Bitlis Van Otobüs Bileti

Bitlis - Van Otobüs Seferleri

 • Yeni Erciş İtimat Seyahat
  AHLAT
  06:05
  ERCIŞ
  07:40
  70,00 TL
 • Best Van Turizm
  BITLIS
  02:35
  VAN
  04:27
  50,00 TL
 • Metro Turizm
  BITLIS
  05:00
  VAN
  07:30
  50,00 TL
 • Özlem Van Turizm
  BITLIS
  05:00
  VAN
  06:45
  50,00 TL
 • Vanyolu Seyahat
  TATVAN
  08:00
  VAN
  10:30
  50,00 TL
 • Van Kalesi Turizm
  TATVAN
  06:25
  VAN
  08:11
  50,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  TATVAN
  06:30
  VAN
  07:45
  50,00 TL
 • Bitlis Taç Turizm
  BITLIS
  07:25
  ERCIŞ
  09:55
  150,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Van Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van Turizm
Metro Turizm
Star Diyarbakır
Vanyolu Seyahat

Bitlis - Van Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Van arası genellikle 1 saat 35 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Bitlis Van arasında sefer yapan otobüs firmaları Best Van Turizm, Metro Turizm, Star Diyarbakır, Vanyolu Seyahat firmalarıdır.
Bitlis Van otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 70 TL kadardır.
En ucuz Bitlis Van otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

Van Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Van Van otogarından şehir merkezine ulaşım hem kısa sürer, hem de her türlü araçla sağlanır. Taksi, otobüs, dolmuş ve özel servislerle kısa sürede şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Ayrıca otogardan direkt olarak ilçelere de otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Pratik bir ulaşım ağına sahip olan Van, çok fazla sefer sayısı olmasa da, ihtiyaç duyulan saatler kısa sürede hizmet vermeye çalışan bir belediyecilik anlayışına sahiptir.

Yeni otogarın yapılmasının ardından ulaşım sorununun da çözüleceği bölgede, yarım saat aralıklarla toplu taşıma hizmeti verilmektedir. Akıllı kart ve akıllı durak sistemine geçen Van’da toplu ulaşım daha kolay bir hale getirilmeye çalışılmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak için ekonomik bir fiyatla 5 dakikada merkezde olabilirsiniz. Otogar taksi hizmeti için 0 535 336 05 56 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve konforlu bir şekilde merkeze ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Van kent kart sistemine geçmiştir ve 5 TL karşılığında alınan bu kartla otobüslere binilip ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir.

Otogardan şehir merkezine ulaşım için ; 112, 121, 131, 221, 352 ve 421 numaralı telefonlardan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Öğrenci 75 kuruş, tam bilet ise 1.5 lira olarak belirlenmiştir. Mor renkli bu otobüslerle istediğiniz güzergahlara ulaşım sağlayabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bilet aldığınız firmanızın servis hizmeti varsa, sizi inişten önce bilgilendirecek ve yönlendirecektir. Servis saatlerinizi biletinizi alırken ve otobüsten inerken öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Köy ve mahallelere ulaşmak için kullanılan minibüsler, Van kentinde de sık sık kullanılmaktadır. En uygun otobüs bileti ücretleri olduğu için minibüsler ikinci olarak tercih edilir.

En Popüler Bitlis - Van Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Van Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  -6°C
 • hafif kar yağışlı
  Per
  hafif kar yağışlı
  -7°C
 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  -11°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  -12°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  -12°C

Haritada Van

Van Hakkında

Nüfus
1.096.397
Plaka
65
Telefon Kodu
432