Sivas - Trabzon Otobüs Bileti

Sivas - Trabzon Otobüs Seferleri

 • Turay Seyahat
  SIVAS
  01:00
  TRABZON
  09:20
  150 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  02:00
  TRABZON
  10:20
  150 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  06:00
  TRABZON
  14:20
  150 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  22:00
  TRABZON
  05:50
  150 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SIVAS
  23:00
  TRABZON
  07:50
  150 TL
 • Ak Aksu Turizm
  SIVAS
  23:45
  TRABZON
  07:35
  100 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  23:59
  TRABZON
  08:19
  150 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  23:59
  TRABZON
  10:20
  150 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  01:00
  TRABZON
  09:20
  150 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  02:00
  TRABZON
  10:20
  150 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  06:00
  TRABZON
  14:20
  150 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  22:00
  TRABZON
  05:50
  150 TL
Tümünü Göster

Sivas - Trabzon Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Kahta Petrol
Lüks Kahramanmaraş
Metro Turizm
Öz Elbistan
Tokat Yıldızı
Turay Turizm

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Trabzon Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon Trabzon otogarından şehir merkezine ulaşım için genelde minibüsler ve servis araçları kullanılır. Servisler otogarda sürekli bekleme alanlarında harekete hazır bir şekilde bulunmaktadır.

Trabzon otogarından kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek istediğinizde, kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden her ilçe ve köye ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs ve dolmuşlar bulunmaktadır. Bu dolmuşlar birçok farklı noktaya ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan taksiden şehir merkezine ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Taksi için otogardan (0462) 325 47 81 numarası ile taksi çağırabilirsiniz.
Şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşmak için sürekli hazır bekleyen taksilerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanmaktadır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon’da belediyeye ait belediye otobüsleri ve özelleştirilen halk otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Halk otobüsleri, Yomra, Sürmene, Rize, Çimenli, Kireçhane, Akçaabat, KTÜ, Çukurçayır güzergahlarına gitmektedir.

Belediye otobüsleri ise; Beşirli Mahallesi, Akçaabat, Sürmene, Yomra, KTÜ Maçka, Of, Yeşiltepe gibi güzergahlara otobüsle ulaşım sağlanır. Otobüslerde Trabzon Kart kullanılmaktadır. 5 TL karşılığında satın alabileceğiniz Trabzon Kart ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Trabzon’da zaman zaman şehir hava durumu nedeniyle ulaşımda aksamalar olabilmektedir. Bu nedenle saatlerde değişiklik olabilir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda sürekli hazır bekleyen servislerle merkeze ulaşım yapabilirsiniz. Bazı otobüs firmaları, Maçka, Beşikdüzü gibi kentlere de ulaşım sağlayan servislerini yolcuları için tahsis etmektedir. 


Minibüslerle Ulaşım

Trabzon’da çok geniş bir dolmuş güzergahı vardır. Dolmuşlar ; Erdoğdu Çatak, Kuruçeşme, Çamlık, Yenimahalle, Yeşiltepe, Aydınlıkevler, Beşirli, Site Karşıyaka, Fatih, Ayasofya, Kurankursu, Bahçecik Yomra bölgelerine ulaşım sağlanmaktadır.

En Popüler Sivas - Trabzon Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Trabzon Hava Durumu

 • orta şiddetli yağmur
  Çar
  orta şiddetli yağmur
  16°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  13°C
 • şiddetli yağmur
  Cum
  şiddetli yağmur
  12°C
 • açık
  Cmt
  açık
  12°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  14°C

Haritada Trabzon

Trabzon Hakkında

Nüfus
768.417
Plaka
61
Telefon Kodu
462