Mersin Uçak Bileti

En Ucuz Mersin Uçak Biletleri

En Ucuz Mersin Uçak Bileti

Mersin

Mersin Hakkında

Kendi kendi yetebilen nadir şehirlerden bir tanesi olan Mersin, çok güzel ve temiz kumsallara, portakal ve limon bahçelerine sahip bir ilimizdir. Mersin’de, çok sayıda tarihi eser de buulunmaktadır. Dünyada üç ilahi dine mensup insanların mezarlarının yan yana bulunduğu başka bir şehir olmamaktadır. Ankara, İstanbul ve İzmir illerinden sonra Devlet Bale ve Operası’nın bulunduğu tek şehir olan Mersin, Hristiyan dünyasının önemli yerleşim merkezlerinden biri olmuştur. Türkiye’nin en büyük gökdeleni, Cumhuriyet tarihinin en büyük ikinci camii de, burada bulunmaktadır.


Mersin’in Yöresel Yiyecekleri

Mersin ilinde gelişmiş restoran modellerinde kırmızı et yemeleri, deniz ürünleri ve özel kebap çeşitlerini yeme imkânı mevcuttur.

Tantuni
En iyisi Mersin’de yapılan ve büfelerden bulabileceğiniz tantuni tek işletme türüdür.

Kerebiç
Mersin dışında bilinmeyen bu tatlı Arap kökenli bir tatlı türüdür. Özellikle ramazan aylarında tüketilen tatlının fıstıklı ve cevizli çeşitleri bulunmaktadır.

Cezerye
Havuçtan yapılan ve enerji veren bir tatlı türüdür. Fıstıklı ve cevizli versiyonlarıyla meşhur olan cezerye, mersin dışına hediyelik götürülen popüler yiyeceklerden bir tanesidir.

Batırık
Temel malzemesi bulgur olan batırık, köfte şeklinde sunulmaktadır. Yörüklerden mersin mutfağına hediye olan oldukça lezzetli bir yiyecektir.

Künefe
Menşei Hatay diye bilinen bir tatlı olsa da yapılış şekli ile Mersin de farklı olmaktadır. Bol peyniri, bol şiresi ve daha az olan kadayıfı ile yapılan tatlıyı şehirde bulmak çok kolaydır. Gece 2 de mersin sokaklarında kadayıf yiyen mersinlileri görmek mümkün olmaktadır.

Sıkma
Mersin Yörüklerinin Türk mutfağına armağan ettiği müthiş bir tat olmaktadır. Saç üzerinde pişirilen hamurun yağlanması ve içerisine peynir veya patates konarak dürüm haline getirilmesiyle hazırlanan bu yiyecek, şehirde yapılan tüm kermeslerin vazgeçilmez yiyeceklerinden biri olmaktadır.


Mersin’de Gezilecek Yerler

Cennet Cehennem Çökükleri
Narlı kuyu yakınlarında yer alan cennet cehennem çökükleri, doğal yollara oluşmuş ve çok derin olan mağaralardır. Yerli ve yabancı turistlerin, oldukça ilgisini çekmekte ve her yıl buraya pek çok gezi turu düzenlenmektedir.

Tarsus Şelalesi
Mersin ilinin Tarsus ilçesinde bulunan şelale, aynı zamanda güzel bir piknik alanına sahiptir. Çevresinde bulunan oteller ve pansiyonlarda konaklayarak harika vakitler geçirebileceğiniz dağa harikası bir yer olmaktadır.

Kayacı Vadisi
Benzersiz manzarasıyla misafirlerini dinlendiren kayacı vadisi, oldukça huzurlu bir ortama sahiptir. Şehrin zengin coğrafyasının bir parçası olan kayacı vadisi, mersin ilinin erdemli ilçesinde bulunmaktadır.

Astım Mağarası
İçerisindeki yoğun nem oranı sebebi ile astım hastalığına iyi geldiği düşünülen bir mağaradır. Birbirine doğal kaynaklar ile bağlanmış benzersiz dikitlerin ve sarkıtların yer aldığı, iyi aydınlatılmış astım mağarası yerin 20 metre kadar aşağısına uzanan bir yer altı mağarası olmaktadır.


İklimi

Mersin ve çevresinde, ılıman ve tipik sıcak astropikal iklimi hâkimdir. Yaz aylarında sıcak ve aşırı nemli, kış aylarında ılık ve yağışlı olmaktadır. Türkiye’nin en sıcak kesimlerinden olan Mersin ili, özellikle yaz aylarında aşırı nem nedeni ile bunaltıcı bir havaya sahiptir. Yaz aylarında yaşanan bunaltıcı hava ve nem rahatsız edici boyutlarda olabilmektedir. Yağışın fazla olduğu dönemler; aralık ve ocak aylarıdır. Akdeniz iklimine uyum sağlayan maki bitki örtüsü Mersin ilinde görülmektedir. görülmektedir.


Ulaşım

Havaş
Adana havalimanına inen uçaklar için servis düzenlenmektedir. Servisler uçağın inişinden 35 dakika sonra havalimanından Tarsus ve şehir merkezine hareket etmektedir.

Taksi
Adana Şakirpaşa Havalimanından şehir merkezine ulaşım taksi ile sağlanabilmektedir. Havalimanın yolcu çıkışında bulabileceğiniz taksiler 24 saat hizmet vermektedir.

Otobüs
Adana Şakirpaşa Havalimanından merkeze 135 sayılı havalimanı – Balcalı seferini yapan belediye otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana’ya vardığınız da özel firmaların otobüsleri ile mersine geçiş yapabilirsiniz.

En Uygun Mersin Uçak Biletleri

Mersin Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Mersin Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  23°C
 • açık
  Per
  açık
  24°C
 • açık
  Cum
  açık
  26°C
 • açık
  Cmt
  açık
  28°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  25°C

Haritada Mersin