Gaziantep Uçak Bileti

En Ucuz Gaziantep Uçak Biletleri

Gaziantep Hakkında

Gaziantep

İki milyona yaklaşan nüfusu ile Gaziantep, Kurtuluş Savaşında verdiği kayıplar nedeniyle Gazi unvanını almış olan bir şehirdir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin sanayi ve gelişmişlik açısından en üstün kenti olan Antep, Fırat nehrinin kolları ve yapay gölleri ile bilinir. Topraklarının yüzde 14’ü ormanla kaplıdır. Yüzde altmış oranında verim sağlanan topraklarda zeytin, fıstık, meyve ve sebze bahçeleri bulunmaktadır.

Türkiye’nin en eski ve zengin yerleşim yerlerinden olan Gaziantep, canlı hayvan ticareti konusunda da gelişmiştir. Bu kentin ülke genelinde ihracat oranı yüzde 13’tür. Gaziantep fıstığı ve baklavasıyla meşhurdur.

Kentin merkezinde Gaziantep kalesi bulunmaktadır. Kentte 4 adet üniversite vardır ve okuryazarlık oranı oldukça yüksektir. Gaziantep Oğuzeli havalimanı sayesinde hava ulaşımı oldukça fazla gelişmiştir. Özellikle bazı dönemlerde en ucuz uçak bileti kampanyalarıyla ucuz bilet bulmak mümkün olmaktadır.  

Gaziantep, ekonomik açıdan çok iyi gelişmiş olan bir Doğu kentidir ve bu kent, diğer doğu illerine örnek teşkil etmektedir.


Gaziantep Turistik Değerler

Kampanyalardan  en uygun uçak bileti bulunduğunda, bir büyükşehirde bulunmanın her türlü imkanını yaşayarak gezmek isteyenler, bu şehre geldiklerinden asla pişman olmaz. Çünkü oldukça zengin ve lezzetli olan mutfağı, tarihi yerleri ve kültürü oldukça ilgi çekicidir.

Gaziantep yaylarıyla dikkat çekmektedir. Özellikle Sofdağı yaylası,  Hızır yaylası ve Zeugma Antik kenti, dünya çapında turist çekmektedir. Gaziantep tarihi ve turistik yerler açısından zengin bir kenttir. İç ve dış turizm her zaman aktiftir ve yüzlerce kilise, havra, cami ve bedesten bulunmaktadır.

Gaziantep’te gezilecek başlıca yerler ;
 • Nuri Mehmet Paşa Camii,
 • Rumkale,
 • Kabasakal Paşa Camii,
 • Yesemek Açık Hava Müzesi,
 • Gaziantep Anıt Mezarları,
 • Ömeriye Camii,
 • Tabak Hamamı,
 • Zeugma Antik Kenti.
Ayrıca Antep’in çarşıları da oldukça meşhurdur. Bu nedenle alışveriş konusunda da birçok AVM, çarşı ve el sanatları ürünleri bulunan alanlar bulunmaktadır. Antep baklavası geleneksel olarak fıstıkla yapıldığından, oldukça ünlüdür.

Oğuzeli Havalimanı Hakkında

Gaziantep Oğuzeli havalimanı, Gaziantep’in 20 km güneydoğusunda yer almaktadır. 1976 yılından beri hizmet veren havalimanı, uluslararası bir havalimanı olarak hizmet vermektedir.

400 araçlık bir otoparkı bulunan ve 5799 metrekarelik yolcuya açık alanı bulunan havalimanında; İstanbul, Ankara, Frankfurt, Antalya, Dusseldorf, Sconefeld, İzmir bölgelerine tarifeli uçak seferleri düzenlemektedir. Gittikçe artan bir yolcu trafiği bulunan havalimanında, 2016 yılının ilk 6 ayında yüzde 50 oranında düşüş yaşanmıştır.

İş, eğitim ve turistik amaçlı olarak tercih edilen Gaziantep havalimanı, özellikle ticari açıdan çok tercih edilmektedir.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

 • Best Western Tavanda Hotel,
 • Pamuk City Otel,
 • Utkubey Hotel,
 • Sirehan Otel,
 • Asude Konak Otel. 

Oğuzeli Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin en kalabalık dokuzuncu şehri olan Gaziantep Oğuzeli havalimanından şehre ulaşım, birçok alternatif içermektedir. Otobüs, servis, taksi ve kiralık araç seçenekleri bulunmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bir büyükşehir olan Gaziantep’te havalimanında taksi hizmetinden 24 saat yararlanabilirsiniz. Bunun için 0342 582 11 11 numaralı telefonları arayabilirsiniz.


Araç Kiralama

Kiralık araç tercih edenler için Avis güvencesi ile 0507 204 56 66 numaralarından gidiş ya da dönüş için rent a car taleplerini iletebilirler. Havalimanında birçok rent a car firması bulunmaktadır.  


Otobüs

Karşılıklı otobüs seferleri ile uçak saatlerine göre belirlenen otobüs seferleri ile de havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir.


HAVAŞ Servisleri

HAVAŞ servisleri ile de transfer işlerinizi yapabilirsiniz ve uçak saatlerine göre belirlenen zamanlarda çift yönlü ulaşım sağlayabilirsiniz. 

En Uygun Gaziantep Uçak Biletleri

Gaziantep Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
SunExpress İzmir - Gaziantep 307,99 TL
Pegasus Bodrum - Gaziantep 435,98 TL
SunExpress Antalya - Gaziantep 462,99 TL
Pegasus Trabzon - Gaziantep 621,48 TL
Pegasus İstanbul - Gaziantep 631,99 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Gaziantep 669,87 TL
Türk Hava Yolları Hakkari - Gaziantep 719,32 TL
Anadolu Jet Ankara - Gaziantep 841,99 TL
Anadolu Jet Kars - Gaziantep 852,32 TL
Türk Hava Yolları Konya - Gaziantep 913,2 TL
Anadolu Jet Diyarbakır - Gaziantep 969,31 TL
Türk Hava Yolları Erzurum - Gaziantep 1.015,79 TL
Pegasus Samsun - Gaziantep 1.055,13 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Gaziantep 1.071,32 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Gaziantep 1.071,93 TL

Gaziantep Yönüne Uçan Havayolları