Trabzon Uçak Bileti

En Ucuz Trabzon Uçak Biletleri

Trabzon Hakkında

Trabzon

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan şehir yaklaşık 800.000 nüfusa sahiptir.  Kuruluşu milattan önce 800’lü yıllara dayansa da, bölgede yapılan araştırmalarda tarihinin yontma taş devrine dek uzandığı görülmektedir. Hitit kaynaklarında bölgede domuz yetiştiren savaşçı bir kavimin olduğundan bahsedilir.


Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir tüm Anadolu’da olduğu gibi Roma imparatorluğunun derin izlerini taşır. Şehrin en tanınan yönü Pontus devleti merkezi olması ve Sümela manastırıdır. Doğu Karadeniz’in bu şirin kenti günümüzde futbol ile de anılır olmuştur.  Karadeniz sahili, Gümüşhane, Rize ve Giresun ile komşu olan şehir Zigana dağları ve Karadeniz arasında 4662 kilometre kare bir alana sahiptir.

Bir doğa harikası Uzungöl ve yaylaları ile yeşil ve mavinin dans ettiği şehir sanayi ve bir liman kenti olarak önem arz eder. Osmanlı döneminde şehzadelerin yetiştirildiği bir kent olarak bilinir. Karadeniz bölgesinin samsun dan sonra en büyük ikinci şehri olan Trabzon, çay, fındık ve balık ürünleri ile  öne çıkar.

Karadeniz ile kıyısı olan diğer ülkelerin liman bağlantısı ve Kafkaslar ile İran’ın transit karayolunun başlangıcı olan şehir kültür turlarının yoğun olarak yapıldığı illerimizin ilk sıralarında bulunmakta olup, en ucuz uçak bileti temini kolaydır.
 

Trabzon Turistik Değerler

Trabzon denilince şüphesiz akla ilk gelen Sümela manastırıdır. M.S. 370 yılında yapılan bu görkemli eser yalçın kayalıklara inşa edilmiş bir kartal yuvası gibidir.

Manzarası tek kelime ile muhteşemdir.  Şehrin ilgi çeken ikinci manastırı Vazelon manastırıdır. Bölgenin en eski manastırı olma özelliği taşır. Trabzon’un en yüksek tepesine inşa edilmiş olan Trabzon kalesi bir yanı deniz diğer yanı ise yeşil manzarası ile doyumsuz bir huzur manzarası sunar. Heyelan sonucu dere yatağının tabii bir baraj şeklinde dolması ile oluşan Uzungöl ise doğaseverler için zor bulunur güzelliklerden biridir.

1200’lü yıllarda yapılmış olan ve daha sonra müzeye çevrilen Ayasofya kilisesi, 752 yılında 250 metre yüksekliğinde bir kayanın üzerine inşa edilmiş olan Peristera Manastırı, Osmanlı bedestenleri içinde tek kubbeli olması ile örnek temsil eden, uçsuz bucaksız bir Karadeniz manzarasının keyfini yörenin çayı ile içinize çekeceğiniz Boztepe, 7. yüzyıldan kalma ve orijinal haliyle ayakta duran St. Anna kilisesi ve son olarak onlarca yaylası ile Trabzon en  uygun uçak bileti kampanyası ile ziyaretinize hazırdır.

Trabzon Havaalanı Hakkında

1957 yılında kurulan havalimanı Türkiye’nin denize paralel ilk havalimanıdır. 2008 yılında yenilenen iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmetine devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı birçok bölgeye uçuş gerçekleştiren havalimanının yıllık yolcu kapasitesi yaklaşık 3,5 milyon kişidir.


Havalimanı sayesinde bölgede çok yoğun bir ulaşım vardır ve imkanlar da gelişmiştir bu nedenle popüler olan Trabzon kenti ve güzellikleri, turistik amaçlı olarak yapılacak ziyaretlere açıktır.

Trabzon havaalanına yakın oteller ;

  • Altunkaynak Konaklama,
  • Hanedan Suites,
  • Trabzon Yalı Park Otel,
  • Sedir Teras,
  • Nehir  Sedir Teras,
  • Nehir Suit Hotel ,
  • Trabzon Holiday Homes and Vilas. 

Trabzon Havalimanından Şehre Ulaşım

Havaalanı ile şehir merkezi 6 km olup HAVAŞ ve otobüs hizmeti mevcuttur. Ayrıca kiralık araç ve taksi ile de ulaşım mümkün olmaktadır.
 

Taksi ile Ulaşım

Trabzon havaalanından taksi hizmeti veren havalimanı taksi durağı 7/24 hizmet vermektedir. İrtibat telefonu;  0462 325 67 29 dur.
 

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti almak istediğinizde 0462 328 02 04 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz ve havalimanından aracınızı teslim alabilirsiniz. 

En Uygun Trabzon Uçak Biletleri

Trabzon Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Denizli - Trabzon 425,08 TL
Anadolu Jet Kocaeli - Trabzon 525,99 TL
Pegasus Gaziantep - Trabzon 722,79 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Trabzon 759,9 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Trabzon 834,89 TL
Anadolu Jet Bursa - Trabzon 945,39 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - Trabzon 978,3 TL
Pegasus İstanbul - Trabzon 995,22 TL
Anadolu Jet Ankara - Trabzon 998,39 TL
Pegasus İstanbul - Trabzon 1.047,16 TL
Pegasus Hamburg - Trabzon 1.204 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - Trabzon 1.209,3 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Trabzon 1.368,33 TL
Pegasus Konya - Trabzon 1.394,82 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Trabzon 1.517,78 TL

Trabzon Yönüne Uçan Havayolları