Ankara - Batman Uçak Bileti

Ankara - Batman Arasında Uçan Havayolları

Ankara Hakkında

İç Anadolu Bölgesinin ve Türkiye’nin merkezi olan Ankara, başkent konumunda olduğu için oldukça önemli bir şehirdir. 5 milyonu geçen nüfusuyla, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir.

Önceleri tarım ve hayvancılığa dayalı olan ekonomi, sonraki yıllarda sanayi ve ticarete ağırlık vermiş, ulusal ve uluslararası alanda önemli bir merkez halini almıştır. Yatırımların artması, bu şehri büyükşehir haline getirmiştir. Nüfusun neredeyse dörtte üçü memuriyet hizmetinde çalıştığı için, memur ve öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Savunma ve metal sektörünün merkezi haline gelen Ankara’ya Türkiye’nin her yerinden uçakla seyahat etmek mümkündür. Karayolu ve demir yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Her mevsim ekonomik ve en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür, çünkü birçok hava yolu şirketi bu bölgeye uçmaktadır.


Ankara Turistik Değerler

Tarihi ve arkeolojik sitlere ilgi duyan kişiler için birçok ilki görebilecekleri Anadolu Medeniyetleri Müzesi, canlı bir tarih belgesidir. Ayrıca Etnografya Müzesi, Ankara kalesi, Anıtkabir, Eski TBMM, Kızılcahamam, Beypazarı ve Tuluntaş mağarası da oldukça önemli tarihi alanlar arasındadır.

Ankara’ya en uygun uçak bileti kampanyalarını takip ederek gelen birçok kişi yaz kış bu kenti kültür turları için tercih etmektedir. Ankara’da Türkiye ve dünya çapında ünlü birçok üniversite vardır ve bu üniversiteler ülkemizi dünya çapında temsil eden başarılı buluşlara imza atmaktadır. Her açıdan oldukça önemli imkanları olan başkent Ankara, Genelkurmay Başkanlığı ve TBMM’nin de merkezidir.

Ankara’nın turistik yerlerini gezmek isteyen kişiler Anıtkabir’e mutlaka uğramaktadır. Anıtkabir, her yıl 4 – 5 milyon turistin ziyaretine uğramaktadır ve bu turistlerin yüzde 7’lik kısmı, yabancılardan oluşur.

Batman Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Batman

Kente ulaşım Havaş servisleri, kiralık araçlar, taksi ve belediye otobüsleri sağlanabilmektedir. Her bütçeye göre uygun bir ulaşım şekli bulunmaktadır. 

Batman şehrinde trafik sorunu yaşanmadığı için, her ilçeye kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Turistik amaçlı olarak gelen kişilerin kiralık araçları tercih etmeleri, oldukça kolaylık sağlamaktadır. 

Küçük bir şehir olması nedeniyle, her bölgeye ulaşım kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca Batman otelleri ve restoranları da oldukça ekonomik fiyatlarla hizmet verdiğinden, çok masraf yapmanıza da gerek yoktur. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Batman havalimanından şehir merkezi çok uzak bir mesafe olmadığı için taksi tercih edilebilmektedir. Taksi ile gideceğiniz yere ne kadar götüreceği konusunda anlaşma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. 


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

2010 yılından beri Batman havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleri sefer düzenlemektedir. 


Araç Kiralama 

Batman rent a car hizmeti almak istediğinizde, 0530 244 93 21 numaralı rent a car firmasından destek alabilirsiniz. 

Tüm ulaşım araçları, uçak saatlerine göre belirlenen saatlerde hizmet vermektedir ve hızlı bir şekilde çözülebilmektedir. 

En Ucuz Ankara - Batman Uçak Bileti Fiyatları

Ankara - Batman Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Ankara - Batman Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolujet Ankara - Batman 21 Mart 2021 245.99 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

750 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 30 dakika

Batman Yerel Saat

05:42

Batman Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  7°C
 • açık
  Cmt
  açık
  5°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  10°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  9°C

Haritada Batman