Trabzon Uçak Bileti Al

Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Trabzon Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Trabzon arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Trabzon uçak bileti fiyatı 578,57 TL kadardır.
Trabzon havalimanı Trabzon uçuşlarında kullanılır.

Trabzon Hakkında

Trabzon Uçak Bileti

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan şehir yaklaşık 800.000 nüfusa sahiptir.  Kuruluşu milattan önce 800’lü yıllara dayansa da, bölgede yapılan araştırmalarda tarihinin yontma taş devrine dek uzandığı görülmektedir. Hitit kaynaklarında bölgede domuz yetiştiren savaşçı bir kavimin olduğundan bahsedilir.


Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir tüm Anadolu’da olduğu gibi Roma imparatorluğunun derin izlerini taşır. Şehrin en tanınan yönü Pontus devleti merkezi olması ve Sümela manastırıdır. Doğu Karadeniz’in bu şirin kenti günümüzde futbol ile de anılır olmuştur.  Karadeniz sahili, Gümüşhane, Rize ve Giresun ile komşu olan şehir Zigana dağları ve Karadeniz arasında 4662 kilometre kare bir alana sahiptir.

Bir doğa harikası Uzungöl ve yaylaları ile yeşil ve mavinin dans ettiği şehir sanayi ve bir liman kenti olarak önem arz eder. Osmanlı döneminde şehzadelerin yetiştirildiği bir kent olarak bilinir. Karadeniz bölgesinin samsun dan sonra en büyük ikinci şehri olan Trabzon, çay, fındık ve balık ürünleri ile  öne çıkar.

Karadeniz ile kıyısı olan diğer ülkelerin liman bağlantısı ve Kafkaslar ile İran’ın transit karayolunun başlangıcı olan şehir kültür turlarının yoğun olarak yapıldığı illerimizin ilk sıralarında bulunmakta olup, en ucuz uçak bileti temini kolaydır.
 

Trabzon Turistik Değerler

Trabzon denilince şüphesiz akla ilk gelen Sümela manastırıdır. M.S. 370 yılında yapılan bu görkemli eser yalçın kayalıklara inşa edilmiş bir kartal yuvası gibidir.

Manzarası tek kelime ile muhteşemdir.  Şehrin ilgi çeken ikinci manastırı Vazelon manastırıdır. Bölgenin en eski manastırı olma özelliği taşır. Trabzon’un en yüksek tepesine inşa edilmiş olan Trabzon kalesi bir yanı deniz diğer yanı ise yeşil manzarası ile doyumsuz bir huzur manzarası sunar. Heyelan sonucu dere yatağının tabii bir baraj şeklinde dolması ile oluşan Uzungöl ise doğaseverler için zor bulunur güzelliklerden biridir.

1200’lü yıllarda yapılmış olan ve daha sonra müzeye çevrilen Ayasofya kilisesi, 752 yılında 250 metre yüksekliğinde bir kayanın üzerine inşa edilmiş olan Peristera Manastırı, Osmanlı bedestenleri içinde tek kubbeli olması ile örnek temsil eden, uçsuz bucaksız bir Karadeniz manzarasının keyfini yörenin çayı ile içinize çekeceğiniz Boztepe, 7. yüzyıldan kalma ve orijinal haliyle ayakta duran St. Anna kilisesi ve son olarak onlarca yaylası ile Trabzon en  uygun uçak bileti kampanyası ile ziyaretinize hazırdır.

Trabzon Havaalanı Hakkında

1957 yılında kurulan havalimanı Türkiye’nin denize paralel ilk havalimanıdır. 2008 yılında yenilenen iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmetine devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı birçok bölgeye uçuş gerçekleştiren havalimanının yıllık yolcu kapasitesi yaklaşık 3,5 milyon kişidir.


Havalimanı sayesinde bölgede çok yoğun bir ulaşım vardır ve imkanlar da gelişmiştir bu nedenle popüler olan Trabzon kenti ve güzellikleri, turistik amaçlı olarak yapılacak ziyaretlere açıktır.

Trabzon havaalanına yakın oteller ;

  • Altunkaynak Konaklama,
  • Hanedan Suites,
  • Trabzon Yalı Park Otel,
  • Sedir Teras,
  • Nehir  Sedir Teras,
  • Nehir Suit Hotel ,
  • Trabzon Holiday Homes and Vilas. 

Trabzon Havalimanından Şehre Ulaşım

Havaalanı ile şehir merkezi 6 km olup HAVAŞ ve otobüs hizmeti mevcuttur. Ayrıca kiralık araç ve taksi ile de ulaşım mümkün olmaktadır.
 

Taksi ile Ulaşım

Trabzon havaalanından taksi hizmeti veren havalimanı taksi durağı 7/24 hizmet vermektedir. İrtibat telefonu;  0462 325 67 29 dur.
 

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti almak istediğinizde 0462 328 02 04 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz ve havalimanından aracınızı teslim alabilirsiniz. 

En Uygun Trabzon Uçak Biletleri

Trabzon Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Pegasus İstanbul - Trabzon 578,57 TL
Pegasus İzmir - Trabzon 681,51 TL
Pegasus İstanbul - Trabzon 690,73 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Trabzon 834,89 TL
Pegasus Denizli - Trabzon 986,88 TL
Anadolu Jet Ordu - Trabzon 1.057,76 TL
Anadolu Jet Van - Trabzon 1.221 TL
Anadolu Jet Bingöl - Trabzon 1.314,02 TL
Anadolu Jet Kahramanmaraş - Trabzon 1.314,02 TL
Anadolu Jet Adıyaman - Trabzon 1.314,02 TL
Anadolu Jet Ağrı - Trabzon 1.314,02 TL
Anadolu Jet Iğdır - Trabzon 1.314,02 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - Trabzon 1.318,97 TL
Türk Hava Yolları Batman - Trabzon 1.324,68 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Trabzon 1.359,63 TL

Trabzon Yönüne Uçan Havayolları