Rize - Trabzon Otobüs Bileti

Rize - Trabzon Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  RIZE
  09:30
  TRABZON
  10:50
  25 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  10:30
  TRABZON
  11:50
  25 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  12:30
  TRABZON
  13:50
  25 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  RIZE
  13:00
  TRABZON
  14:20
  24 TL
 • RIZE
  13:15
  TRABZON
  14:35
  35 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  13:30
  TRABZON
  14:50
  25 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  14:00
  TRABZON
  15:20
  25 TL
 • Star Diyarbakır
  RIZE
  15:15
  TRABZON
  16:05
  30 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  16:30
  TRABZON
  17:50
  25 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  17:15
  TRABZON
  18:50
  25 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  17:30
  TRABZON
  18:50
  25 TL
 • Metro Turizm
  RIZE
  18:00
  TRABZON
  19:20
  25 TL
Tümünü Göster

Rize - Trabzon Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Ali Osman Ulusoy
Golden Turizm
Karadeniz Golden Turizm
Lüks Kahramanmaraş
Metro Turizm
Öz Has Bingöl
Prenskale Seyahat
Sahil Seyahat

Rize Hakkında

Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan ve çayı ile ünlü Rize, Karadeniz sahili ile;  Artvin, Erzurum, Bayburt ve Trabzon ile komşudur. Ülkemizin en çok yağış alan ili olan Rize zümrüt yaylaları, dereleri, zirvelerine ulaşılabilen dağları, çıkardığı ünlü isimleri ve değişik dil kültürüyle görülmesi gereken şehirlerden biridir.

Özellikle dereleri ünlüdür. Bu dereleri doğudan batıya sıralarsak: fırtına deresi, fındıklı deresi, Büyükdere, Pazar suyu, Karadere ve İyidere olarak bir sıralama yaparız. Yeşilin tüm tonlarının her yerde görülebileceği Rize dar tarım alanlarına karşın dağ bayır demeden çay bahçeleriyle kaplıdır. Bunun getirisi olarak il genelinde bulunan çay fabrikaları ile bölge ekonomisinin can damarına sahiptir.

Önceleri devlet tarafından işlenen çay günümüzde özel sektörün yatırımlarına da açılmıştır. Rize’nin ve çevre illerinin çoğunun ekmek kapısı olan çay fabrikaları bölgeye geniş bir istihdam sağlar. Doğu Karadeniz bölgesinin en pahalı ili olan Rize tarihi kaleleri ve köprüleriyle meşhurdur. 

Rize ilinin  ilçeleri ; Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, fındıklı, Güneysu ve Hemşin ilçeleri: ilin 330 bin olan nüfusunun sadece 118 bini kırsalda yaşar. İl alan kodu 464 olan Rize’nin plakası 53 dür.
 

Trabzon Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon Trabzon otogarından şehir merkezine ulaşım için genelde minibüsler ve servis araçları kullanılır. Servisler otogarda sürekli bekleme alanlarında harekete hazır bir şekilde bulunmaktadır.

Trabzon otogarından kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek istediğinizde, kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden her ilçe ve köye ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs ve dolmuşlar bulunmaktadır. Bu dolmuşlar birçok farklı noktaya ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan taksiden şehir merkezine ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Taksi için otogardan (0462) 325 47 81 numarası ile taksi çağırabilirsiniz.
Şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşmak için sürekli hazır bekleyen taksilerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanmaktadır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon’da belediyeye ait belediye otobüsleri ve özelleştirilen halk otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Halk otobüsleri, Yomra, Sürmene, Rize, Çimenli, Kireçhane, Akçaabat, KTÜ, Çukurçayır güzergahlarına gitmektedir.

Belediye otobüsleri ise; Beşirli Mahallesi, Akçaabat, Sürmene, Yomra, KTÜ Maçka, Of, Yeşiltepe gibi güzergahlara otobüsle ulaşım sağlanır. Otobüslerde Trabzon Kart kullanılmaktadır. 5 TL karşılığında satın alabileceğiniz Trabzon Kart ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Trabzon’da zaman zaman şehir hava durumu nedeniyle ulaşımda aksamalar olabilmektedir. Bu nedenle saatlerde değişiklik olabilir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda sürekli hazır bekleyen servislerle merkeze ulaşım yapabilirsiniz. Bazı otobüs firmaları, Maçka, Beşikdüzü gibi kentlere de ulaşım sağlayan servislerini yolcuları için tahsis etmektedir. 


Minibüslerle Ulaşım

Trabzon’da çok geniş bir dolmuş güzergahı vardır. Dolmuşlar ; Erdoğdu Çatak, Kuruçeşme, Çamlık, Yenimahalle, Yeşiltepe, Aydınlıkevler, Beşirli, Site Karşıyaka, Fatih, Ayasofya, Kurankursu, Bahçecik Yomra bölgelerine ulaşım sağlanmaktadır.

En Popüler Rize - Trabzon Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Trabzon Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  -1°C
 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  -1°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  3°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  2°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  2°C

Haritada Trabzon

Trabzon Hakkında

Nüfus
768.417
Plaka
61
Telefon Kodu
462