Fransız Polinezyası Uçak Bileti Satın Al

Fransız Polinezyası Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Pacific/Tahiti

TRANSLATOR

Dil

Fransızca

Para birimi

Comptoirs Français du Pacifique Francs

Telefon kodu

689

Başkent

Papeete

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Fransız Polinezyası arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Ahe, Anaa, Apataki, Aratika, Arutua, Atuona, Faaa, Faaite, Fakahina, Fakarava, Fangatau, Gambier Is, Hao Island, Hikueru, Hiva Oa, Huahine, Katiu, Kauehi, Kaukura Atoll, Makemo, Manihi, Mataiva, Maupiti, Motu-Mute, Napuka Island, Niau, Nuku Hiva, Nukutavake, Puka Puka, Pukarua havalimanı Fransız Polinezyası uçuşlarında kullanılır.
Fransız Polinezyası Uçak Bileti

Fransız Polinezyası Hakkında

Fransız Polinezyası, Fransa’nın deniz aşırı toprakları arasında yer almakta ve güney pasifikte bulunmaktadır. Ülke takımadalardan oluşuyor. Başkenti Sosyete Adalarında bulunan Papeete’dir. Büyük Okyanusta bulunan ülke Okyanusun tam orta kısmında bulunmakta ve denize dağılmış olarak bulunan 118 volkanik adadan oluşmaktadır. En yüksek sönmüş yanardağı Orohena olmakta ve 60’lı, 70’li yıllarda yapılan nükleer denemeler nedeni ile halk çevre adalara göç etmiştir. Ekonomik alanda kültür incisi önemli bir gelir kaynağı olurken bunun yanında turizmde en büyük kaynakları arasındadır. Askeri birliklere hizmete yönelik ekonomisi sayesinde yüksek oranlarda kişi başına düşen milli gelir bulunmaktadır. Bunların yanında ülkenin resmi dili de Fransızca olmaktadır.

Fransız Polinezyası Yönüne Uçan Havayolları