Batman Otelleri, Popüler Oteller

1. Oda

Batman Otel Fiyatları

Batman Otel Rehberi

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en tanınan illerinden biridir Batman. Şehir, tarihi ihtişamı ve doğal zenginliği ile ünlüdür. Batman, Dicle nehri ile bitişik bir konuma sahiptir. Bu nedenle doğal güzelliği ve canlılığı ile eşsiz görünmektedir. Manzarası Toros Dağları ve Sıradağlar ile ziyaretlerinizde konaklayabileceğiniz eşsiz Batman otel seçeneklerine ev sahipliği yapar.

Son yıllarda inşaat sektörünün gelişmesiyle Batman merkezi de oldukça gelişmiştir. Şehri ziyarete geldiğinizde konaklayabilecek Batman otel seçenekleri de oldukça fazladır. Batman otelleri fırsat ve tatil seçenekleri hakkında bilgi almak için Bilet.com'dan faydalanabilirsiniz.

batman otelleri
 

Batman Konaklama Seçenekleri

Batman’da konaklama yapmak için gideceğiniz yerleri ve beklentileri belirledikten sonra yer taraması yapabilirsiniz. Bu aşamada farklı konaklama seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bölgede konaklamak için tercih edebileceğiniz alternatifler aşağıdaki şekildedir:
  • Oteller: Kentte pek lüks 5 yıldızlı otel bulunmaz. Fakat şehir merkezinde bulunan rahat, ferah odalı oteller bulunmaktadır.

Batman Gezilecek Yerler

Batman, Dicle Nehri'nin kıyısında yer alan ve tarihi, doğal güzellikleri ve kültürüyle öne çıkan bir şehir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Batman, her yıl binlerce turisti cezbediyor Sizler için hazırladığımız Batman gezilecek yerler listemizi gelin hep birlikte inceleyelim.
  • Hasankeyf: Batman’da ilçe olan Hasankeyf Dicle’nin ayırdığı, tarihi bir ilçedir. 1981 yılında doğal koruma alanı olarak ilan edilmiştir.
  • Batman Müzesi: Bölgenin en önemli müzesi halindedir. Paleolitik-Nelitik, ılısu ve Hasankeyf Salonu olmak üzere 3 teşhir salonuna sahiptir. Müzede yaklaşık 500 adet eser sergilenmektedir. En önemli eserlerden biri Başur Höyük kazısında ortaya çıkarılan oyun taşlarıdır. Teşhir salonunda Batman Müzesine bağlı gerçekleştirilen kazılarla ilgili belgesellerin izlenebildiği projeksiyon odası yer alır.
  • Malabadi Köprüsü: Silvan ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Ulaşımı oldukça kolaydır. Artuklular döneminde Timurtaş bin İlgazi bin Artuk tarafından yaptırılmıştır. 1147 yılında inşa edilen köprü, 7 metre eninde ve 150 metre uzunluğundadır.
  • Mor Aho Manastırı: Batman ile Hasankeyf ilçesine bağlı Üç Yol köyünün 2 kilometre kuzeyindeki Banı Mahar kırsalında inşa edilmiştir. Dicle nehrine yaklaşık 150 metre yüksekliğinde bulunur.
Kozluk Hezo Kalesi: Milattan önce 416 yılında inşa edildiği bilinmektedir. Tarihi değeri büyüktür. Dik bir tepe üzerinde bulunan bu yapı, Persliler tarafından yapılmıştır. Girişi ücretsizdir. Dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.
Daha Fazla Göster