Gaziantep Otelleri, Popüler Oteller

1. Oda

Gaziantep Otel Fiyatları

Gaziantep Otel Rehberi

Ekonomik potansiyeli, kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla metropol bir kenttir. Mezopotamya ve Akdeniz Bölgesinin kesişme noktasındadır. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından ötürü tarihi zengin bir şehrimizdir. Şehirde bulunan tarihi eser çeşitliliği, kentin kültürel zenginliği ve yöresel yemekleri şehrin ilgi görmesini sağlayan en önemli etkenlerdir. Şehri ziyaret edebilir Gaziantep otel seçeneklerine Bilet.com sayfasından bakabilirsiniz.

gaziantep otelleri
 

Gaziantep Konaklama Seçenekleri

Şehri ziyaret ederken düşüneceğiniz ilk şey eminim ki kalabileceğiniz bir yer bulmak olacaktır. Sizler için düzenlediğimiz Gaziantep konaklama seçeneklerine aşağıdan bakabilirsiniz.
  • Lüks oteller: Şehir merkezinde birbirinden farklı lüks otelleri oldukça görebilirsiniz. Geniş salonları ve toplantı odalarıyla iş adamlarının da tercih edebileceği bu otellerden faydalanabilirsiniz.
  • Orta Standartlı Oteller: Uygun fiyatlı rahat bir konaklama seçeneği sunan otellerdir. Şehir merkezlerinde bu otellerden faydalanabilirsiniz.
  • Butik Oteller: Gaziantep ilçelerinde de daha çok küçük, butik otellere rastlanılır. Birçoğu kendine has mimarı yapılarıyla yapılmıştır. Şehir merkezlerinde bulunan otellere göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Gaziantep’te Gezilecek Yerler

Tarihi yapıları, müzeleri, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Gaziantep’in mutlaka görmeniz gereken yapılarını sizler için araştırdık. Şimdi aşağıda verilen Gaziantep’te gezilecek yerleri inceleyebilirsiniz.
  • Rumkale: Fırat Nehri ile Merzimen Çayı’nın birleştiği, yüksek kayalarla örtülü bir tepenin üzerindedir. Rumkale bir yarımada üzerinde bulunduğu ve hendek ile bağlantısının kesilmesinden ötürü Gaziantep’in Yavuzeli ilçesine 25 km uzaklıktaki kasaba köyünden veya Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinden tekneler ile yapılıyor.
  • Gaziantep Kalesi: Türkiye’de geçmişten günümüze kalan nadir kalelerden biridir. İhtişamı ve heybetiyle gözleri üzerine çeker. Yaklaşık 30 metre yüksekliğinde bir tepenin üzerindedir.
  • Dülükbaba Tabiat Parkı: Şehir merkezine 8 kilometre uzaklığındadır. 40 kilometrelik devasa alanıyla Türkiye’nin en büyük koru ormanlarından biridir. Kamp ve karavan alanlarıyla da oldukça dikkat çekmektedir. Tarihi manzaraları kuş bakışı izleyebileceğiniz seyir terasları mevcuttur.
  • Pazar Hamamı: Hamamlarıyla ünlü olan şehrimizde tercih edebileceğiniz bir hamam da Pazar Hamamıdır. Şahinbey ilçesi Seferpaşa Mahallesindedir. Osmanlı hamam mimarisini yansıtan dikkat çeken kesme taş mimarisi ve oyma işçilikleriyle yapılmıştır.
  • Zincirli Bedesten: Gaziantep’i Şahinbey ilçesindedir. İçerisinde 70’den fazla dükkan vardır. Bu dükkanların içerisinde el yapımı ürünler, baharatlar, bakır ve gümüş takılar, yöresel yiyecekler ve giysiler alabileceğiniz çeşitli dükkanlar bulunmaktadır.
Daha Fazla Göster