Sivas - Trabzon Otobüs Bileti

Sivas - Trabzon Otobüs Seferleri

 • Öz Elbistan
  SIVAS
  02:30
  TRABZON
  110 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  07:30
  TRABZON
  120 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  13:00
  TRABZON
  120 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  13:00
  TRABZON
  01:30
  105 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  18:00
  TRABZON
  120 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  21:00
  TRABZON
  07:49
  116 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  21:30
  TRABZON
  120 TL
 • Lüks Kahramanmaraş Turizm
  SIVAS
  23:00
  TRABZON
  04:50
  110 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SIVAS
  23:00
  TRABZON
  07:50
  100 TL
 • Adiyaman Ünal
  SIVAS
  23:10
  TRABZON
  06:00
  110 TL
 • Ak Aksu Turizm
  SIVAS
  23:45
  TRABZON
  07:35
  80 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  23:59
  TRABZON
  10:50
  116 TL

Sivas - Trabzon Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Öz Elbistan
Adıyaman Gülaras
Tokat Yıldızı
Kahta Petrol
Metro Turizm
Turay Turizm

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Trabzon Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon Trabzon otogarından şehir merkezine ulaşım için genelde minibüsler ve servis araçları kullanılır. Servisler otogarda sürekli bekleme alanlarında harekete hazır bir şekilde bulunmaktadır.

Trabzon otogarından kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek istediğinizde, kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden her ilçe ve köye ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs ve dolmuşlar bulunmaktadır. Bu dolmuşlar birçok farklı noktaya ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan taksiden şehir merkezine ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Taksi için otogardan (0462) 325 47 81 numarası ile taksi çağırabilirsiniz.
Şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşmak için sürekli hazır bekleyen taksilerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanmaktadır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon’da belediyeye ait belediye otobüsleri ve özelleştirilen halk otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Halk otobüsleri, Yomra, Sürmene, Rize, Çimenli, Kireçhane, Akçaabat, KTÜ, Çukurçayır güzergahlarına gitmektedir.

Belediye otobüsleri ise; Beşirli Mahallesi, Akçaabat, Sürmene, Yomra, KTÜ Maçka, Of, Yeşiltepe gibi güzergahlara otobüsle ulaşım sağlanır. Otobüslerde Trabzon Kart kullanılmaktadır. 5 TL karşılığında satın alabileceğiniz Trabzon Kart ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Trabzon’da zaman zaman şehir hava durumu nedeniyle ulaşımda aksamalar olabilmektedir. Bu nedenle saatlerde değişiklik olabilir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda sürekli hazır bekleyen servislerle merkeze ulaşım yapabilirsiniz. Bazı otobüs firmaları, Maçka, Beşikdüzü gibi kentlere de ulaşım sağlayan servislerini yolcuları için tahsis etmektedir. 


Minibüslerle Ulaşım

Trabzon’da çok geniş bir dolmuş güzergahı vardır. Dolmuşlar ; Erdoğdu Çatak, Kuruçeşme, Çamlık, Yenimahalle, Yeşiltepe, Aydınlıkevler, Beşirli, Site Karşıyaka, Fatih, Ayasofya, Kurankursu, Bahçecik Yomra bölgelerine ulaşım sağlanmaktadır.

En Popüler Sivas - Trabzon Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Trabzon Hava Durumu

 • kapalı
  Sal
  kapalı
  8°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  11°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  11°C
 • orta şiddetli yağmur
  Cum
  orta şiddetli yağmur
  6°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  5°C

Haritada Trabzon

Trabzon Hakkında

Nüfus
0
Plaka
61
Telefon Kodu
462