Trabzon Otobüs Bileti

Popüler Trabzon Otobüs Biletleri

Trabzon Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Aksu Turizm
Ali Osman Ulusoy
Aras Seyahat
Artvin Ses Seyahat
As Adana Seyahat
As Bafra
Aydoğan Turizm
Bayburt Turizm
Bayburt Uçar Turizm

Trabzon seyahatini uçakla yapmak ister misin?

Trabzon Hakkında

Trabzon otobüs bileti Doğu Karadeniz’de yer alan Trabzon, doğal güzellikleri ve dünyaca ünlü Sümela Manastırı ile dikkat çekmektedir. Türkmenlerin ve Çepnilerin yaşadığı bu kentte, doğal güzellikleriyle ünlü olan Maçka, Trabzon kalesi ve Şolma yaylası oldukça meşhurdur.

Yaylaların ve doğal güzelliklerin içinde bulunan Trabzon, Santa harabeleri ve tabloları andıran dağ ve ovalarıyla yurdumuzun en güzel bölgelerinden biridir. Yöreye özgü olan hamsi, karalahana, mısır ekmeği, hamsi kuşu, hamsili pilav ve hamsili tatlılar, herkesin beğenisini kazanan ulusallaşmış lezzetlerdir.

Kemeraltı çarşısında altın ve gümüş el yapımı ürünler dikkat çekmektedir. Bahar aylarındaki şenlik ve festivallerle daha etkileyici bir hale gelen bu yeşil kentte, gelişmiş olan ekonomisinin ve şehirleşmesinin avantajlarını yaşayarak en uygun otobüs bileti kampanyaları ile gezi yapabilirsiniz.

Otogardan şehir merkezine ulaşım için servis ve dolmuşlara belirli bir saate kadar ulaşabilirsiniz ve 24 saat taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz. 
 

Trabzon Otogar Hakkında

Sanayide bulunan Trabzon otogarı, merkeze çok yakındır. Bakımsızlıktan eskiyen ama yenilenmeyen otogarda, yerel ve ulusal otogar firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Birkaç büfe ve market dışında başka bir yer olmayan otogarda, otobüs firmalarının servisleri ve birkaç taksiden oluşan taksi durağı bulunmaktadır. Otogarda yer alan otobüs firmaları ara sıra  en ucuz otobüs bileti kampanyaları düzenleyerek, farklı illere ulaşım sağlamaktadır. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Van Gölü,
 • Doğu Karadeniz,
 • Metro,
 • Has Turizm,
 • Lüks Karadeniz,
 • Lüks Artvin,
 • Özkaymak,
 • Tokat Yıldızı,
 • Sinop Birlik.
Ulusal firmalardan çok yerel firmaların seferlerinin düzenlendiği Trabzon otogarından, her saat başında Giresun, Rize ve diğer yakın illere ulaşım sağlanmaktadır.

Trabzon Kart kullanılan şehir içi ulaşımlarda, indirimli seyahat imkanı bulunmaktadır. Engelli, yaşlı ve öğrenciler için ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayan kartı, terminaldeki büfelerden, otobüs kalkış noktalarında bulunmaktadır.
 

Trabzon Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon otogarından şehir merkezine ulaşım için genelde minibüsler ve servis araçları kullanılır. Servisler otogarda sürekli bekleme alanlarında harekete hazır bir şekilde bulunmaktadır.

Trabzon otogarından kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek istediğinizde, kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden her ilçe ve köye ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs ve dolmuşlar bulunmaktadır. Bu dolmuşlar birçok farklı noktaya ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan taksiden şehir merkezine ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Taksi için otogardan (0462) 325 47 81 numarası ile taksi çağırabilirsiniz.
Şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşmak için sürekli hazır bekleyen taksilerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanmaktadır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon’da belediyeye ait belediye otobüsleri ve özelleştirilen halk otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Halk otobüsleri, Yomra, Sürmene, Rize, Çimenli, Kireçhane, Akçaabat, KTÜ, Çukurçayır güzergahlarına gitmektedir.

Belediye otobüsleri ise; Beşirli Mahallesi, Akçaabat, Sürmene, Yomra, KTÜ Maçka, Of, Yeşiltepe gibi güzergahlara otobüsle ulaşım sağlanır. Otobüslerde Trabzon Kart kullanılmaktadır. 5 TL karşılığında satın alabileceğiniz Trabzon Kart ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Trabzon’da zaman zaman şehir hava durumu nedeniyle ulaşımda aksamalar olabilmektedir. Bu nedenle saatlerde değişiklik olabilir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda sürekli hazır bekleyen servislerle merkeze ulaşım yapabilirsiniz. Bazı otobüs firmaları, Maçka, Beşikdüzü gibi kentlere de ulaşım sağlayan servislerini yolcuları için tahsis etmektedir. 


Minibüslerle Ulaşım

Trabzon’da çok geniş bir dolmuş güzergahı vardır. Dolmuşlar ; Erdoğdu Çatak, Kuruçeşme, Çamlık, Yenimahalle, Yeşiltepe, Aydınlıkevler, Beşirli, Site Karşıyaka, Fatih, Ayasofya, Kurankursu, Bahçecik Yomra bölgelerine ulaşım sağlanmaktadır.
Trabzon Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Trabzon otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Trabzon otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Trabzon otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Trabzon otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Trabzon biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Trabzon seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Adiyaman Ünal, Aksu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Aras Seyahat, Artvin Ses Seyahat, As Adana Seyahat, As Bafra, Aydoğan Turizm, Bayburt Turizm, Bayburt Uçar Turizm firmalarıdır.
Trabzon Hakkında
Nüfus
821.659
Plaka
61
Telefon Kodu
462
Trabzon Hava Durumu
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  10°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  13°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  15°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  13°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  15°C
Haritada Trabzon
Trabzon Araç Kiralama Konumları