28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mardin Uçak Bileti

En Ucuz Mardin Uçak Biletleri

Mardin Hakkında

Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesinin 780 binlik nüfusa sahip en kalabalık illerinden olan Mardin, Suriye ile sınır komşusudur.

Şehirde Hristiyan, kürt, Müslüman ve Süryaniler bir arada yaşamaktadır. Tarih boyunca birçok kültürel mirası çatısında toplayan Mardin, hala birçok farklı inanışın bir arada yaşandığı bir kent halindedir. Tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş olan Mardin, Suriye sınırındaki toprakları organik tarıma elverişli olmasına rağmen mayınlı olduğu için bu imkandan faydalanamamaktadır.

İnanç turizmi imkanları çok gelişmiş olmasına rağmen, güvenlik sorunları nedeniyle bölgede turistik çekicilik sağlayan mekanlara ziyaret pek sağlanamamaktadır. 1960 yıllarından itibaren Mardin’den şehirlere göçler başlamış ve güvenlik sorunu bölgenin her türlü ekonomik gelişmişliğini, sanayisini ve turizmini olumsuz yönde etkilemiştir.

Sürekli PKK ile yaşanan sorunlar nedeniyle bölgede turizm açısından büyük değer taşıyan Deyrulzafaran Manastırı, Mor Gabriel, Mor Yakub ve Meryem Ana Kilisesi yeteri kadar ilgi görememektedir.

Havalimanında en ucuz uçak bileti kampanyaları pek düzenlenmese de çok az sayıda turist, asker ve yerli halk bölgeye uçak ile seyahat etmektedir. 

Mardin Havalimanı Hakkında

Yurtiçi uçuşlarına açık olan Mardin havalimanı, şehir merkezine 20 km uzaklığındadır. 254 araçlık otopark alanı bulunan havalimanı, Kızıltepe – Mardin yolu üzerinde yer alır.  2011 yılından beri yapılan tadilatlar nedeniyle 2014 yılından beri düzenli olarak uçuş trafiğine açıktır.

İstanbul, Ankara ve İzmir’e uçak seferleri düzenlenen Mardin, yıllık 280 bin yolcu kapasitesine sahiptir.

Havalimanına yakın oteller ;
 • Dunaysir otel,
 • Hilton Inn Garden Mardin,
 • Azd House Otel,
 • Tughan Otel,
 • Antik Tatlıdede Konağı,
 • Mardius Tarihi Konak,
 • Kadim Otel,
 • Kasr-i Abbas Hotel,
 • Yay Grand Otel.

Mardin Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından servis, taksi, kiralık araçlar ve otobüs ile ulaşım düzenlenebilmektedir. Bunun için terminal önünden uçak saatlerine göre kalkan araçlar bulunur.  Ayrıca otoparkta da 15 dakika ücretsiz park imkanı vardır.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bulunan taksi, uçak saatlerine göre hizmet vermektedir ve havalimanı terminalinin önünden otobüs seferleri yapılmaktadır.
 

Minibüs ile Ulaşım

Havalimanından Kızıltepe ve Mardin merkeze minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Oldukça ekonomik olan minibüsler de uçak saatlerine göre kalkış yapmaktadır.
 

Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti olmadığı için, merkezden araç kiralama hizmeti alınabilmektedir. 0482 212 51 53 numarasından taleplerinizi ileterek havalimanından aracınızı teslim alabilirsiniz.  

En Uygun Mardin Uçak Biletleri

Mardin Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
THY İstanbul - Mardin 325.99 TL
THY Konya - Mardin 353.28 TL
THY Samsun - Mardin 355.93 TL
THY Trabzon - Mardin 355.93 TL
THY Adana - Mardin 355.93 TL
THY Gaziantep - Mardin 355.93 TL
THY Ankara - Mardin 367.98 TL
THY Antalya - Mardin 367.98 TL
THY İzmir - Mardin 367.98 TL
THY Denizli - Mardin 403.28 TL
THY Malatya - Mardin 403.28 TL
THY Hatay - Mardin 403.28 TL
THY Kütahya - Mardin 411.98 TL
THY Kayseri - Mardin 445.93 TL
THY Hakkari - Mardin 590.63 TL

Mardin Yönüne Uçan Havayolları

Mardin Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  17°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  22°C
 • açık
  Cum
  açık
  18°C
 • açık
  Cmt
  açık
  13°C
 • açık
  Paz
  açık
  16°C

Haritada Mardin

Mardin Yönüne Uçuşlar