Şanlıurfa Uçak Bileti

En Ucuz Şanlıurfa Uçak Biletleri

Şanlıurfa Hakkında

Şanlıurfa

Güneydoğu Anadolu’nun en kalabalık şehri olan Urfa, Kurtuluş Savaşında gösterdiği onurlu mücadelenin ardından, Şanlıurfa unvanını almıştır.

13 ilçeli bu çok dağlık olmayan bölgede, M.Ö. 11000 yılına ait olan ve dünyanın en eski mabedinin yer aldığı Göbeklitepe bulunmaktadır. Çok eski bir yerleşim yeri olduğu bilinen Urfa, Sümer, Babil, Pers, Roma ve Bizans gibi uygarlıkların egemenliği altında kalmış olan bir şehirdir. Tarım, hayvancılık ve turizm ekonomisinin temel taşlarıdır.

Fıstık, mercimek, takıl, süt ürünleri ve Siverek peyniri oldukça önemlidir.

Ayrıca yatırımlar son 20 yıl içinde artış göstermiş ve birçok sanayi tesisi kurulmuştur. İş için yoğun bir uçak trafiği olan Şanlıurfa’da en ucuz uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır. Herkesin bildiği Urfa kebap, zerde, kazan kebabı, peynirli helva, çiğ köfte ve lahmacun oldukça meşhur yöresel yemeklerdir.

GAP Havalimanı ile havayolu ulaşımı da sağlanmaktadır ve İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlere uçuşlar yapılmaktadır.


Şanlıurfa Turistik Değerler

Şanlıurfa denilince kebaptan sonra ilk akla gelen Balıklıgöl’dür. Bu gölde İbrahim peygamberin ateşe atıldığı söylenmektedir. Balıkları kutsal olarak nitelendirilir.

Göbeklitepe en çok turist çeken alanların başında gelmektedir. Aynı zamanda Kapalıçarşı da her turistin uğradığı bir yerdir. Harran ve Şanlıurfa müzesi de tarihi kalıntıların görülebileceği yerlerden biridir. Selahaddin Eyyubi Camii, Aziz Yuhannes kilisesinin camiye çevrilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Ayrıca İbrahim’in doğduğu mağaranın da şifalı olduğuna suyu turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Roma devrinden kalma kaya mezarları kültür turizmini sevenler için bulunmaz nimettir. Şanlıurfa GAP Havalimanı, havayolu ulaşımının da gelişmesini sağlamış, uygun uçak bileti kampanyalarını takip eden gezgincilerin zaman kazanmalarını sağlamıştır.

Gerek bol baharatlı ve etli yöresel tatları, gerekse dünya tarihinin en eski merkezlerinden oluşu Urfa’nın büyülü atmosferini ziyaret etmek isteyenler etkilemektedir. Bu nedenle gezgincilerin Güneydoğu Anadolu turlarında listenin ilk sıralarında yer verdiği bu şehir, oldukça önemli bir yere sahiptir.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Hakkında

Şehre uzaklığı 35 km olan Şanlıurfa GAP havalimanı, 8 uçak apron kapasitesi ve 500 araçlık otoparkı ile hizmet vermektedir. 2007 tarihinde hizmete açılan ve kolay bir şekilde ulaşım sağlanan havalimanı, hac turizmi için Arabistan’a da sefer düzenlemektedir. 

İstanbul, Ankara ve İzmir’e uçuşları bulunan havalimanı, yolluk 250 bin yolcu kapasitesine sahiptir. Yurtdışı uçuşları sadece hac turizmi olduğundan henüz farklı ülkelere uçuşlar gerçekleştirilmemektedir. Ancak talep olması durumunda ve uçak, pilot sayısının yeterli olması durumunda yurtdışı seferleri düşünülmektedir.

Havalimanına Yakın Oteller

  • Hilton Garden Inn,
  • Grand Urfa otel,
  • Asur otel,
  • Dedeman,
  • Kilim otel,
  • Arte otel,
  • İpek palas,
  • Beyzade Konak
Ticari alanda oldukça gelişen ve yatırımcıların birçok fabrika kurduğu Şanlıurfa, ihracat yapan bir şehir olduğu için yurt dışı uçuşlarına ihtiyaç duymaktadır.

Şanlıurfa GAP Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında Havaş servisleri ile uçuşlardan 2 saat önce ve sonra değişik güzergahlara gidilebilmektedir. Aynı zamanda minibüs, taksi ve kiralık araç hizmeti de alınmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım yaklaşık yarım saat sürmektedir ve 0542 510 74 73 numaralı telefondan taksi çağırmak mümkün olmaktadır.   


Araç Kiralama

Rahat bir yolu olan ve düz bir şehir olan Şanlıurfa araç kiralamak isteyenler için havalimanından kiralama hizmeti vermektedir. Enterprise Rent a car firmasına 0530 975 9270 numarasından, Avis firmasına da 0414 378 10 15 numarasından ulaşabilirsiniz.


Servis Hizmetleri

Havaş yer hizmetleri tarafından yararlanabileceğiniz toplu taşıma hizmetlerinden uçuş öncesi ve sonrası olarak belirlenen saatlerde yararlanabilirsiniz. 

En Uygun Şanlıurfa Uçak Biletleri

Şanlıurfa Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Hakkari - Şanlıurfa 745,42 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Şanlıurfa 766,32 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Şanlıurfa 949,19 TL
Anadolu Jet İzmir - Şanlıurfa 1.157,39 TL
Anadolu Jet Ankara - Şanlıurfa 1.221 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Şanlıurfa 1.319,99 TL
Anadolu Jet Ordu - Şanlıurfa 1.354,38 TL
Anadolu Jet Adıyaman - Şanlıurfa 1.382,98 TL
Anadolu Jet Ağrı - Şanlıurfa 1.460,38 TL
Anadolu Jet Malatya - Şanlıurfa 1.470,98 TL
Anadolu Jet Elazığ - Şanlıurfa 1.470,98 TL
Anadolu Jet Sivas - Şanlıurfa 1.513,38 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Şanlıurfa 1.553,83 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Şanlıurfa 1.578,2 TL
Türk Hava Yolları Rize - Şanlıurfa 1.608,76 TL

Şanlıurfa Yönüne Uçan Havayolları