Batman Uçak Bileti

En Ucuz Batman Uçak Biletleri

Batman Hakkında

Batman

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tarihi kentlerinden olan Batman, Türkiye’nin 72. İli olarak 1990 yılında Beşiri, Sason ve Kozluk ilçelerinin Siirt’ten, Hasankeyf ve Gercüş ilçelerinin ise Mardin’den alınmasıyla il olmuştur. 

Sümerlere uzanan tarihini kentleştikten sonra hızlı bir gelişme gösteren ilde, petrol rezervleri bulunmaktadır. Kentte yoğunlukla kürtler yaşamaktadır ve inşaat sektörünün gelişmesiyle üç tane organize sanayi bölgesine sahip olmuştur. Havayolu, karayolu ve demiryoluyla kente kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

1998 yılında hizmete giren havalimanı ile bölgede ulaşım imkanları daha fazla gelişmiştir. Yatırımcılar ve ticaret yapanlar, havayolu taşımacılığı sayesinde daha geniş alanlara hizmet verebilmiştir.


Batman Turistik Değerler

Havalimanı sayesinde kısa sürede ulaşabileceğiniz bu kente  en ucuz uçak bileti bularak, neolitik çağın kalıntılarını inceleyebilirsiniz. 

Binlerce mağara bulunan Batman, Anadolu’nun en eski yerleşim yerleri arasında olduğu tahmin edilen bir bölgedir. Batman’da gezilecek yerlerin başında Malabadi Köprüsü gelmektedir. Şarkılara konu olan Malabadi köprüsü, en ideal açıdan yararlanabileceğiniz gezintilerinizin ilk durağı olmaya adaydır. 

Yöreye özgü olan hamur işleri ve çorbalar, yöresel yemek satan restoranlarda satılmaktadır. Batman ilinde yer alan Hasankeyf asırlardır tarihi açıdan büyük önem taşıyan bir bölgedir ve çok fazla ziyaretçi akınına uğramaktadır. 

Sason bölgesinde de birçok çay ve çiçek çeşitleri bulunur. Bu nedenle doğa yürüyüşleri, mağara turizmi, manastır gezileri, kaleler ve köprüleri gezerek keyifli zaman geçirmek mümkün olmaktadır. 


Batman’a Kimler Uçar?

Batman bölgesine genelde iş amaçlı olarak havayolu şirketleri kullanılmaktadır. Dönem dönem en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanan turistler de, bölgenin tarihi güzelliklerini gezmek için bu kenti ziyaret etmişlerdir. 

Batman Havalimanı Hakkında

1998 yılında kurulan Batman havalimanı, kent merkezine 7 km uzaklığındadır. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen’e, Ankara’ya yapılan uçuşlar aktif bir şekilde devam etmektedir. 

20 bin metrekarelik bir alanı olan ve 1120 metrekarelik VIP binasıyla küçük çaplı bir havalimanı olan hizmet vermektedir. Taleplerin oluşması durumunda farklı illere de uçuşların yapılacağı havalimanında, şimdilik sadece İstanbul ve Ankara uçuşları yapılmaktadır. 

2016 Eylül ayında 35 bin yolcu taşıyan Batman havalimanı, THY uçaklarının yetersiz olması nedeniyle Antalya ve İzmir bölgesine uçuş gerçekleştirmiyor. 

Havalimanına en yakın oteller; 

  • Izgi Turhan,
  • Otel Bozoğulları, 
  • Grand Hasankeyf,
  • Mesopotamia Otel

Türk Hava Yolları, Pegasus ve Onur hava yollarının uçakları sefer düzenlemektedir. Daha fazla sefer gerçekleştirmek için, çalışmalar sürmektedir. 

Batman Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kente ulaşım Havaş servisleri, kiralık araçlar, taksi ve belediye otobüsleri sağlanabilmektedir. Her bütçeye göre uygun bir ulaşım şekli bulunmaktadır. 

Batman şehrinde trafik sorunu yaşanmadığı için, her ilçeye kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Turistik amaçlı olarak gelen kişilerin kiralık araçları tercih etmeleri, oldukça kolaylık sağlamaktadır. 

Küçük bir şehir olması nedeniyle, her bölgeye ulaşım kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca Batman otelleri ve restoranları da oldukça ekonomik fiyatlarla hizmet verdiğinden, çok masraf yapmanıza da gerek yoktur. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Batman havalimanından şehir merkezi çok uzak bir mesafe olmadığı için taksi tercih edilebilmektedir. Taksi ile gideceğiniz yere ne kadar götüreceği konusunda anlaşma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. 


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

2010 yılından beri Batman havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleri sefer düzenlemektedir. 


Araç Kiralama 

Batman rent a car hizmeti almak istediğinizde, 0530 244 93 21 numaralı rent a car firmasından destek alabilirsiniz. 

Tüm ulaşım araçları, uçak saatlerine göre belirlenen saatlerde hizmet vermektedir ve hızlı bir şekilde çözülebilmektedir. 

En Uygun Batman Uçak Biletleri

Batman Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Dalaman - Batman 1.240,98 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Batman 1.302,47 TL
Türk Hava Yolları Adana - Batman 1.548,78 TL
Anadolu Jet İstanbul - Batman 1.562,32 TL
Anadolu Jet Ordu - Batman 1.661,78 TL
Anadolu Jet Bodrum - Batman 1.710,72 TL
Pegasus Antalya - Batman 1.714,95 TL
Anadolu Jet Rize - Batman 1.735,98 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Batman 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Bingöl - Batman 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Batman 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - Batman 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Hakkari - Batman 1.785,34 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Batman 1.785,37 TL
Türk Hava Yolları Zonguldak - Batman 1.787,02 TL

Batman Yönüne Uçan Havayolları