Ekvator Uçak Bileti

Ekvator Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

EC

Zaman dilimi

Pacific/Galapagos

Dil

İspanyolca

Para birimi

ABD Doları

Telefon kodu

593

Başkent

Kito

En Ucuz Ekvator Uçak Bileti Fiyatları ve Seferleri

En Popüler Ekvator Uçak Biletleri

KL KLM Royal Dutch Airlines 01 Ağustos 2024
İstanbul Quito 37.477 TL
Satın Al

Ekvator Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Quito uçak seferi ortalama 16 saat 20 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
01.08.2024 KLM Royal Dutch Airlines İstanbul Quito 37.477 TL

Ekvator Hakkında

Büyüleyici kolonyal merkezlere, Kichwa köylerine, Amazon ormanlarına ve nefes kesici And dağlarına sahip Ekvador küçük olabilir ama doğal güzellikleri ile başınızı döndürecek. En büyük ve en kalabalık şehri Guayaquil şehridir.

Kültürel Özellikler  

Quito ve Cuenca tarihi merkezlerinde 17. Yüzyıldan kalma kiliseler ve çok iyi şekilde restore edilmiş evler görebilirsiniz. Arnavut kaldırımlı caddelerde yürürken ülkenin İspanyol sömürüsü günlerinden kalma mimarı yapıları keşfederken ülkenin geçmişine dair farklı izlenimler edineceksiniz. Şehirlerin ötesinde Ekvador’un doğal güzellikleri ise nefes kesicidir. And dağlarının eteklerinde yer alan köyler renkli dokuları ve eğlenceli pazarlara sahip. Bu Afro Ekvador köylerinde taze deniz ürünleri yemeniz, nefes kesici gün batımı manzarasının tadını çıkartmanız ve Amazon’un uzak köşelerinde yapılan geleneksel bitkisel ilaçların nasıl yapıldığına şahit olabilirsiniz.  

Nefes Kesici Manzara  

Ekvador maceralarından sonra dinlenmek için gidebileceğiniz ve nefes kesici manzaralar izleyebileceğiniz yerler de var Ekvador’da. Dağlık arazilere çıkıp tarihi bölgelerde dinlenebilir ya da Zen güzelliğine sahip Mindo yakınlarındaki yağmur ormanlarında yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca Vilcabamba gibi dağ köylerinde dinlenebilir, Zaruma gibi eskiden altın madeni çıkartılan nefes kesici köyleri de gezebilirsiniz, bu köylerde hem eski tarihi dokuya hem de modern hayatın güzelliklerine erişebileceksiniz. Kıyılara gidip deniz kaçamağı da yapabilirsiniz bunun için Ayampe ve Olon kasabalarına gidebilir ya da Galapagos sahillerinde müthiş gün batımını izleyebilirsiniz.  

Vahşi Doğa

Ünlü Galapagos adaları volkanik yapısı ve öteki dünya manzaraları ile vahşi doğa tutkunlarının odak noktasıdır. Bu adalarda kaplumbağaları yakından görebilir, deniz iguanaları ile tanışabilir (dünyada denize girebilen tek kertenkele türü burada yaşar), kocaman gözlü deniz aslanlarını, mavi ayaklı deniz kuşlarını ve hem denizde hem de karada bulunan yüzlerce nadir hayvan türünü görme şansı elde edebilirsiniz. Amazon yağmur ormanlarında da farklı vahşi deneyimleri yaşayabilirsiniz. Nehir kenarında yürüyüşe çıkıp maymunları, tembel hayvanları, tukan kuşlarını ve nehir yunuslarını görebilirsiniz. Ayrıca ormanın içindeki kulelere çıkıp müthiş manzaranın tadını da çıkartabilirsiniz (ayrıca burada farklı kuş türlerini de görmeniz mümkündür).   

And Dağlarında Macera  

And dağlarına yürüyüşe çıkarak buradaki masal dünyasının içine girebilirsiniz: burada küçük köylerden oluşan yerleşkeler, çağlayan dereleri ve başınızın üzerinden akan şelaleleri görebilirsiniz. Yukarıdan manzara nefes kesici olsa da And dağlarının tadını çıkartmak için en tepeye çıkmak zorunda değilsiniz. And dağlarının büyüleyici manzarasının tadını çıkartmak için dağ bisikleti kullanabilir, at yolculuğu yapabilir ya da köyden köye yürüyerek misafirhanelerde kalabilirsiniz. Ekvador’un manzaraları kadar maceracı doğası da sizi bekliyor, Ekvador’da Pasifik sahillerinde sörf yapabilir ya da Oriente nehirlerinde orman manzarası ile birlikte birinci sınıf raftingin keyfine varabilirsiniz. 

Ekvador’u neden seviyorum? 

Yazar: Regis St Louis
Ne zaman insanlar bana Güney Amerika’yı ziyaret etmeyi düşündüklerini söyleseler ve benden yardım isteseler ben hemen onlara Ekvador’u tavsiye ederim. Çünkü bu ülkede herkesin keyfine göre farklı seçenekler bulunur: And dağları, Amazon yağmur ormanları, yerel pazarları, kolonyal kasabaları, gün batımı manzaraları ve kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel volkanik coğrafyası ve vahşi doğası ile Ekvador gezginler için çok güzel bir rota. Ekvador her ne kadar küçük bir ülke olsa da düzgün yolları ve değeri biraz daha düşük para birimi ile gezginler için çok uygun bir yer. Ekvador’un en güzel özelliği ise sıcakkanlı, dost canlısı ve mutlu insanları, Ekvador halkı keşfedilmesi gereken bir hazine gibi sizi bekliyor.  

Ekvator Yönüne Uçan Havayolları

Ekvator Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile Ekvator arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Ekvator uçak bileti fiyatı 37.477,4 TL kadardır.