Kars Uçak Bileti

En Ucuz Kars Uçak Biletleri

Kars Hakkında

Kars

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars; Erzurum, Ağrı, Ardahan, Iğdır illeri ve Ermenistan devleti ile komşudur. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olup adını İskitlerden almıştır. 


Ermenistan ülkesine komşu olan merkez ilçeye bağlı, 22 mahalle ve 70 köy bulunmaktadır. Ülkemizin başlıca kış turizm bölgelerinden biridir. Tarihi boyunca birçok kez işgale uğramış olan şehir, yine çok dramatik savaşlara tanıklık etmiştir. Bu yüzden çok mistik bir havaya sahip olduğu söylenebilir. “Doğunun Parisi” olarak adlandırılsa da kent kendine has bir mimari kültüre sahiptir.

Tarihi boyunca; Selçuklular, Karakoyunlular, Bizanslar, Gürcüler, son olarak  ve en uzun süre Ruslar tarafından işgal edilmiş olan şehir Serhad kenti olarak da anılır. Ruslar uzun işgal döneminde şehre katedraller ve birçok binalar inşa etmişlerdir. Şehrin tarihi cilalı taş devrine uzanmaktadır. Yaklaşık, 300.000 nüfusa sahiptir. Şehir göç veren illerimizdendir.

Şehir 1768 rakımdadır, Türkiye’nin en yüksek il merkezlerinden biridir, ve 2347 kilometre kare alandadır. Çeşitli etnisitelerin birlikte yaşadığı il merkezinde kültürel farklılıklardan ve zenginliklerden bahsedileceği gibi aynı zamanda kozmopolit bir yapı söz konusudur. Türkiye’nin Kafkasya bölgesine açılan kapısı konumundaki Kars, Kafkas Üniversitesi’nin açılmasıyla hızlı bir gelişme göstermiştir. Havalimanı sayesinde en ucuz uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.

Karasal iklime sahiptir. Sıradağların yaylaların bol olduğu şehrin kışları çok serttir. Bölgede karla kaplı gün sayısı ortalama 120 gündür.  Sarıkamış ilçesi Kars ilinin olmazsa olmazıdır. 1914 yılında Osmanlı ordusunun Ruslara yenildiği savaşın çok acı izleri bu ilçede hala hissedilir.

Bu büyük bozgunun en acı yanı Osmanlı askerlerinin birçoğunun ölümü düşman silahı ile değil, zorlu kış koşulları nedeniyle olmasıdır.


Kars Turistik Değerler

Bölgenin en eski yerleşkelerinden biri olan Kars tarihi ve coğrafi özellikleri ile görülmesi gereken illerimizdendir. Bölgeye gereken yatırımlar yapıldığında bir kış turizmi başkenti olma potansiyeline sahiptir.

Turistik değerleri oldukça fazla olan ilin göze çarpan eserleri şunlardır;  Katerina köşkü: Ruslar tarafından 1896 yılında yapılan bu köşk, yekpare ağaçtan ve çivi kullanılmadan inşa edilmiştir. Hala bu özelliğini koruyan bu nadide eser Sarıkamış ilçesindedir. Yine bu ilçede, Micingirt kalesi; Kızlar kalesi, Yedi kilise, Zivin kalesi, Köroğlu kalesi ve Zek köyü kalesi görülmeye değer turistik yerlerdir.

Kars merkez ilçede Kars kalesi, Kuyucaak kuş cenneti, Fethiye Cami, Hekim evi, Ani antik harabeleri, Kars müzesinin yanı sıra; TCDD doğu ekspresi. Anadolu’yu, doğu batı doğrultusunda baştan sona geçen tarihi ve nostaljik bir tren seferi hattı olan şimdilerde kısıtlanmış bu kokuyu aldıracak gar binası mutlaka görülmelidir. Bu şehre düzenlenecek gezi amaçlı en uygun uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.

Kars Havalimanı Hakkında

1988 yılında hava trafiğine açılmış; 1993 yılında ise tarifesiz dış hat seferleri hizmetine başlamıştır. Her gün İstanbul ve Ankara uçuşları yapılmaktadır. Ayrıca Sun Express haftanın 3 günü İzmir seferleri mevcuttur. Türkiye’nin en yüksek rakımlı havalimanı olması nedeniyle yaz ve kış çalışma saatleri değişmektedir. Bu havalimanı sivil havaalanı statüsündedir.

Kars havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Öz Toprak Hotel,
  • Sim-er Hotel,
  • Kars Kale hotel,
  • Karabağ hotel,
  • Hotel Temel,
  • Hotel Katerina.

Kars Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kars havalimanından uçak uçuşlarına paralel olarak karşılıklı otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca Pegasus ile şehir merkezi havaalanı servisi mevcuttur. Taksi ile şehir merkezine ulaşım yoktur.


Araç kiralama

Kars havalimanında bir adet RENT A CAR firması bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi: 0532 551 36 38 numaralı telefondan alınabilir.

En Uygun Kars Uçak Biletleri

Kars Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus Konya - Kars 764,28 TL
Türk Hava Yolları Adana - Kars 910,34 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Kars 949,19 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Kars 1.040,8 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Kars 1.256,73 TL
Türk Hava Yolları Muş - Kars 1.317,45 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Kars 1.362,78 TL
Anadolu Jet Elazığ - Kars 1.407,38 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Kars 1.504,89 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Kars 1.548,78 TL
Türk Hava Yolları Rize - Kars 1.608,76 TL
Anadolu Jet İzmir - Kars 1.630,15 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Kars 1.678,29 TL
Anadolu Jet Hakkari - Kars 1.718,56 TL
Türk Hava Yolları Batman - Kars 1.788,96 TL

Kars Yönüne Uçan Havayolları