İstanbul Toronto Uçak Bileti

İstanbul - Toronto Uçuşu

Min Fiyat 8.878,49 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Qatar Airways
En Çok Uçuş Yapan Firma Qatar Airways
Toronto Yerel Saat 04:51
Yaklaşık Uçuş Süresi 11 saat 50 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 8190 KM

İstanbul - Toronto Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Toronto Uçak Biletleri

İstanbul - Toronto Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Toronto Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Qatar Airways İstanbul - Toronto 01 Mayıs 2023 8.878,49 TL
Qatar Airways İstanbul - Toronto 30 Nisan 2023 8.943,61 TL
Qatar Airways İstanbul - Toronto 18 Haziran 2023 9.056,46 TL
Qatar Airways İstanbul - Toronto 02 Temmuz 2023 9.420,52 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 05 Temmuz 2023 9.590,15 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 07 Temmuz 2023 9.604,61 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 18 Ağustos 2023 9.729,41 TL
TAP Portugal İstanbul - Toronto 03 Şubat 2023 9.739,49 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 15 Mayıs 2023 9.756,7 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 13 Ağustos 2023 9.768,98 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 09 Ağustos 2023 9.769,86 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 14 Haziran 2023 9.799,31 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 15 Haziran 2023 9.803,2 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 20 Mart 2023 9.892,3 TL
Egyptair İstanbul - Toronto 15 Nisan 2023 9.904,01 TL

İstanbul - Toronto Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - Toronto arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 11 saat 50 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - Toronto arası uçak bileti en düşük 8.878,49 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - Toronto arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 8190 KM kadardır.
İstanbul ve Toronto arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - Toronto arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Turkish Airlines, Air Canada firmalarıdır.
İstanbul - Toronto arasında Sabiha Gökçen, İstanbul, Hamilton Jc Munro Intl, Buttonville, City Centre Apt, Pearson Intl havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Toronto Hakkinda

Toronto, Kanada'nın en büyük şehirlerinden biridir. Ontario eyaletinin başkenti olan bu şehir yaklaşık olarak 6 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Şehrin içinde kullanılan dil İngilizcedir. Şehrin geneli göçmenlerden oluşmaktadır. Bu yüzden Chinatown, Greektown, Koreantown, Little Italy, Little Portugal gibi azınlık mahallerinin bulunduğu görülür. Şehir içinde pek çok yeraltı alışveriş merkezleri ve metro istasyonları bulunur. Bu yüzden şehir bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Şehrin en önemli simgelerinden biri de CN Tower’dır. Ayrıca şehrin güney bölgesinde Ontario Gölü bulunmaktadır.  Toronto Zoo şehrin doğusunda kalan ve dünyanın en büyük hayvanat bahçesi olarak bilinmektedir. Şehrin en çok dikkat çeken özellikleri arasında bu hayvanat bahçesini gösterebiliriz.  Şehir spor açısından da pek çok faaliyet göstermektedir. Basketbol takımı olarak NBA, futbol takımı ise NFL takımının bulunduğu bilinir.

Toronto Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  -13°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  -24°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -0°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  -2°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  -2°C

Haritada Toronto