Cezayir Uçak Bileti

Cezayir Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

DZ

Zaman dilimi

Africa/Algiers

Dil

Algeria - Tamazight (Latin)

Para birimi

Cezayir Dinarı

Telefon kodu

213

Başkent

Algiers

En Popüler Cezayir Uçak Biletleri

EK Emirates 01 Ağustos 2024
Conakry Αλγέριοι 26.318 TL
Satın Al
BA British Airways 27 Haziran 2024
İstanbul Algiers 7.447 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 15 Ağustos 2024
Algiers Trabzon 13.993 TL
Satın Al

Cezayir Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Algiers uçak seferi ortalama 3 saat 40 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
27.06.2024 British Airways İstanbul Algiers 7.447 TL
20.07.2024 Air Algerie İstanbul Oran 8.461 TL
01.08.2024 Emirates Conakry Αλγέριοι 26.318 TL
Cezayir Uçak Bileti

Cezayir Hakkında

Cezayir, Cezayir Devleti’nin başkenti ve ana limanıdır. Siyasi, ekonomik ve kültürel bir merkez olan bu şehir görkemli Sahel Tepeleri’nde konumlanır. Cezayir Körfezi boyunca uzanan şehir güzel bir sahil şeridine sahiptir. Göz kamaştıran beyaz binaları ile büyük bir amfi görünümünde olan bu kent ‘’Beyaz Cezayir’’ olarak da bilinir. Fenikeliler tarafından Kuzey Afrika kolonilerinden biri olarak kurulan şehir tarihte birçok imparatorluk ve devlete ev sahibi olmuştur. Cezayir’in eski merkezi tepelerin yamaçlarına inşa edilmiş ve bir kale içerisinde konumlanmıştır. Kasbah adı verilen bu bölge UNESCO tarafından Dünya Mirası alanı olarak belirlenmiştir. Modern şehir merkezi çeşitli mimarı yapılar, eğitim kurumları, yabancı elçilikler ve yaşam yerleri ile güneye doğru büyümeye devam etmektedir. Büyük ve göz alıcı antik kentleri ile turistleri şaşırtan, sokaklarında gezerken mest eden bu şehrin ziyaretçilerinden olmak istiyorsanız bilet.com sitemizden Cezayir uçak bileti hakkında bilgi edinebilir, kendinize en uygun bileti kolayca temin edebilirsiniz.

Cezayir’de Gezilecek Yerler

Afrika kıtasının en büyük şehirlerinden biri olan Cezayir’e seyahat ettiğinizde zamanınızı iyi kullanmak istiyorsanız yazımızdan yararlanarak kendinize bir rota oluşturabilir, mutlaka görmeniz gereken yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Listemize bakacak olursak:
Şehitler Anıtı: 1980 yılında inşa edilen bu anıt, savaşta şehit düşen askerler anısına yapılmıştır. Farklı tasarımı ve yüksek maneviyat uyandırması ile gezginlerin uğrak noktalarından biridir.
Cezayir Kasbahı: Benzersiz bir İslam şehri türüdür. Kalesi, eski yüzyıllara ait camileri, Osmanlı tarzını yansıtan sarayları ile geleneksel bir kent yaşantısının kalıntılarını içerir. Çok sayıda kültürün sentezlenmesiyle meydana gelen olağanüstü bir örnek olarak kabul edilip UNESCO Dünya Mirası listesine girmiştir.
Ketchaoua Camii: Şehrin en ünlü camilerinden biridir. Kasbah’ın merkezine, Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılmıştır. Bu bölgenin antik tarihinin tamamlayıcı parçalarından biridir. Çeşitli mimarilerin kusursuz birleşimi ile eşsiz bir yapıya sahip bu camiyi kesinlikle görmelisiniz.
Notre Dame Katedrali: Ziyaretçiler arasında popüler olan binalardan olan bu Katolik bazilakası, işlevini hala sürdürmekte ve ayinlerine devam etmektedir. Şehrin doğu ucuna yerleşmiş bu yapının çarpıcı mimarisi kentin manzarası ile birleşiyor ve muazzam bir görüntü ortaya çıkıyor.
Hamma Botanik Bahçesi: 1832 yılında yapılan bahçe 32 hektarlık bir alan kaplar. Çeşitli bitki türleri, gölü bu bahçenin olağanüstü tabiatını oluşturan ana unsurlardandır. Yaklaşık olarak 1.200 farklı bitki türüyle doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Cezayir Uçak Bileti Fiyatları

Bilet.com sitemizde Cezayir uçak seferleri için çok sayıda firmayı karşılaştırabilir, kendinize en uygun zamandaki bileti alabilirsiniz. Güvenilir firmalarla keyifli bir seyahat etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yüksek kalitede hizmet anlayışımız ile son derece memnun kalacağınız bir yolculuk yapmanıza imkan sağlıyoruz. Siz de sınırlı sayıdaki tekliflere göz atmak, Cezayir uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bilet.com sitemize bakabilir, güvenli ödeme yöntemleriyle biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Afrika’nın en büyük ülkesi Avrupa’dan sadece bir kısa durak öteye uzanır ve hala orijinal olan turistleri ile farklı olduklarından ıssız atraksiyonlar sunar. Başkent Cezayir, sömürge ve modernist mimarinin çarpıcı ve nostaljik karışımı ve baş döndürücü kalbindeki geleneksel mahallesiyle Mağrip’in en kibar ve karizmatik şehirlerinden biridir. Kuzey yakasında büyüleyici kıyı şeritleri, yemyeşil kırsal hinterlandi ve birkaç sayıda iyi korunmuş Romen şehirleri vardır. Ancak Cezayir’in kozu onun sıradışı Sahra bölgesidir. İster Timimoun’u çevreleyen kumsal denizlere kısa bir bakış ya da Tamanrasset’den uzak güneye doğru tepeüstü bir dalış olsun, bunlar rüya ve efsanenin çöl manzaralarıdır.

Cezayir Yönüne Uçan Havayolları

Cezayir Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile Cezayir arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Cezayir uçak bileti fiyatı 7.447,35 TL kadardır.