Türk Hava Yolları
Viyana Yerel Saat 07:42
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1600 KM

Ankara - Viyana Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Ankara - Viyana Uçak Biletleri

Ankara - Viyana Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Ankara - Viyana Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Türk Hava Yolları Ankara - Viyana 17 Şubat 2023 1.691,6 TL
Pegasus Ankara - Viyana 17 Şubat 2023 1.743 TL
Pegasus Ankara - Viyana 10 Şubat 2023 1.808 TL
Pegasus Ankara - Viyana 16 Şubat 2023 1.824 TL
Pegasus Ankara - Viyana 07 Şubat 2023 1.875,39 TL
Pegasus Ankara - Viyana 29 Nisan 2023 1.882 TL
Pegasus Ankara - Viyana 14 Mart 2023 1.914 TL
Pegasus Ankara - Viyana 03 Şubat 2023 1.924 TL
Pegasus Ankara - Viyana 24 Şubat 2023 1.959 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Viyana 03 Şubat 2023 2.071,43 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Viyana 23 Nisan 2023 2.074,27 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Viyana 03 Mart 2023 2.077,09 TL
Pegasus Ankara - Viyana 23 Nisan 2023 2.136,65 TL
Pegasus Ankara - Viyana 03 Mart 2023 2.160,75 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Viyana 07 Şubat 2023 2.198,51 TL

Ankara - Viyana Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Ankara - Viyana arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
Ankara - Viyana arası uçak bileti en düşük 1.691,6 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Ankara - Viyana arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1600 KM kadardır.
Ankara ve Viyana arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Ankara - Viyana arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Pegasus, Turkish Airlines firmalarıdır.
Ankara - Viyana arasında Esenboğa, Danubepier Hov, Vienna Intl havalimanları kullanılmaktadır.

Ankara Hakkında

İç Anadolu Bölgesinin ve Türkiye’nin merkezi olan Ankara, başkent konumunda olduğu için oldukça önemli bir şehirdir. 5 milyonu geçen nüfusuyla, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir.

Önceleri tarım ve hayvancılığa dayalı olan ekonomi, sonraki yıllarda sanayi ve ticarete ağırlık vermiş, ulusal ve uluslararası alanda önemli bir merkez halini almıştır. Yatırımların artması, bu şehri büyükşehir haline getirmiştir. Nüfusun neredeyse dörtte üçü memuriyet hizmetinde çalıştığı için, memur ve öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Savunma ve metal sektörünün merkezi haline gelen Ankara’ya Türkiye’nin her yerinden uçakla seyahat etmek mümkündür. Karayolu ve demir yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Her mevsim ekonomik ve en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür, çünkü birçok hava yolu şirketi bu bölgeye uçmaktadır.


Ankara Turistik Değerler

Tarihi ve arkeolojik sitlere ilgi duyan kişiler için birçok ilki görebilecekleri Anadolu Medeniyetleri Müzesi, canlı bir tarih belgesidir. Ayrıca Etnografya Müzesi, Ankara kalesi, Anıtkabir, Eski TBMM, Kızılcahamam, Beypazarı ve Tuluntaş mağarası da oldukça önemli tarihi alanlar arasındadır.

Ankara’ya en uygun uçak bileti kampanyalarını takip ederek gelen birçok kişi yaz kış bu kenti kültür turları için tercih etmektedir. Ankara’da Türkiye ve dünya çapında ünlü birçok üniversite vardır ve bu üniversiteler ülkemizi dünya çapında temsil eden başarılı buluşlara imza atmaktadır. Her açıdan oldukça önemli imkanları olan başkent Ankara, Genelkurmay Başkanlığı ve TBMM’nin de merkezidir.

Ankara’nın turistik yerlerini gezmek isteyen kişiler Anıtkabir’e mutlaka uğramaktadır. Anıtkabir, her yıl 4 – 5 milyon turistin ziyaretine uğramaktadır ve bu turistlerin yüzde 7’lik kısmı, yabancılardan oluşur.

Viyana Hakkinda

Viyana, tarih sahnesinde çok önemli bir yeri olan bir şehir olmakta ve Avusturya’nın başkenti olarak ülkenin büyüklük bakımından en küçük eyaleti olmaktadır. Nüfus yoğunluğu oldukça kalabalık bir şekilde olmasının yanında Birleşmiş Milletlerin dört merkezinden biri olmaktadır. Şehirde ayrıca AGİT, OPEC, Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü’ de yer almaktadır. Avrupa’nın en önemli politik ve kültürel merkezi olan Viyana, tarih boyunca pek çok ülkeye başkentlik yapmıştır. Bu nedenle mimari ve kültürel açıdan oldukça zengin eserlere sahip olan şehir içerisinde bulunan Stefan Kilisesi şehrin önemli sembolleri arasında yer alır. Şehrin resmi dili Almanca olmakta, tabelalarda azınlıklara yönelikte diller kullanılmaktadır. Çeşitli medeniyetlere ait saraylar, müze haline getirilen yapılar, katedraller ve doğal mekanları ile Avrupa’nın en çok turist çeken merkezleri arasındadır.

Viyana Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  6°C
 • açık
  Cmt
  açık
  1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -0°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  -1°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  -1°C

Haritada Viyana