İstanbul Moskova Uçak Bileti

İstanbul - Moskova Uçuşu

Min Fiyat 2.979,16 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Pegasus
En Çok Uçuş Yapan Firma Pegasus
Moskova Yerel Saat 09:27
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 50 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1750 KM

İstanbul - Moskova Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Moskova Uçak Biletleri

İstanbul - Moskova Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Moskova Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Pegasus İstanbul - Moskova 27 Mart 2023 2.979,16 TL
Pegasus İstanbul - Moskova 28 Mart 2023 2.979,16 TL
Pegasus İstanbul - Moskova 26 Mart 2023 2.989,61 TL
Pegasus İstanbul - Moskova 20 Şubat 2023 3.137,66 TL
Azimuth Airlines İstanbul - Moskova 10 Şubat 2023 3.206,81 TL
Azimuth Airlines İstanbul - Moskova 16 Şubat 2023 3.283,99 TL
Azimuth Airlines İstanbul - Moskova 10 Şubat 2023 3.286,13 TL
Azimuth Airlines İstanbul - Moskova 23 Şubat 2023 3.286,13 TL
Azimuth Airlines İstanbul - Moskova 20 Şubat 2023 3.288,13 TL
Arctic Circle Air İstanbul - Moskova 15 Şubat 2023 3.321,23 TL
Arctic Circle Air İstanbul - Moskova 31 Mayıs 2023 3.321,23 TL
Pegasus İstanbul - Moskova 16 Şubat 2023 3.474,3 TL
Pegasus İstanbul - Moskova 15 Şubat 2023 3.476,4 TL
Pegasus İstanbul - Moskova 15 Şubat 2023 3.479,55 TL
Pegasus İstanbul - Moskova 23 Şubat 2023 3.482,7 TL

İstanbul - Moskova Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - Moskova arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 50 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - Moskova arası uçak bileti en düşük 2.979,16 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - Moskova arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1750 KM kadardır.
İstanbul ve Moskova arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - Moskova arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Pegasus, Turkish Airlines, Transaero Airlines, Aeroflot firmalarıdır.
İstanbul - Moskova arasında Sabiha Gökçen, İstanbul, Bykovo, Domodedovo, Sheremetyevo Intl, Vnukovo Intl, Zhukovsky Int havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Moskova Hakkinda

Moskova, Rusya’nı başkenti olmakta ve içerisinde aynı adlı nehir geçmesinin yanında dünyanın en kalabalık metrosuna da ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça zengin bir ülke olmakta ve milyarderleri ile adı sık sık gündeme gelmektedir. Bilim ve eğitim alanında oldukça önemli kurumlara sahip olan şehir, dünya genelinde yapılan araştırmalara göre en pahalı şehir ünvanını da almaktadır. Balşoy tiyatrosu, Lenin Mozolesi ve Kızıl meydanı en önemli mekânları arasında yer alan Moskova, etnik yapısına bakıldığında Ruslar çoğunlukta olsa bile Ukrayna, tatar, ermeni, Azeri, Yahudi, Gürcü gibi pek çok milleti de barındırmaktadır. İklim olarak karasal bir iklime sahip şehirde kış aylarda don vakaları görüldüğü gibi, yaz aylarında da kavurucu sıcaklar görülebilmektedir.

Moskova Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  0°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -6°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -5°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  -14°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  -11°C

Haritada Moskova