28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Diyarbakır Uçak Bileti

En Ucuz Diyarbakır Uçak Biletleri

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır Diyarbakır, Mezopotamya medeniyetinin en önemli merkezlerinden olan Diyarbakır, 9000 yıllık bir tarihe sahiptir. Yontma taş devrinden kalma kalıntılar bulunan bu şehrin en önemli tarihi merkezi olan Surlar, 2015 yılında UNESCO tarafından dünya mirası olarak tescil edilen Hevsel Bahçeleri ve Diyarbakır Kalesi oldukça önemlidir.

Diyarbakır, Türk, Kürt, Ermeni, Arap, Süryani ve Zaza halklarının binlerce yıl bir arada yaşadığı bu şehir, lahmacunu ve kadayıfı ile meşhurdur. Ayrıca kuzu eti, kaburga dolması gibi ağır yemekleri olan bu şehre, turizm amaçlı gelen turistler mutfağı ve tarihi özellikleri nedeniyle  bu şehri tercih eder. Hava ve karayolu ile ulaşım sağlanan Diyarbakır, kiliseler, sinagogları ve camileri ile tam bir medeniyet tarihidir.

Şehre uzun yıllardır havayolu ile ulaşım sağlandığı için  en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür. Ayrıca üniversite öğrencileri ve yabancı öğrenciler arkeolojik araştırmalar için bölgeyi sık sık ziyaret edebilmektedir.

Genelde asker ve subayların aileleri, arkeolojik araştırmacılar ve turistler Diyarbakır seyahatlerini uçakla gerçekleştirmektedir. Bazı vatandaşlar terör olayları olduğu zamanlarda havayolunu tercih etmişler ve hızlı seyahat imkanlarından ilk kez yararlanmışlardır. Bu nedenle ziyaret amaçlı gezilerde de uçak daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.


Diyarbakır Turistik Değerler

M.Ö. 7500 yılına uzanan bir tarihi olan Diyarbakır, birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış ve asırlar öncesinden kalan onlarca tarihi kalıntısı ile turistik değeri çok yüksek olan bir şehirdir.

Çin seddinden sonra dünyanın en uzun suru olan Diyarbakır surları, Asurlardan kalma Asur Kalesi, tarihi müzeler, sinagoglar, kiliseler ve ibadet merkezleri ile sizi yıllar öncesine götüren bir  şehirdir. Hevsel Bahçeleri, Dicle nehri, Sipahiler Çarşısı ve daha onlarca keşfetmeye hazır mekanda kültür turlarından hoşlanan kişilerin mutlaka uğraması gereken bir noktadır.

Güneydoğu Anadolu’nun en kalabalık şehri olan Diyarbakır, Türkiye’nin en kalabalık onuncu şehridir. Bu nedenle uçak seyahati tercih eden ve en uygun uçak bileti kampanyalarını takip eden birçok insan vardır. 

Diyarbakır Havalimanı Hakkında

Şehir merkezine  10 km uzaklıkta olan Diyarbakır havalimanı, 1952 yılından beri hizmet vermektedir. 2016 yılında Erbil uçuşları da yapmaya başlayan havalimanında, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Van, Adana ve Lefkoşa havalimanlarına uçuş yapılmaktadır.

Yıllık 2 milyondan fazla yolcu trafiği olan Diyarbakır havalimanında, 24 saat uçuş gerçekleştirilmektedir. Uzun yıllardır aktif olan ancak daha fazla bölgeye uçak imkanı olmayan Diyarbakır’da talep olmadığı için uçuşlar merkezlerde sınırlandırılmıştır.

Diyarbakır, konum olarak diğer illere yakın konumda olsa da büyük bir şehir olduğu için oldukça önemli bir stratejik konuma da sahiptir. Uçak sayısı ve pilot sayısındaki yetersizlik nedeniyle çok fazla yere uçuşların olmaması, hava yolu ile ulaşım tercih edilmesini daha popüler hale getirdi.

Havalimanına en yakın oteller;
 • Dies Hotel,
 • Madi,
 • Mitannia Regency Hotel,
 • Hotel Seker

Diyarbakır Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı şehir merkezine yakın ve ulaşım da oldukça ekonomiktir. Her uçuştan önce belediye otobüsleri havalimanına ulaşmaktadır. Bu nedenle servis hizmeti yoktur. Trafik sorunu olmayan bölgede, her yere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi açılış ücreti ve kilometre başına düşen ücret hesaplanır ve fiyatlandırma da ona göre yapılır. Havalimanı taksi hizmeti için 0412 236 6161 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti almak için 0412 236 13 24 ve 0412 236 04 60 numaralı telefonlardan kiralık araç taleplerinizi iletebilirsiniz.

En Uygun Diyarbakır Uçak Biletleri

Diyarbakır Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
THY İstanbul - Diyarbakır 195.99 TL
THY Malatya - Diyarbakır 353.28 TL
THY Iğdır - Diyarbakır 353.28 TL
THY Konya - Diyarbakır 353.28 TL
THY Nevşehir - Diyarbakır 353.28 TL
THY Şırnak - Diyarbakır 353.28 TL
THY Ordu - Diyarbakır 353.28 TL
THY Trabzon - Diyarbakır 355.93 TL
THY Adana - Diyarbakır 355.93 TL
THY Antalya - Diyarbakır 367.98 TL
THY İzmir - Diyarbakır 367.98 TL
THY Ankara - Diyarbakır 367.98 TL
THY Erzincan - Diyarbakır 403.28 TL
THY Erzurum - Diyarbakır 405.93 TL
THY Samsun - Diyarbakır 445.93 TL

Diyarbakır Yönüne Uçan Havayolları

Diyarbakır Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  16°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  18°C
 • açık
  Cum
  açık
  18°C
 • açık
  Cmt
  açık
  13°C
 • açık
  Paz
  açık
  15°C

Haritada Diyarbakır

Diyarbakır Yönüne Uçuşlar