Rize Trabzon Otobüs Bileti

Rize - Trabzon Otobüs Seferleri

 • Mardin Seyahat
  RIZE
  08:59
  TRABZON
  10:29
  35,00 TL
 • Aydoğan Turizm
  RIZE
  21:00
  TRABZON
  22:30
  50,00 TL
 • Yeniden As Bafra Seyahat
  ÇAYELI
  07:10
  TRABZON
  09:00
  80,00 TL
 • Golden Turizm
  RIZE
  18:00
  TRABZON
  19:30
  50,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  RIZE
  21:15
  TRABZON
  23:00
  45,00 TL
 • Metro Turizm
  PAZAR
  10:55
  TRABZON
  13:31
  100,00 TL
 • Sinop Birlik Turizm
  RIZE
  07:30
  TRABZON
  09:00
  40,00 TL
 • Vangölü Turizm
  RIZE
  10:00
  TRABZON
  11:00
  90,00 TL
 • Sahil Seyahat
  RIZE
  11:00
  TRABZON
  12:30
  50,00 TL
 • Patnos İtimat
  RIZE
  20:00
  TRABZON
  21:00
  50,00 TL
 • Özlem Ardahan
  RIZE
  23:30
  TRABZON
  00:30
  60,00 TL
 • Öz Diyarbakır
  PAZAR (RIZE)
  14:20
  TRABZON
  15:20
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Rize - Trabzon Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Ali Osman Ulusoy
Golden Turizm
Karadeniz Golden Turizm
Lüks Kahramanmaraş
Metro Turizm
Öz Has Bingöl
Prenskale Seyahat
Sahil Seyahat

Rize - Trabzon Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Rize Trabzon arası genellikle 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Rize Trabzon arasında sefer yapan otobüs firmaları Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Ali Osman Ulusoy, Golden Turizm, Karadeniz Golden Turizm, Lüks Kahramanmaraş, Metro Turizm, Öz Has Bingöl, Prenskale Seyahat, Sahil Seyahat firmalarıdır.
Rize Trabzon otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 35 TL kadardır.
En ucuz Rize Trabzon otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Rize Hakkında

Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan ve çayı ile ünlü Rize, Karadeniz sahili ile;  Artvin, Erzurum, Bayburt ve Trabzon ile komşudur. Ülkemizin en çok yağış alan ili olan Rize zümrüt yaylaları, dereleri, zirvelerine ulaşılabilen dağları, çıkardığı ünlü isimleri ve değişik dil kültürüyle görülmesi gereken şehirlerden biridir.

Özellikle dereleri ünlüdür. Bu dereleri doğudan batıya sıralarsak: fırtına deresi, fındıklı deresi, Büyükdere, Pazar suyu, Karadere ve İyidere olarak bir sıralama yaparız. Yeşilin tüm tonlarının her yerde görülebileceği Rize dar tarım alanlarına karşın dağ bayır demeden çay bahçeleriyle kaplıdır. Bunun getirisi olarak il genelinde bulunan çay fabrikaları ile bölge ekonomisinin can damarına sahiptir.

Önceleri devlet tarafından işlenen çay günümüzde özel sektörün yatırımlarına da açılmıştır. Rize’nin ve çevre illerinin çoğunun ekmek kapısı olan çay fabrikaları bölgeye geniş bir istihdam sağlar. Doğu Karadeniz bölgesinin en pahalı ili olan Rize tarihi kaleleri ve köprüleriyle meşhurdur. 

Rize ilinin  ilçeleri ; Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, fındıklı, Güneysu ve Hemşin ilçeleri: ilin 330 bin olan nüfusunun sadece 118 bini kırsalda yaşar. İl alan kodu 464 olan Rize’nin plakası 53 dür.
 

Trabzon Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon Trabzon otogarından şehir merkezine ulaşım için genelde minibüsler ve servis araçları kullanılır. Servisler otogarda sürekli bekleme alanlarında harekete hazır bir şekilde bulunmaktadır.

Trabzon otogarından kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek istediğinizde, kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden her ilçe ve köye ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs ve dolmuşlar bulunmaktadır. Bu dolmuşlar birçok farklı noktaya ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan taksiden şehir merkezine ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Taksi için otogardan (0462) 325 47 81 numarası ile taksi çağırabilirsiniz.
Şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşmak için sürekli hazır bekleyen taksilerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanmaktadır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon’da belediyeye ait belediye otobüsleri ve özelleştirilen halk otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Halk otobüsleri, Yomra, Sürmene, Rize, Çimenli, Kireçhane, Akçaabat, KTÜ, Çukurçayır güzergahlarına gitmektedir.

Belediye otobüsleri ise; Beşirli Mahallesi, Akçaabat, Sürmene, Yomra, KTÜ Maçka, Of, Yeşiltepe gibi güzergahlara otobüsle ulaşım sağlanır. Otobüslerde Trabzon Kart kullanılmaktadır. 5 TL karşılığında satın alabileceğiniz Trabzon Kart ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Trabzon’da zaman zaman şehir hava durumu nedeniyle ulaşımda aksamalar olabilmektedir. Bu nedenle saatlerde değişiklik olabilir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda sürekli hazır bekleyen servislerle merkeze ulaşım yapabilirsiniz. Bazı otobüs firmaları, Maçka, Beşikdüzü gibi kentlere de ulaşım sağlayan servislerini yolcuları için tahsis etmektedir. 


Minibüslerle Ulaşım

Trabzon’da çok geniş bir dolmuş güzergahı vardır. Dolmuşlar ; Erdoğdu Çatak, Kuruçeşme, Çamlık, Yenimahalle, Yeşiltepe, Aydınlıkevler, Beşirli, Site Karşıyaka, Fatih, Ayasofya, Kurankursu, Bahçecik Yomra bölgelerine ulaşım sağlanmaktadır.

En Popüler Rize - Trabzon Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Trabzon Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  8°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  5°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  6°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  5°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  5°C

Haritada Trabzon

Trabzon Hakkında

Nüfus
768.417
Plaka
61
Telefon Kodu
462